152 obserwujących
1555 notek
2448k odsłon
1826 odsłon

Kompletna MIAZGA.

Wykop Skomentuj43

TELAWIW OnLine: Najbardziej uderzające wczoraj w Monachium było potworne zamieszanie towarzyszące wydarzeniom, na które Niemcy powinni byli być przygotowani. W ostatnim sondażu ponad 75% Niemców przyznała otwarcie, że boi się aktów terroru mogących nastąpić już w najbliższym czasie, ale Berlin skomentował to lakonicznie: nie ma powodów do paniki.

@

Wczoraj okazało się znowu, że ekipa Merkel nie chce używac nawet w przybliżeniu określenia „terror islamski”, co pogłębiło jeszcze bardziej ogólny chaos. Momentami zdawało się, że policja więcej energii poświęca na podporządkowywanie się tym rygorom niż opanowaniu sytuacji w sterroryzowanym mieście. W rezultacie panika była jeszcze większa, jak zawsze, gdy nie wiadomo dokładnie, co nam zagraża. Dziś dla odmiany daje się odczuć wyraźna ulga, z jaką przyjmowane są komunikaty, że zamachowiec nie był w żaden sposób związany z dżihadystami IS. To z kolei wynikać może z przekonania, że Niemcy są kompletnie nieprzygotowani do walki z terrorem islamskim, którego nawet nie chcą zdefiniować.

https://youtu.be/_Tqpv2VVQ6g

@

TELAWIW OnLine: 9 zabitych (+ terrorysta) i 16 rannych, w tym 3 w stanie krytycznym - ostateczny bilans ofiar wczorajszego zamachu samobójczego w Monachium. Sprawca, niemiecko-irański 18-latek palnął sobie w łeb osaczony przez policję na parkingu. Tylko francuski prezydent Hollande mówi o tym ataku, jako o „zamachu terrorystycznym”. Niemcy nadal bełkoczą jak potłuczeni, że „motywy nieznane”... Naga prawda jest prosta jak drut: sterroryzowna kolejna wielka metropolia europejska, zaś odpowiedzi znikąd brak. Bylem wczoraj autentycznie zszokowany tym, co obserwowałem za pośrednictwem różnych mediów w Monachium i przekazywałem zaraz na TT i FB. Oto, jak anatomia tego tragicznego chaosu wygląda choćby tylko w moich fleszach...

@

TELAWIW OnLine: Uwaga – terrorysta otworzył ogień w centrum handlowym Olympia w Monachium; są ofiary śmiertelne – napastnik zastrzelony.

UPDATE: Drugi incydent ogniowy w Monachium – nie wiadomo, czy jest związek z zamachem w Olympii.

UPDATE: W monachijskim centrum handlowym Olympia 10-15 zabitych.

UDATE: Wg niemieckich mediów – w Olympii „ponad 15 zabitych”.

UPDATE: Wg policji terrorysta w Olympii chyba nie był sam...

UPDATE: Monachium – zamachowcy chyba uciekli z Olympii; antyterroryści na ulicach; komunikacja wstrzymana; Policja: nie wychodzić z domów!

UPDATE: Monachium – drugi zamach w centrum na Stachus; nieoficjalnie: w sumie ponad 20 zabitych.

UPDATE: Monachium – policja potwierdza: jest wielu zabitych; sprawcy chyba uciekli do metra; miasto sparaliżowane.

UPDATE: Policja - „przypuszczalnie było 3 sprawców” (nadal nie nazywają ich terrorystami). MSW nie chce potwierdzić liczby ofiar.

UPDATE: Policja monachijska - „niewykluczone, że chodzi o zamach terrorystyczny” i dalej na policyjnym FB: była tez strzelanina na pobliskich ulicach.

UPDATE: Policja niemiecka nadal tylko „podejrzewa”, że zamach miał charakter terrorystyczny, choć przyznaje, że napastników było kilku...

UPDATE: Monachium – trwa polowanie na zamachowców; sprzeczne dane o liczbie ofiar; teraz z kolei - „6 zabitych”. Wg USA – napastników było 3.

UPDATE: Antyterroryści lecą z Bonn do Monachium...Wg Bilda jeden z terrorystów zastrzelony. Policja: sam palnął sobie w łeb.

TLV OnLine: Trudno uwierzyć, ale wg jednej z wersji zamachy monachijskie mają „uczcić” przypadającą dziś 5 rocznicę masakry Breivika (77 zabitych).

TLV OnLine: Obama wyznał, że „serce wyrywa mu się do niemieckich przyjaciół, choć nie wie jeszcze zgoła nic o wydarzeniach w Monachium”...

TLV OnLine: Monachium – według CNN terrorysta w Olympii wył „Allah akbar” i celował głównie do dzieci (w McDonaldzie, gdzie najpierw zaczął strzelać – eb). Wychodzi na to, że nawet zlewaczona sieć CNN jest dużo lepiej poinformowana od Obamy, który oznajmił, że nic mu jeszcze nie wiadomo o okolicznościach zamachu... UPDATE sprzed chwili: bilans ofiar wg policji monachijskiej – 8 zabitych.

TELAWIW OnLine: Merkelowa idzie w zaparte; zapodała przez jednego ze swych ludzi, że nadal nie ma podstaw, by twierdzić, że „atak był terrorystyczny”.


 


 


 

Wykop Skomentuj43
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale