149 obserwujących
1555 notek
2459k odsłon
  435   0

RYZYKOWNE KROPNIĘCIE.


TELAWIW OnLine: Dwa amerykańskie bombowce strategiczne dalekiego zasięgu B1-B, które w weekendzie przeleciały nad KRLD były reakcją na kolejną prowokację ze strony reżimu w Pjongjang z rakietą balistyczną o zasięgu obejmującym USA. Oba te incydenty wskazują na zaostrzająca się gwałtownie wojnę nerwów na Dalekim Wschodzie.

@

Przelot amerykańskich maszyn B1, które wykorzystywane były w operacjach wojskowych w Afganistanie i Iraku – to jednoznaczne ostrzeżenie nie tyle już nawet wobec reżimu w Pjongjang, co pod adresem jego sponsorów w Pekinie i w Moskwie. Wątpliwe raczej, aby Rosja i Chiny gotowe były w obronie Kima zaryzykować konflikt zbrojny z USA; chodzi im więc prawdopodobnie o wymuszenie na Trumpie daleko idących ustępstw politycznych i ekonomicznych. Amerykanie ze swej strony mogliby oczywiście zlikwidować Kima w jego mateczniku, ale wątpliwe, aby zdecydowali się na ten krok - i to wcale nie z obawy przed Putinem i Pekinem. Chodzi o to, że ten misiowaty koleś wybił profilaktycznie wszystkich potencjalnych następców, łącznie ze swymi wujkami i kuzynostwem...Nie wiadomo więc, jakie monstrum mogłoby się tam po nim pojawić, podobnie jak próżnię po Saddamie Husajnie w Iraku wypełnili jego dawni generałowie tworząc hordę IS.


@

imageFOTA DNIA: IL sprowadza miliony metrów sześc. czarnego i szarego piachu z Turcji, żeby wzmocnić klify przybrzeżne w Natanii i Aszkelonie nad Méditerranée;jakoś to trzeba będzie pożenić z famą, że Izraelczycy zamienili piachy pustyni w kwitnący ogród :).

TELAWIW OnLine: Wenezuela - „Mamy Zgromadzenie Ustawodawcze” - zadeklarował w Caracas lewacki prezydent Nicolas Maduro po niedzielnych wyborach, w których większość głosujących opowiedziała się za utworzeniem tego kontrowersyjnego organu...Ma on opracować nową konstytucję, w oparciu o którą „madurzyści” będą mogli sprawować rządy autorytarne, co może pogrążyć ten kraj w krwawej wojnie domowej. Tylko w trakcie wyborów zginęło tam wczoraj co najmniej 10 ludzi, w tym lokalny polityk opozycyjny.

TELAWIW OnLine: Kremlowska vendetta za kolejne sankcje antyrosyjskie, które Donald Trump zatwierdzić ma po tym, jak uchwalone zostały przez obie izby Kongresu USA w zeszłym tygodniu...Putin oznajmił z dosyć kwaśną zresztą miną, że 755 członków personelu dyplomatycznego i administracyjnego USA musi opuścić Rosję do 1 września. Rosjanie obawiają się najwyraźniej, że nowe sankcje ugodzą dotkliwie w realizacje projektu Nord Stream 2 i inne ich interesy ekonomiczne (zwłaszcza oligarchów z otoczenia Putina). Niewiadomą pozostaje, czy w związku z tym zdecydują się też na eskalację cyberwojny z Ameryką, publikując np. jakieś sensacyjne materialiki o kompromitujących kontaktach z ludźmi Trumpa przed wyborami w Stanach (jeśli oczywiście takowymi dysponują)...Tymczasem wszystkie trzy strony..., bo także Chińczycy – w ramach zaostrzającej się znowu „zimnej wojny” – nie zapomniały w minionym weekendzie o obowiązkowych w takich sytuacjach demonstracjach siły. Rosjanie odbyli paradę marynarki wojennej; Chińczycy sił lądowych na pustyni, a bombowce strategiczne Trumpa, mogące przenosić ładunki „A” - przeleciały nad główką Kima. (wykorzystanie tylko za ew. zgodą serwisu telawiwonline.com).


TELAWIW OnLine: W wieku 89 lat zmarła słynna aktorka francuska Jeanne Moreau, która wystąpiła m.in. w filmach będących częścią kanonu światowego: „Windą na szafot” (1958) Louisa Malle i „Jules i Jim” (1962) Françoisa Truffauta. Z tego pierwszego ikoniczna scena z genialną muzyką Milesa Davisa: https://www.youtube.com/watch?v=icJw9HXXoXA

BTW, - Mnie i moim warszawskim kumplom się ona kiedyś pierwszy raz objawiła, gdy któregoś pięknego dnia urwaliśmy się rankiem ze szkoły - w pobliskim nie istniejącym już kinie "Skarpa" leciała akurat na przedpołudniowym seansie "Viva Maria" z BB i JM, która obsługiwała fizjologicznie wściekłego gierylasa latynoskiego przykutego łańcuchem do belki :).

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka