149 obserwujących
1555 notek
2459k odsłon
  1223   0

MUŁŁY WYNIUCHAJĄ.TELAWIW OnLine: Izraelczycy namierzyli przy pomocy satelitów wywiadowczych, że Iran buduje fabrykę rakiet „Scud” z podziemnymi składami w płn.-zachodnim rejonie dawnej Syrii. Podobne zakłady na wzór istniejących już w Iranie powstają w Libanie, który podbity został faktycznie już dawniej przez Teheran przy pomocy jego przybudówki Hezbollah.

@

Zdaniem izraelskiego Mosadu ekspansja irańska w krajach arabskich jest obecnie głównym procesem geostrategicznym na Bliskim Wschodzie – forsowanym dodatkowo pod przykrywką walki z IS na terenach irackich i syryjskich. Reżim mułłów zdołał znacznie poszerzyć swoje wpływy, korzystając z fatalnego układu atomowego sprzed 2 lat zawartego z nim przez nieudolnego Obamę. W kategoriach praktyczych – przed czym od początku ostrzegali Izraelczycy – uwolniony od sankcji ekonomicznych Teheran może robić co chce w sypiącym się już i tak świecie arabskim, pod warunkiem, że nie wznowi zbrojeń nuklearnych. Nie przeszkadza mu to też w rozbudowie arsenału rakiet balistycznych mogących przenosić ładunki jądrowe – który to program realizowany jest potajemnie przy współpracy z Koreą Północną. Dlatego też sposób, w jaki Amerykanie uregulują w końcu kryzys koreański wpłynie też niewątpliwie na to, jak zachowywać się będą perskie mułły.
TELAWIW OnLine: UWAGA – Izrael coraz wyraźniej zaczyna sygnalizować, że nieodzowne będzie użycie opcji zbrojnej w celu powstrzymania ekspansji irańskiej w pobliżu jego granic na Golanie. Po raz pierwszy Cahal (IDF) przyznał otwarcie, że w ciągu minionych 5 lat przeprowadził prawie 100 ataków (lotniczych i rakietowych) na konwoje i magazyny z zaawansowaną bronią dla libańskiego Hezbollahu (perski przydupas) na terenach syryjskich. Szefowie Mosadu i wywiadu wojskowego - Josi Kohen i generał Herci Halewi w najbliższym czasie udają się za Ocean, żeby omówić te zagadnienia z czołówką Pentagonu i CIA.

Premier Netanjahu wyraził się w tych dniach, że „Iran zajmuje wszystkie tereny syryjskie, skąd wypędzany jest IS” (lekka przesada... - na północy dawnej Syrii umacniają się Kurdowie). Kwestia ekspansji irańskiej będzie tematem rozmów z sekretarzem generalnym ONZ Gutteresem, który pod koniec miesiąca wybiera się do Jerozolimy. Na obecnym etapie widać już jednak całkiem wyraźnie, że Izraelczycy – w pełni świadomi bezruchu ze strony Amerykanów – tym bardziej nie dowierzają zapewnieniom Moskwy, że uniemożliwi Persom i ich milicjom szyickim z Hezbollahem zajmowanie terenów ciągnących się wzdłuż 60-kilometrowej granicy na Golanie. - (wykorzystanie tylko za ew. zgodą serwisu telawiwonline.com


FOTA DNIA: Czasem wbrew oczywistym faktom, zwłaszcza gdy dopijam pierwszą kawę, po prostu nie jestem w stanie uwierzyć, że oni tak całkiem sami z siebie i nie jest to żadna wizja stworzona przez jakiegoś genialnego choreografa w narkotyczno-pijanym widzie.

imageTELAWIW OnLine: UWAGA – nie sprawdzałem dotychczas, czy podobny proceder uprawiany jest też w innych krajach (…) - ale w świętym kraiku wyszło właśnie na jaw, że chore z nienawiści do premiera Netanjahu lewactwo - kompletnie bezsilne wobec niego w sensie elektoralnym - zapisuje się masowo do konserwatywnej partii rządzącej Likud, żeby utrącić potem Bibiego od środka w prawyborach. Nie mają szans w ramach normalnych procedur demokratycznych, próbują więc na chama numerów poniżej pasa. W IL na szczęście udało się ujawnić to na czas - z 10.000 „nowicjuszy” zostanie dokładnie zweryfikowanych – nie będzie też można odtąd zapisywać się tam przez internet.
Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka