Blog
TELAWIW OnLine: Prawda leży na wierzchu
Eli Barbur
Eli Barbur Szef serwisu TELAWIW OnLine.
159 obserwujących 1550 notek 2431189 odsłon
Eli Barbur, 24 kwietnia 2017 r.

LePENOWA DAŁA PLAMĘ.

1123 18 0 A A A


TELAWIW OnLine: Po pierwszej rundzie wyborów we Francji widać już całkiem wyraźnie, że pogłoski o śmierci zjednoczonej Europy okazały się przedwczesne. Najpierw w Austrii prawica nie zdobyła prezydentury, potem przegrała w Holandii, teraz we Francji, a jesienią zapewne też w Niemczech.

@

Wbrew wielu ocenom, spoiwo euroejskie okazuje się więc oporne wobec fali populistycznej i anty-establishmentowej, która doszła do głosu wraz z Brexitem i zwycięstwem Trumpa w USA. Najbardziej zaskakujące wydaje się przy tym niepowodzenie antyeuropejskiej Marine Le Pen, gdyż Francja od 2 lat jest widownią potwornych zamachów terrorystycznych dokonywanych przez islamistów. Zaledwie parędziesiąt godzin przed otwarciem urn doszło w Paryżu do zamachu IS, który jedynie cudem nie zakończył się większą masakrą. Wygląda więc na to, że Europa nadal zmagać się będzie bezsilnie z islamizacją i kryzysem migracyjnym, tolerując zarazem dyktatorskie numery Erdogana nad Bosforem. Osłabieniu ulec mogą natomast ciągoty do Putina, które przypuszczalnie odsunęły wczoraj sporo Francuzów od LePenowej.

image

@


FOTA DNIA: Dzisiejsze obchody Jom H'Shoah 2017 w Państwie Żydowskim; tradycyjne już odczytywanie danych osobowych ofiar Holokaustu w gmachu Knesetu w Jerozolimie – w sali z freskami Marca Chagalla.TELAWIW OnLine: Pierwszy raz w oficjalnych obchodach Jom H'Shoah w Izraelu uczestniczył austriacki kanclerz - Christian Kern (odwiedził Jad Waszem, rozmowy z VIP-ami, ubolewanie z powodu udziału Austriaków w Holokauście). Do Izraela przybył też były niemiecki prezydent Joachim Gauck. W wypowiedziach oficjeli izraelskich przewijało się jak zawsze stwierdzenie „świat wiedział i nie zrobił nic” odnoszące się głównie do zachodnich aliantów. Wg mnie należy przypominać, że także Armia Czerwona w 1944 przez 5 miesięcy stała 150 km od Auschwitz z bronią u nogi...i nic. W Auschwitz-Birkenau odbył się Marsz Żywych prowadzony przez dowódcę Cahalu (IDF) generała Gadi Eisenkota – wymowy tego symbolu chyba nie trzeba nikomu dodatkowo tłumaczyć.TELAWIW OnLine: Dania oficjalnie oskarżyła Rosję o hakowanie w latach 2015/16 kont mailowych pracownikow jej resortu obrony (zdaniem ekspertów nie było to wcale zbyt skomplikowane...). Procederem zajmowała się cybergrupa APT28 związana z Kremlem i służbami specjalnymi. Amerykanie oskarżali już przedtem tych samych misiów o krecią robotę na swoim terenie.


TELAWIW OnLine (flesze): „Trump w przesłaniu wideo do WJC - „Holokaust najczarniejszą kartą w historii; musimy raz na zawsze zdławić antysemityzm” @ Niemiecki szef MSZ Sigmar Gabriel we wtorek do Izraela i Ramallah po zaliczeniu 2-dniowej wizyty w Jordanii @ KRLD obchodzi jutro jakąś swoją 85 roczniczkę..., co może być okazją do odpalenia balistycznej rakiety lub testu „A” nr 7.Opublikowano: 24.04.2017 21:22.
Autor: Eli Barbur
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

STARAM SIĘ GADAĆ DO RZECZY.
Opublikowałem powieści „ GRUPY NA WOLNYM POWIETRZU ” (Świat Literacki, W-wa 1995 i 1999) i „ STREFA EJLAT ” (Sic!, W-wa 2005); tom opowiadań ” TEN ZA NIM ” (Świat Literacki, W-wa 1996); ” WZGÓRZA KRZYKU” (Świat Literacki, W-wa 1998) - zbiór reportaży i wywiadów zamieszczanych w latach 90. w GW i tygodniku Wprost; „WŁAŚNIE IZRAEL” (Sic!, W-wa 2006) - wywiad-rzeka o Izraelczykach.  “ TSUNAMI ZA FRAJER. Izrael - Polska - Media” (wyd. Sic!, W-wa 2008) - zbiór felietonów blogowych, zamieszczanych w portalach: wirtualnemedia.pl i salon24.pl.; פולין דווקא (Właśnie Polska)- reportażowa opowieść o Polsce z rozmowami o kulturze - Jedijot Sfarim, Tel Awiw 2009; WARSZAWSKI BEDUIN (Aspra-Jr, W-wa 2012)- biografia Romana Kesslera. @ ZDZICHU: WITH A LITTLE HELP OF HUMAN SHIELDS. Spiro Agnew: The bastards changed the rules and didn’t tell me. I LOVE THE SMELL OF NAPALM IN THE MORNING (Apokalipsa teraz). "Trzeba, żeby pokój, w którym się siedzi, miał coś z kawiarenki" (Proust). MacArthur: Old soldiers never die; they just fade away. Colombo: Just give me the facts. "Fuck the Cola, Fuck the Pizza, all we need is Slivovica". Viola Wein: Lokomotywa na Dworcu Gdańskim nie miała nic wspólnego z wierszem Juliana Tuwima.
FUCK IT! AND RELAX (John C. Parkin) free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Trump samemu nie daje rady i musi zabiegać o poparcie mainstreamu GOP - dlatego przecież...
  • Gdyby lewactwo sprzymierzało się z dżihadystami przeciw Polsce, jak w przypadku Izraela - to...
  • To by się Pan zapewne podzielił swoimi zapatrywaniami na ten globalny problem.

Tematy w dziale Polityka