Blog
TELAWIW OnLine: Prawda leży na wierzchu
Eli Barbur
Eli Barbur Szef serwisu TELAWIW OnLine.
159 obserwujących 1550 notek 2431189 odsłon
Eli Barbur, 18 czerwca 2017 r.

PERSKA JUTRZENKA.

541 8 0 A A ATELAWIW OnLine: W Iranie zdają się zachodzić obecnie przemiany wewnętrzne dużo bardziej dramatyczne niż można by sądzić wyłącznie na podstawie sukcesu umiarkowanego kleryka Hassana Ruhaniego w wyborach prezydenckich 19 maja. Jednocześnie w tym samym dniu odbyły się wybory municypalne, których wyniki umknęły początkowo uwadze ekspertów.

@

W przypadku Iranu wiadomo od dawna, że wybory lokalne dużo bardziej niż prezydenckie odzwierciedlają prawdziwe nastroje w społeczeństwie, a zwłaszcza w środowiskach klasy średniej. Tym razem we wszystkich trzech najważniejszych miastach - w Teheranie, Maszhadzie i Isfahanie – reformiści po raz pierwszy całkowicie wyeliminowali kandydatów zachowawczego obozu z władz lokalnych. Zdaniem ekspertów nie oznacza to jednak wcale gwałtownego sprzeciwu wobec reżimu ajatollahów, lecz zmasowane poparcie dla umiarkowanej linii prezydenta Ruhaniego. Inaczej mówiąc, zbliżenie z Zachodem i intensywny rozwój ekonomiczny, a nie programy balistyczne, skrajny antyizraelizm i ekspansja w świecie arabskim. Trudno jeszcze przewidzieć, czy ma to wszystko ręce i nogi, ale beton jakby wreszcie zaczyna odpuszczać.


image@


FOTA DNIA: Palestyński mufti-etosowiec...Husajni w Niemczech 1943 - jedno z 6 nieznanych zdjęć, kupionych ostatnio u dealera w RFN; Husseini planował ze szkopami „holokauścik”, gdyby Rommel z Africa Corp doszedł do Palestyny. Komory gazowe i krematoria miały stanąć w Emek (dolina) Dotan pod Nablusem; w Atenach czekało już komando SS mające nadzorować ludobójstwo na 200.000 Żydów w mandatowej Palestynie, a następnie na Żydach z innych krajów arabskich; Palestyńczycy mieli być podwykonawcami.


TELAWIW OnLine: Ruszyło natarcie na ostatni bastion dżihadystów IS w zachodnim Mosulu – Stare Miasto z meczetem al-Nuri, gdzie w 2014 proklamowany został samozwańczy kalifat na terenach irackich i syryjskich (miał wtedy mniej więcej powierzchnię Polski). Atakujące siły lądowe Bagdadu - wspierane przez „milicje szyickie” i z powietrza przez Amerykanów - napotykają na zacięty opór; teren jest gęsto zaminowany, na każdym kroku samochody-pułapki + 150.000 cywilów wykorzystywanych jako żywe tarcze.


TELAWIW OnLine: Cudowne nawrócenie... lewackich chomątów z publicznej sieci BBC po tym, jak... syn Donalda Trumpa opieprzył ich na Twitterze za antyizraelską manipulację medialną. Zgodnie ze swym chamskim zwyczajem, materiał o piątkowym zamachu terrorystycznym w Jerozolimie (zadźgana 23-letnia policjantka izraelska) opatrzyli celowo mega zmyłkowym tytułem „Trzech Palestyńczyków zginęło po śmiertelnym ataku nożowniczym w Jerozolimie”. Czyli ani słowa o arabskim terroryźmie i kto padł jego ofiarą – zaś wiadomo przecież, że większość odbiorców newsów przelatuje teraz jedynie wzrokiem po nagłówkach w serwisach. Po publicznym ochrzanie otrzymanym od Trumpa Jr. dewianty medialne znad Tamizy zmuszone były potulnie odszczekać.


TELAWIW OnLine: BTW obecnej afery z BBC...Śledzę jedynie tzw. media światowe, czyli anglojęzyczne, a z tych rzetelnie informują o Izraelu tylko: Fox News i Wall Street Journal (WSJ). Niezły pod tym względem jest też ang. portal konserwatywny MailOnline, choć ginie to w odmętach badziewia z prężącymi się bez sensu zero-seksownymi dupami. Reszta to kłamstwo lub manipulacja w stylu najnowszego BBC.


TELAWIW OnLine (flesze): Eskalacja napięcia w ROGU AFRYKI; Erytrea i Etiopia wysłały wojska do Dżibuti, skąd wycofały się siły Kataru...@ Francja – wg sondaży po dzisiejszej II turze wyborczej partia Macrona LREM zapewni sobie 2/3 w 577-osobowym parlamencie @ Ukraina – pierwszy raz władze, zezujące na UE, zezwoliły na paradę LGBT w Kijowie; lekka zadyma z naziolami, ale bezkrwawa @ W centralnej Portugalii płoną lasy – 57 ofiar śmiertelnych; Londyn – liczba zabitych w spalonym wieżowcu wzrosła do 58


Gorące newsy i komenty z mojego serwisu telawiwonline.com – nonstop w trybie 24/7 na Twitterze i FB.
Opublikowano: 18.06.2017 14:53.
Autor: Eli Barbur
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

STARAM SIĘ GADAĆ DO RZECZY.
Opublikowałem powieści „ GRUPY NA WOLNYM POWIETRZU ” (Świat Literacki, W-wa 1995 i 1999) i „ STREFA EJLAT ” (Sic!, W-wa 2005); tom opowiadań ” TEN ZA NIM ” (Świat Literacki, W-wa 1996); ” WZGÓRZA KRZYKU” (Świat Literacki, W-wa 1998) - zbiór reportaży i wywiadów zamieszczanych w latach 90. w GW i tygodniku Wprost; „WŁAŚNIE IZRAEL” (Sic!, W-wa 2006) - wywiad-rzeka o Izraelczykach.  “ TSUNAMI ZA FRAJER. Izrael - Polska - Media” (wyd. Sic!, W-wa 2008) - zbiór felietonów blogowych, zamieszczanych w portalach: wirtualnemedia.pl i salon24.pl.; פולין דווקא (Właśnie Polska)- reportażowa opowieść o Polsce z rozmowami o kulturze - Jedijot Sfarim, Tel Awiw 2009; WARSZAWSKI BEDUIN (Aspra-Jr, W-wa 2012)- biografia Romana Kesslera. @ ZDZICHU: WITH A LITTLE HELP OF HUMAN SHIELDS. Spiro Agnew: The bastards changed the rules and didn’t tell me. I LOVE THE SMELL OF NAPALM IN THE MORNING (Apokalipsa teraz). "Trzeba, żeby pokój, w którym się siedzi, miał coś z kawiarenki" (Proust). MacArthur: Old soldiers never die; they just fade away. Colombo: Just give me the facts. "Fuck the Cola, Fuck the Pizza, all we need is Slivovica". Viola Wein: Lokomotywa na Dworcu Gdańskim nie miała nic wspólnego z wierszem Juliana Tuwima.
FUCK IT! AND RELAX (John C. Parkin) free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Trump samemu nie daje rady i musi zabiegać o poparcie mainstreamu GOP - dlatego przecież...
  • Gdyby lewactwo sprzymierzało się z dżihadystami przeciw Polsce, jak w przypadku Izraela - to...
  • To by się Pan zapewne podzielił swoimi zapatrywaniami na ten globalny problem.

Tematy w dziale Polityka