149 obserwujących
1555 notek
2459k odsłon
  1842   0

PRECEDENSIK Z SOROSEM.TELAWIW OnLine: Izrael wyjaśnił oficjalnie, że nie zamierza ujmować się za Sorosem sekowanym na Węgrzech za lewacką agitację pod przykrywką krzewienia wartości demokratycznych. Jednocześnie jednak ambasada IL w Budapeszcie ostrzegła, że nie wolno dopuszczać, aby kampania ta wykorzystywana była przez naziolstwo do siania nienawiści wobec Żydów.

@


Komunikat w sprawie Sorosa opublikowany został głównie po to, żeby nie dopuścić do storpedowania pierwszego tego rodzaju spotkania Netanjahu z członkami Grupy Wyszehradzkiej 18 lipca w Budapeszcie. Wydarzenie to może okazać się ważnym krokiem w kierunku zacieśnienia stosunków Izraela z konserwatywną częścią Unii Europejskiej. Współpraca taka pasuje teraz obu stronom, gdyż Izrael szuka przeciwwagi wobec proarabskiej postawy Brukseli, zaś konserwatyści europejscy cenią Izraelczyków za twardy kurs antyarabski i obronę wartości narodowych. Co się tyczy mistrza Sorosa - sypał kasą na rzecz chybionego układu atomowego z Iranem i finansuje różne lewackie NGO-sy od kreciej roboty przeciw Izraelowi. Nie ma więc najmniejszego powodu, żeby nadstawiać za niego piersi, a w sercu nadzieja, że stanie się to precedensem.


@

image


FOTA DNIA: W słonecznej Italii zmagającej się z kryzysem migranckim – eksponowane były ostatnio retrospektywnie prace zmarłego przedwcześnie w 1988 genialnego graficiarza z NYC Basquiata, u którego takie MACHY przewijały się dosyć nawet często.


TELAWIW OnLine: Rebelianci zestrzelili samolot asadowski w południowej „Syrii” - chyba jednak OBOK strefy objętej zawieszeniem broni...Moskwa zawiadomiła, że wyśle „kilkuset żandarmów wojskowych”, których zadaniem będzie egzekwowanie rozejmu - także na terenach przylegających częściowo do Izraela (na Golanie). Z komunikatu zdaje się wynikać, że ruchy te koordynowane są ze stroną izraelską, która jednak na razie tego nie potwierdza. Rosjanie sugerują, że zapobiegać będą przenikaniu związanych z Iranem „elementów szyickich” na syryjskie pogranicze z Izraelem.


TELAWIW OnLine: Islamska horda IS pierwszy raz powiadomiła dziś o śmierci swojego bonzy Baghdadiego - w nieznanych bliżej okolicznościach – w miejsce którego wybrany zostanie wkrótce „nowy kalif”. Kilka tygodni temu do zabicia zbira przyznali się Rosjanie, ale potem woleli nie potwierdzać tego w 100%... Główny problem nie polega już zresztą na tym, co się stało z Baghdadim i kto ew. zastąpi go w przestrzeni wirtualnej..., lecz na odłowieniu tysięcy szeregowych dżihadystów, którzy rozpierzchli się na wszystkie strony w terenie (…). UPDATE - newsika IS o tym, że Baghdadi zażywa już wywczasów z bajaderami w seraju potwierdził po południu SOHR.


Lubię to! Skomentuj29 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka