Blog
TELAWIW OnLine: Prawda leży na wierzchu
Eli Barbur
Eli Barbur Szef serwisu TELAWIW OnLine.
154 obserwujących 1555 notek 2443426 odsłon
Eli Barbur, 11 lipca 2017 r.

PRECEDENSIK Z SOROSEM.

1806 29 0 A A ATELAWIW OnLine: Izrael wyjaśnił oficjalnie, że nie zamierza ujmować się za Sorosem sekowanym na Węgrzech za lewacką agitację pod przykrywką krzewienia wartości demokratycznych. Jednocześnie jednak ambasada IL w Budapeszcie ostrzegła, że nie wolno dopuszczać, aby kampania ta wykorzystywana była przez naziolstwo do siania nienawiści wobec Żydów.

@


Komunikat w sprawie Sorosa opublikowany został głównie po to, żeby nie dopuścić do storpedowania pierwszego tego rodzaju spotkania Netanjahu z członkami Grupy Wyszehradzkiej 18 lipca w Budapeszcie. Wydarzenie to może okazać się ważnym krokiem w kierunku zacieśnienia stosunków Izraela z konserwatywną częścią Unii Europejskiej. Współpraca taka pasuje teraz obu stronom, gdyż Izrael szuka przeciwwagi wobec proarabskiej postawy Brukseli, zaś konserwatyści europejscy cenią Izraelczyków za twardy kurs antyarabski i obronę wartości narodowych. Co się tyczy mistrza Sorosa - sypał kasą na rzecz chybionego układu atomowego z Iranem i finansuje różne lewackie NGO-sy od kreciej roboty przeciw Izraelowi. Nie ma więc najmniejszego powodu, żeby nadstawiać za niego piersi, a w sercu nadzieja, że stanie się to precedensem.


@

image


FOTA DNIA: W słonecznej Italii zmagającej się z kryzysem migranckim – eksponowane były ostatnio retrospektywnie prace zmarłego przedwcześnie w 1988 genialnego graficiarza z NYC Basquiata, u którego takie MACHY przewijały się dosyć nawet często.


TELAWIW OnLine: Rebelianci zestrzelili samolot asadowski w południowej „Syrii” - chyba jednak OBOK strefy objętej zawieszeniem broni...Moskwa zawiadomiła, że wyśle „kilkuset żandarmów wojskowych”, których zadaniem będzie egzekwowanie rozejmu - także na terenach przylegających częściowo do Izraela (na Golanie). Z komunikatu zdaje się wynikać, że ruchy te koordynowane są ze stroną izraelską, która jednak na razie tego nie potwierdza. Rosjanie sugerują, że zapobiegać będą przenikaniu związanych z Iranem „elementów szyickich” na syryjskie pogranicze z Izraelem.


TELAWIW OnLine: Islamska horda IS pierwszy raz powiadomiła dziś o śmierci swojego bonzy Baghdadiego - w nieznanych bliżej okolicznościach – w miejsce którego wybrany zostanie wkrótce „nowy kalif”. Kilka tygodni temu do zabicia zbira przyznali się Rosjanie, ale potem woleli nie potwierdzać tego w 100%... Główny problem nie polega już zresztą na tym, co się stało z Baghdadim i kto ew. zastąpi go w przestrzeni wirtualnej..., lecz na odłowieniu tysięcy szeregowych dżihadystów, którzy rozpierzchli się na wszystkie strony w terenie (…). UPDATE - newsika IS o tym, że Baghdadi zażywa już wywczasów z bajaderami w seraju potwierdził po południu SOHR.


Opublikowano: 11.07.2017 22:05. Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 22:20.
Autor: Eli Barbur
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

STARAM SIĘ GADAĆ DO RZECZY.
Opublikowałem powieści „ GRUPY NA WOLNYM POWIETRZU ” (Świat Literacki, W-wa 1995 i 1999) i „ STREFA EJLAT ” (Sic!, W-wa 2005); tom opowiadań ” TEN ZA NIM ” (Świat Literacki, W-wa 1996); ” WZGÓRZA KRZYKU” (Świat Literacki, W-wa 1998) - zbiór reportaży i wywiadów zamieszczanych w latach 90. w GW i tygodniku Wprost; „WŁAŚNIE IZRAEL” (Sic!, W-wa 2006) - wywiad-rzeka o Izraelczykach.  “ TSUNAMI ZA FRAJER. Izrael - Polska - Media” (wyd. Sic!, W-wa 2008) - zbiór felietonów blogowych, zamieszczanych w portalach: wirtualnemedia.pl i salon24.pl.; פולין דווקא (Właśnie Polska)- reportażowa opowieść o Polsce z rozmowami o kulturze - Jedijot Sfarim, Tel Awiw 2009; WARSZAWSKI BEDUIN (Aspra-Jr, W-wa 2012)- biografia Romana Kesslera. @ ZDZICHU: WITH A LITTLE HELP OF HUMAN SHIELDS. Spiro Agnew: The bastards changed the rules and didn’t tell me. I LOVE THE SMELL OF NAPALM IN THE MORNING (Apokalipsa teraz). "Trzeba, żeby pokój, w którym się siedzi, miał coś z kawiarenki" (Proust). MacArthur: Old soldiers never die; they just fade away. Colombo: Just give me the facts. "Fuck the Cola, Fuck the Pizza, all we need is Slivovica". Viola Wein: Lokomotywa na Dworcu Gdańskim nie miała nic wspólnego z wierszem Juliana Tuwima.
FUCK IT! AND RELAX (John C. Parkin) free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • Angole celowo podawali najpierw, że jest tylko 2 rannych; tez podałem to na fejsie skrótowo...
  • Pewexy...Ja pamiętam "mety" w Śródmieściu Warszawy, gdzie o każdej porze dnia i nocy...
  • Wiedzę na temat roli chrześcijaństwa (nie tylko KK) w lansowaniu, tak to nazwijmy :),...

Tematy w dziale Polityka