Blog
TELAWIW OnLine: Prawda leży na wierzchu
Eli Barbur
Eli Barbur Szef serwisu TELAWIW OnLine.
160 obserwujących 1555 notek 2435672 odsłony
Eli Barbur, 15 maja 2017 r.

PODAREK DLA TURCZYNA.

665 5 0 A A A


TELAWIW OnLine: Turecki prezydent Erdogan, odwiedzając 16 maja Biały Dom, będzie usiłował namówić Donalda Trumpa, żeby zrezygował z planów dozbrojenia Kurdów YPG w północnej „Syrii”. Ankara obawia się, skądinąd całkiem słusznie, że Kurdowie syryjscy wykorzystają to potem razem ze swymi rodakami z PKK w Turcji w celu utworzenia niezależnego państwa.

@

Desperackie wysiłki Erdogana w Stanach są raczej z góry skazane na fiasko i zaostrzą jeszcze bardziej rozdźwięki z USA i NATO. Wg Pentagonu głównym celem dozbrojenia Kurdów jest umożliwienie im zdobycia miasta Raqqa, czyli stolicy kalifatu IS - ale tak naprawdę chodzi o coś dużo więcej. Waszyngton sygnalizuje, że wraca na arenę syryjską, gdzie za kadencji Obamy usadowili się Rosjanie, Persowie i Turcy. Ta wspierająca Asada „dziwna trojka” też zresztą nie umie opanować sytuacji - dlatego postawiła ostatnio na rozwiązanie tymczasowe w postaci 4 tzw. stref deeskalacji. W intencji USA - i zakulisowo Izraela - zaporą na tę ekspansję ma być silna stutysięczna armia kurdyjska. Dlatego Erdogan podarkiem kurdyjskim zgotowanym mu przez Trumpa będzie mógł się najwyżej zadławić.

image

FOTA DNIA: Izraelscy i niemieccy naukowcy odkryli razem, testując to na myszach, że dżointy z marychą, jarane w rozsądnych dawkach, odświeżają, a nie otępiają pamięć. Rośnie nadzieja, że pamięć o Holokauście nie wygaśnie...

TELAWIW OnLine: Putin oznajmił w Pekinie, że należy skończyć z próbami zastraszania KRLD, z którą konflikt powinien zostać rozwiązany środkami pokojowymi. Wypowiedział się też przeciw rozszerzaniu „klubu atomowego”, podczas gdy wg dzisiejszego komunikatu Pjongjang – wystrzelony w niedzielę pocisk balistyczny był dostosowany do przenoszenia głowic jądrowych. Rakieta wpadła do Morza Japońskiego – paręset km od Rosji. Tymczasem reżim Kima znów oskarżył CIA o nieprzepartą chęć sprzątnięcia tłuścioszka...

TELAWIW OnLine: UWAGA – Departament Stanu USA poinformował, że reżim Asada zbudował w damasceńskim kompleksie więziennym Saydnaya krematorium, żeby zacierać ślady po popełnianych tam masowych zbrodniach. Asadowcy mordują przynajmniej 50 opozycjonistów dziennie... – liczba ofiar w latach 2011-15 wynosi 13.000. O istnieniu tego miejsca - zwanego przez lokalsów „ludzką rzeźnią” - alarmowała już tydzień temu Amnesty, ale teraz oskarżenia maja już charakter oficjalny i kierowane są też bezpośrednio przeciwko Rosji i Iranu wspierającym siepaczy w Damaszku.

TELAWIW OnLine: PHILIP ZIMBARDO, znany psycholog USA, doszedł do wniosku, że nieobecność ojców rewolucji cyfrowej (?)... - powoduje zanik dominacji pierwiastka męskiego, z czego ma wynikać, że elitą społeczną w przyszłości będą kobiety. Ki diabeł, nieobecni nie mają racji?...Nie bagatelizujmy jednak tych ustaleń - to facet od „Efektu Lucyfera” tłumaczącego, że dobrzy ludzie też mogą zamieniać się w bydlaków.

TELAWIW OnLine (flesze): NYT wywnioskował, że większość Amerykanów nie ma zielonego pojęcia, gdzie leży Korea Północna @ Francja – Macron, ledwo osiadłszy w Élysée, odwiedził Merkelową i mianował premierem centroprawicowego Édouarda Philippe @ BIBI zaklina się, że nie odpuści z transferem ambasady USA do Jerozolimy; Trump 22 bm. nie odwiedzi Ściany Płaczu w Jerozolimie wsch. @ Nowy ambasador USA w Izraelu David Friedman zaraz po wylądowaniu dziś w IL poleciał pod rzeczoną Ściankę...@ Krótko mówiąc, wizyta Trumpa w IL równo za tydzień & szykują się jaja jak berety :).Opublikowano: 15.05.2017 22:17.
Autor: Eli Barbur
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

STARAM SIĘ GADAĆ DO RZECZY.
Opublikowałem powieści „ GRUPY NA WOLNYM POWIETRZU ” (Świat Literacki, W-wa 1995 i 1999) i „ STREFA EJLAT ” (Sic!, W-wa 2005); tom opowiadań ” TEN ZA NIM ” (Świat Literacki, W-wa 1996); ” WZGÓRZA KRZYKU” (Świat Literacki, W-wa 1998) - zbiór reportaży i wywiadów zamieszczanych w latach 90. w GW i tygodniku Wprost; „WŁAŚNIE IZRAEL” (Sic!, W-wa 2006) - wywiad-rzeka o Izraelczykach.  “ TSUNAMI ZA FRAJER. Izrael - Polska - Media” (wyd. Sic!, W-wa 2008) - zbiór felietonów blogowych, zamieszczanych w portalach: wirtualnemedia.pl i salon24.pl.; פולין דווקא (Właśnie Polska)- reportażowa opowieść o Polsce z rozmowami o kulturze - Jedijot Sfarim, Tel Awiw 2009; WARSZAWSKI BEDUIN (Aspra-Jr, W-wa 2012)- biografia Romana Kesslera. @ ZDZICHU: WITH A LITTLE HELP OF HUMAN SHIELDS. Spiro Agnew: The bastards changed the rules and didn’t tell me. I LOVE THE SMELL OF NAPALM IN THE MORNING (Apokalipsa teraz). "Trzeba, żeby pokój, w którym się siedzi, miał coś z kawiarenki" (Proust). MacArthur: Old soldiers never die; they just fade away. Colombo: Just give me the facts. "Fuck the Cola, Fuck the Pizza, all we need is Slivovica". Viola Wein: Lokomotywa na Dworcu Gdańskim nie miała nic wspólnego z wierszem Juliana Tuwima.
FUCK IT! AND RELAX (John C. Parkin) free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Angole celowo podawali najpierw, że jest tylko 2 rannych; tez podałem to na fejsie skrótowo...
  • Pewexy...Ja pamiętam "mety" w Śródmieściu Warszawy, gdzie o każdej porze dnia i nocy...
  • Wiedzę na temat roli chrześcijaństwa (nie tylko KK) w lansowaniu, tak to nazwijmy :),...

Tematy w dziale Polityka