Blog
TELAWIW OnLine: Prawda leży na wierzchu
Eli Barbur
Eli Barbur Szef serwisu TELAWIW OnLine.
159 obserwujących 1550 notek 2431189 odsłon
Eli Barbur, 25 maja 2017 r.

BRAWKA POD BRAMĄ.

1353 1 0 A A A


image


TELAWIW OnLine: Według mnie największa tragifarsa odegrana została w piątek pod berlińską Bramą Brandenburską, gdzie w ramach obchodów 500-lecia Reformacji spotkali się w asyście tysięcy wiwatujących protestantów kanzlerin Merkel z noblowskim eks-prezydentem USA Barackiem Obama.

Wybitny noblista - potem wieczorem w Baden-Baden dostał nagrodę mediów...- przez 1,5 godziny dowalał Trumpowi, nie wymieniając go z nazwiska i wychwalał „migracyjną politykę otwartych drzwi”, z której zaszczuta Merkelowa w przedwyborczym cugu zdążyła już wycofać się rakiem.

Nadal popularny w RFN Barack Obama szczególne brawka dostał za nawoływanie do „mega trudnej walki z ksenofobią, nacjonalizmem i antydemokratycznymi tendencjami na całym świecie”. W ogólnym bełkocie całkiem utonął fakt, że twórcą Reformacji w Niemczech był Marcin Luter.

Wg Lutra - „Żydzi, którzy od 1400 lat są naszą plagą, zarazą, sprawcami wszelkich nieszczęść, to ludzie przesiąknięci złem, pełni jadu, pozostający pod wpływem szatana”. Takie pamflety w ówczesnej Europie były faktycznym wezwaniem do masowych wygnań, rabunków i krwawych pogromów.


Ten niemiecki pastor okazał się jednym z najgorszych żydożerców w dziejach Europy - odegrał rolę ewolucyjnego pomostu... między religijnym antysemityzmem Średniowiecza i jego nowymi mutacjami motywowanymi etnicznie, politycznie i ekonomicznie. Bez tego nie byłoby Holokaustu.


Potwierdzają to wyraźnie choćby  zeznania złożone po zakończeniu II wojny przed Trybunałem w Norymberdze przez Juliusa Streichera, redaktora sztandarowej gadzinówy propagandowej „Der Stürmer”. Ta hitlerowska morda powoływała się na nauki Lutra, uzasadniając „ostateczne rozwiązanie”.


@

TELAWIW OnLine: Wreszcie jakieś pozytywne info z Rosji...Tamtejsze służby FSB twierdzą, że dorwały 4 terrorystów islamskich IS, którzy planowali zamachy w moskiewskim metro lub w innych środkach komunikacji miejskiej. Po przeprowadzeniu tych ataków zamierzali przedostać się do „Syrii”...W kwietniu w zamachu islamskim na stacji kolejowej w St. Petersburgu zginęło 14 osób, a z 50 odniosło rany. @ W obawie przed terrorem islamskim Francja przedłużyła dziś stan wyjątkowy do listopada, a w UK obowiązywać będzie nadal wprowadzone wczoraj w związku z zamachem w Manchesterze „najwyższe pogotowie antyterrorystyczne”. Mnożą się podejrzenia, że arabski sprawca tego ataku, urodzony w UK 22-letni Salman Obeidi, związany był z tajną siatką IS działająca w niemieckim Dusseldorfie.


TELAWIW OnLine: Dwaj panowie Donaldowie (Trump i Tusk)...na dzisiejszym spotkaniu w „Tusk Tower”... w Brukseli (przed szczytem NATO) nie dogadali się w drobnej kwestii..., co dla świata zachodniego powinno być w obecnej dobie najważniejsze... Amerykański The Donald twierdzi, że walka z miedzynarodowym terrorem, a jego imiennik europejski, że stawianie czoła nawale rosyjskiej...Amerykanin chce też najwyraźniej wycofać się z klimatycznego układu zawartego w 2016 w Paryżu. Trump spotkał się też w Brukseli na lunczyku w ambasadzie USA z francuskim prezydentem Macronem, który popiera jego żądania zwiększenia udziału finansowego poszczególnych państw w budżecie atlantyckim.

TELAWIW OnLine (flesze): Bruksela - lunczyk roboczy Trump-Macron obejmował: pomidory + mozzarellę, filety cielęce i belgijski mus czekoladowy @ BIBI telefonicznie do premiera Danii Rasmussena - „We łbie się nie mieści, że dajecie kasę Palestyńczykom opluwającym IL” @ Dawajcie więcej kasy, 2% PKB to też za mało! – Trump z mety z grubej rury do partnerow w NATO na pierwszym spotkaniu @ Nie chcę zapeszyć, ale od paru dni w TLV jest cholernie fajna pogoda, 22-24 st. C – wiaterek, słoneczko i drobne chmurki :) Czeski parlament uznał Jerozolimę, jako stolicę Izraela i wezwał rząd do wstrzymania wpłat na UNESCO (ONZ).

Gorące newsy i komenty z mojego serwisu telawiwonline.com – nonstop w trybie 24/7 na Twitterze i FB.Opublikowano: 25.05.2017 22:56.
Autor: Eli Barbur
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

STARAM SIĘ GADAĆ DO RZECZY.
Opublikowałem powieści „ GRUPY NA WOLNYM POWIETRZU ” (Świat Literacki, W-wa 1995 i 1999) i „ STREFA EJLAT ” (Sic!, W-wa 2005); tom opowiadań ” TEN ZA NIM ” (Świat Literacki, W-wa 1996); ” WZGÓRZA KRZYKU” (Świat Literacki, W-wa 1998) - zbiór reportaży i wywiadów zamieszczanych w latach 90. w GW i tygodniku Wprost; „WŁAŚNIE IZRAEL” (Sic!, W-wa 2006) - wywiad-rzeka o Izraelczykach.  “ TSUNAMI ZA FRAJER. Izrael - Polska - Media” (wyd. Sic!, W-wa 2008) - zbiór felietonów blogowych, zamieszczanych w portalach: wirtualnemedia.pl i salon24.pl.; פולין דווקא (Właśnie Polska)- reportażowa opowieść o Polsce z rozmowami o kulturze - Jedijot Sfarim, Tel Awiw 2009; WARSZAWSKI BEDUIN (Aspra-Jr, W-wa 2012)- biografia Romana Kesslera. @ ZDZICHU: WITH A LITTLE HELP OF HUMAN SHIELDS. Spiro Agnew: The bastards changed the rules and didn’t tell me. I LOVE THE SMELL OF NAPALM IN THE MORNING (Apokalipsa teraz). "Trzeba, żeby pokój, w którym się siedzi, miał coś z kawiarenki" (Proust). MacArthur: Old soldiers never die; they just fade away. Colombo: Just give me the facts. "Fuck the Cola, Fuck the Pizza, all we need is Slivovica". Viola Wein: Lokomotywa na Dworcu Gdańskim nie miała nic wspólnego z wierszem Juliana Tuwima.
FUCK IT! AND RELAX (John C. Parkin) free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Trump samemu nie daje rady i musi zabiegać o poparcie mainstreamu GOP - dlatego przecież...
  • Gdyby lewactwo sprzymierzało się z dżihadystami przeciw Polsce, jak w przypadku Izraela - to...
  • To by się Pan zapewne podzielił swoimi zapatrywaniami na ten globalny problem.

Tematy w dziale Polityka