Blog
TELAWIW OnLine: Prawda leży na wierzchu
Eli Barbur
Eli Barbur Szef serwisu TELAWIW OnLine.
154 obserwujących 1555 notek 2443511 odsłon
Eli Barbur, 31 lipca 2017 r.

RYZYKOWNE KROPNIĘCIE.

423 4 0 A A A


TELAWIW OnLine: Dwa amerykańskie bombowce strategiczne dalekiego zasięgu B1-B, które w weekendzie przeleciały nad KRLD były reakcją na kolejną prowokację ze strony reżimu w Pjongjang z rakietą balistyczną o zasięgu obejmującym USA. Oba te incydenty wskazują na zaostrzająca się gwałtownie wojnę nerwów na Dalekim Wschodzie.

@

Przelot amerykańskich maszyn B1, które wykorzystywane były w operacjach wojskowych w Afganistanie i Iraku – to jednoznaczne ostrzeżenie nie tyle już nawet wobec reżimu w Pjongjang, co pod adresem jego sponsorów w Pekinie i w Moskwie. Wątpliwe raczej, aby Rosja i Chiny gotowe były w obronie Kima zaryzykować konflikt zbrojny z USA; chodzi im więc prawdopodobnie o wymuszenie na Trumpie daleko idących ustępstw politycznych i ekonomicznych. Amerykanie ze swej strony mogliby oczywiście zlikwidować Kima w jego mateczniku, ale wątpliwe, aby zdecydowali się na ten krok - i to wcale nie z obawy przed Putinem i Pekinem. Chodzi o to, że ten misiowaty koleś wybił profilaktycznie wszystkich potencjalnych następców, łącznie ze swymi wujkami i kuzynostwem...Nie wiadomo więc, jakie monstrum mogłoby się tam po nim pojawić, podobnie jak próżnię po Saddamie Husajnie w Iraku wypełnili jego dawni generałowie tworząc hordę IS.


@

imageFOTA DNIA: IL sprowadza miliony metrów sześc. czarnego i szarego piachu z Turcji, żeby wzmocnić klify przybrzeżne w Natanii i Aszkelonie nad Méditerranée;jakoś to trzeba będzie pożenić z famą, że Izraelczycy zamienili piachy pustyni w kwitnący ogród :).

TELAWIW OnLine: Wenezuela - „Mamy Zgromadzenie Ustawodawcze” - zadeklarował w Caracas lewacki prezydent Nicolas Maduro po niedzielnych wyborach, w których większość głosujących opowiedziała się za utworzeniem tego kontrowersyjnego organu...Ma on opracować nową konstytucję, w oparciu o którą „madurzyści” będą mogli sprawować rządy autorytarne, co może pogrążyć ten kraj w krwawej wojnie domowej. Tylko w trakcie wyborów zginęło tam wczoraj co najmniej 10 ludzi, w tym lokalny polityk opozycyjny.

TELAWIW OnLine: Kremlowska vendetta za kolejne sankcje antyrosyjskie, które Donald Trump zatwierdzić ma po tym, jak uchwalone zostały przez obie izby Kongresu USA w zeszłym tygodniu...Putin oznajmił z dosyć kwaśną zresztą miną, że 755 członków personelu dyplomatycznego i administracyjnego USA musi opuścić Rosję do 1 września. Rosjanie obawiają się najwyraźniej, że nowe sankcje ugodzą dotkliwie w realizacje projektu Nord Stream 2 i inne ich interesy ekonomiczne (zwłaszcza oligarchów z otoczenia Putina). Niewiadomą pozostaje, czy w związku z tym zdecydują się też na eskalację cyberwojny z Ameryką, publikując np. jakieś sensacyjne materialiki o kompromitujących kontaktach z ludźmi Trumpa przed wyborami w Stanach (jeśli oczywiście takowymi dysponują)...Tymczasem wszystkie trzy strony..., bo także Chińczycy – w ramach zaostrzającej się znowu „zimnej wojny” – nie zapomniały w minionym weekendzie o obowiązkowych w takich sytuacjach demonstracjach siły. Rosjanie odbyli paradę marynarki wojennej; Chińczycy sił lądowych na pustyni, a bombowce strategiczne Trumpa, mogące przenosić ładunki „A” - przeleciały nad główką Kima. (wykorzystanie tylko za ew. zgodą serwisu telawiwonline.com).


TELAWIW OnLine: W wieku 89 lat zmarła słynna aktorka francuska Jeanne Moreau, która wystąpiła m.in. w filmach będących częścią kanonu światowego: „Windą na szafot” (1958) Louisa Malle i „Jules i Jim” (1962) Françoisa Truffauta. Z tego pierwszego ikoniczna scena z genialną muzyką Milesa Davisa: https://www.youtube.com/watch?v=icJw9HXXoXA

BTW, - Mnie i moim warszawskim kumplom się ona kiedyś pierwszy raz objawiła, gdy któregoś pięknego dnia urwaliśmy się rankiem ze szkoły - w pobliskim nie istniejącym już kinie "Skarpa" leciała akurat na przedpołudniowym seansie "Viva Maria" z BB i JM, która obsługiwała fizjologicznie wściekłego gierylasa latynoskiego przykutego łańcuchem do belki :).

Opublikowano: 31.07.2017 14:36. Ostatnia aktualizacja: 01.08.2017 13:16.
Autor: Eli Barbur
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

STARAM SIĘ GADAĆ DO RZECZY.
Opublikowałem powieści „ GRUPY NA WOLNYM POWIETRZU ” (Świat Literacki, W-wa 1995 i 1999) i „ STREFA EJLAT ” (Sic!, W-wa 2005); tom opowiadań ” TEN ZA NIM ” (Świat Literacki, W-wa 1996); ” WZGÓRZA KRZYKU” (Świat Literacki, W-wa 1998) - zbiór reportaży i wywiadów zamieszczanych w latach 90. w GW i tygodniku Wprost; „WŁAŚNIE IZRAEL” (Sic!, W-wa 2006) - wywiad-rzeka o Izraelczykach.  “ TSUNAMI ZA FRAJER. Izrael - Polska - Media” (wyd. Sic!, W-wa 2008) - zbiór felietonów blogowych, zamieszczanych w portalach: wirtualnemedia.pl i salon24.pl.; פולין דווקא (Właśnie Polska)- reportażowa opowieść o Polsce z rozmowami o kulturze - Jedijot Sfarim, Tel Awiw 2009; WARSZAWSKI BEDUIN (Aspra-Jr, W-wa 2012)- biografia Romana Kesslera. @ ZDZICHU: WITH A LITTLE HELP OF HUMAN SHIELDS. Spiro Agnew: The bastards changed the rules and didn’t tell me. I LOVE THE SMELL OF NAPALM IN THE MORNING (Apokalipsa teraz). "Trzeba, żeby pokój, w którym się siedzi, miał coś z kawiarenki" (Proust). MacArthur: Old soldiers never die; they just fade away. Colombo: Just give me the facts. "Fuck the Cola, Fuck the Pizza, all we need is Slivovica". Viola Wein: Lokomotywa na Dworcu Gdańskim nie miała nic wspólnego z wierszem Juliana Tuwima.
FUCK IT! AND RELAX (John C. Parkin) free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • Angole celowo podawali najpierw, że jest tylko 2 rannych; tez podałem to na fejsie skrótowo...
  • Pewexy...Ja pamiętam "mety" w Śródmieściu Warszawy, gdzie o każdej porze dnia i nocy...
  • Wiedzę na temat roli chrześcijaństwa (nie tylko KK) w lansowaniu, tak to nazwijmy :),...

Tematy w dziale Polityka