DOBRA RADA: Read His Lips!
TELAWIW OnLine: Układ zawarty przez P5+1 z reżimem irańskim to BŁĄD HISTORYCZY i zagrożenie dla Izraela; będziemy się bronić - stwierdził premier Netanjahu otwierając cotygodniowe posiedzenie rzędu w Jerozolimie. Powtórzył przy tym zobowiązanie złożone na spotkaniu z Żydami w Moskwie: „Izrael nie dopuści, aby Iran uzyskał broń jądrową”. Dobra rada: Read His Lips!
SAUDOWIE GROŹNIE MRUCZĄ
BREAKING: Saudowie oznajmili oficjalnie (ze sporym niestety opóźnieniem!) - że układ z Iranem można normalnie o d. potłuc...Rijad „nie będzie siedział z założonymi rękami, jeśli P5+1 nie doprowadzi do rozbrojenia A Iranu, dążącego do opanowania nowych terenów na Bliskim Wschodzie”. Saudowie - co może sugerować ew. współpracę wojskową z Izraelem! - podkreślili też dziś, że w przeciwdziałaniu tym zagrożeniom „wszystkie opcje wchodzą w rachubę”. Dodam jeszcze, że saudyjski król rozmawial o tych sprawach przedwczoraj w Rijadzie z emirami Kuwejtu, Kataru i Zjednoczonych Emiratów (UAE).
TELAWIW OnLine: Wg mnie przypartym do muru dzikusom należało narzucić rozbrojenie nuklearne, a nie cackać się z nimi, jak z cywilizowanymi partnerami...W tych dniach czołowy dzikus teherański, ajatollah Ali Chamanei określił Izraelczykow, jako „skazane na zagładę istoty niegodne miana człowieka”. Te hitlerowskie bluzgi nie znalazły odbicia w mediach światowych, ani w genewskim Intercontinental, gdzie Ashton szczerzyła kły do Persów.
BREAKING: Syria (krwawy reżim Asada) jest jedynym państwem arabskim, które wyraziło zadowolenie ze zwiastowanego nad ranem układu z Iranem.
BREAKING: BTW Obamy, jego popularność w USA (37%) jest już niższa nawet niż tłustego mera Toronto Roba Forda (42%) lecącego na gorzale i cracku.
BREAKING: Pod Aszkelonem ruszają trzydniowe menewry, w ramach których Cahal przećwiczy frontalny atak na Hamastan – także od strony morza.
ZAPOWIADA SIĘ NIEZŁY BURDEL
BREAKING: Jeden z czarnych scenariuszy jest taki, że na BW zacznie się niekontrolowany nuklearny wyścig zbrojeń... - gdyż państwa arabskie boją się perskiego atomu co najmniej taka samo jak Izrael. Tacy Saudowie np. mogą w każdej chwili bez problemu pobrać..."A" od Pakistanu, za który przewidująco dawniej sami zapłacili - od tego oczywiście już tylko drobny krok do „brudnych bombek” w rękach brodatych dżihadystów al-Kaidy.
BREAKING: Obama, jak się obudzi, ma zadzwonić do Bibiego, żeby mu wytłumaczyć, iż Kerry zrobił super robotę w Geneva Intercontinetal...Hehe
BREAKING: Peres po poludniu się obudził...(wczoraj wieczorem oklaskiwał Aznavoura w TA) – wzywa naród perski...do realizacji układu z Genewy.
BREAKING: 89-letni Aznavour 100 minut na scenie w TA - miał przed sobą teleprompter z tekstami, bo niektóre napisał mając 18 lat. Ludzie szaleli!
http://www.youtube.com/watch?v=4RD3ZbYpjj0
BREAKING: Autorzy obciachowych układów z Iranem żywią nadzieję, że ten w zamian pomoże im zmiękczyć dra Asada ws. konfy pokojowej Genewa-2... Rozmowy w tej sprawie startują już jutro...oczywiście w Genewie – a tymczasem tylko w weekendzie zginęło w tej pierd. Syrii 160 ludzi.
BREAKING: Putin oznajmił nagle, że „przełomowy układ genewski” zawarty z Iranem, to „zaledwie uwertura do przyszłych ostatecznych regulacji”...
Update: Netanjahu powiedział wieczorem, że im więcej szczegółów układu z reżimem mułłów wychodzi na jaw, tym większą okazuje się on porażką.
BREAKING: Szef MSZ Kanady John Baird skrytykował układ z Iranem, zapowiadając, że Ottawa nie zniesie żadnych sankcji wobec reżimu mułłów.
NETANJAHU ZAPROSI PAPIEŻA
BREAKING:Netanjahu za tydzień do Rzymu i Watykanu – zaprosi oficjalnie papieża Franciszka do złożenia wizyty w Ziemi Obiecanej/Świętej. Obie strony dogadały się wreszcie w ostatnim czasie ws. Wieczernika na Górze Syjon (Ofel) - katolicy będą mogli odprawiać tam msze.Tu zaś moja dawna migawka radiowa z tego jerozolimskiego Miejsca..
http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-jerozolima-swiete-miasto-trzech-religii,nId,216257
STARAM SIĘ GADAĆ DO RZECZY.
Opublikowałem powieści „ GRUPY NA WOLNYM POWIETRZU ” (Świat Literacki, W-wa 1995 i 1999) i „ STREFA EJLAT ” (Sic!, W-wa 2005); tom opowiadań ” TEN ZA NIM ” (Świat Literacki, W-wa 1996); ” WZGÓRZA KRZYKU” (Świat Literacki, W-wa 1998) - zbiór reportaży i wywiadów zamieszczanych w latach 90. w GW i tygodniku Wprost; „WŁAŚNIE IZRAEL” (Sic!, W-wa 2006) - wywiad-rzeka o Izraelczykach. “ TSUNAMI ZA FRAJER. Izrael - Polska - Media” (wyd. Sic!, W-wa 2008) - zbiór felietonów blogowych, zamieszczanych w portalach: wirtualnemedia.pl i salon24.pl.; פולין דווקא (Właśnie Polska)- reportażowa opowieść o Polsce z rozmowami o kulturze - Jedijot Sfarim, Tel Awiw 2009; WARSZAWSKI BEDUIN (Aspra-Jr, W-wa 2012)- biografia Romana Kesslera. @ ZDZICHU: WITH A LITTLE HELP OF HUMAN SHIELDS. Spiro Agnew: The bastards changed the rules and didn’t tell me. I LOVE THE SMELL OF NAPALM IN THE MORNING (Apokalipsa teraz). "Trzeba, żeby pokój, w którym się siedzi, miał coś z kawiarenki" (Proust). MacArthur: Old soldiers never die; they just fade away. Colombo: Just give me the facts. "Fuck the Cola, Fuck the Pizza, all we need is Slivovica". Viola Wein: Lokomotywa na Dworcu Gdańskim nie miała nic wspólnego z wierszem Juliana Tuwima.
FUCK IT! AND RELAX (John C. Parkin)
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka