Eli Barbur Eli Barbur
504
BLOG

CO SIEDZI W KIMIE.

Eli Barbur Eli Barbur Świat Obserwuj temat Obserwuj notkę 4TELAWIW OnLine: Rosjanie określają konflikt z KRLD, jako „piekielny krąg”, choć tak naprawdę nie wiadomo, czy sami wraz z Chińczykami nie manipulują reżimem w Pjongjang, żeby podważyć wiarygodność świata zachodniego. Nie ulega natomiast żadnej wątpliwości, że Amerykanie nie wiedzą w tej chwili, jak rozładować ten cholerny kryzys.


@

imageFOTA DNIA: Chichot Kimcia i jego drużyny po odpaleniu kolejnej rakiety balistycznej nad Japonią świadczyć ma wprawdzie o rosnącej pewności siebie, ale budka przypominająca sławojkę :) z wartownikiem na drugim planie świadczy raczej, że puszczają im nerwy.


TELAWIW OnLine: Netanjahu odmówił spotkania z lewackim premierem Szwecji S. Lofvenem w trakcie nowojorskiej sesji ONZ w przyszłym tygodniu – w reakcji na wyjątkowo chamskie, antyizraelskie ujadania MSZ w Sztokholmie, wrażające się też uznaniem „państwowości palestyńskiej” w 2014. Bibi spotka się więc w NYC „tylko” z Donaldem Trumpem, premierem Japonii Shinzo Abe, prezydentem Brazylii MichelemTemerem i paroma innymi VIP-ami, zamiast niepotrzebnie tracić czas :).


TELAWIW OnLine: RFN - Aleksander Gauland, współzałożyciel AfD oznajmił, że Niemcy powinni być dumni ze swoich żołnierzy, którzy uczestniczyli w I i II wojnie światowej... „podobnie jak Francuzi są dumni ze swojego cesarza,, a Brytyjczycy z Nelsona i Churchilla”. Wg najnowszych sondaży to antymigracyjne ugrupowanie, które zabiega teraz już całkiem wyraźnie o poparcie naziolstwa, może dostać w wyborach 24 września nawet 12%. Tak więc Niemiaszki dalej wybielają i gloryfikują ten swój zbrodniczy wehrmachcik.


TELAWIW OnLine: Ledwo Biały Dom dał do zrozumienia, że na obecnym etapie nadal nie anuluje układu JCPOA z Iranem (zniesienie sankcji w zamian za zamrożenie „A”) - a już Chińczycy przyznali mułłom kredyt w wys. 10 mld $. Pekin jest głównym odbiorcą irańskiej nafty i najważniejszym partnerem handlowym (30%) – mułłom chiński kredycik przyda się teraz głównie dlatego, że np. Austria, Niemcy i Dania „chcą, ale się boją”...pożyczać im kasę, gdyż Amerykanie krzywo na to patrzą...Wg USA Iran respektuje wprawdzie ograniczenia dotyczące programu jądrowego, ale „narusza ducha zawartego z nim w 2015 układu, forsując program balistyczny i sponsorując terroryzm w świecie arabskim”.

Eli Barbur
O mnie Eli Barbur

STARAM SIĘ GADAĆ DO RZECZY. Opublikowałem powieści „ GRUPY NA WOLNYM POWIETRZU ” (Świat Literacki, W-wa 1995 i 1999) i „ STREFA EJLAT ” (Sic!, W-wa 2005); tom opowiadań ” TEN ZA NIM ” (Świat Literacki, W-wa 1996); ” WZGÓRZA KRZYKU” (Świat Literacki, W-wa 1998) - zbiór reportaży i wywiadów zamieszczanych w latach 90. w GW i tygodniku Wprost; „WŁAŚNIE IZRAEL” (Sic!, W-wa 2006) - wywiad-rzeka o Izraelczykach.  “ TSUNAMI ZA FRAJER. Izrael - Polska - Media” (wyd. Sic!, W-wa 2008) - zbiór felietonów blogowych, zamieszczanych w portalach: wirtualnemedia.pl i salon24.pl.; פולין דווקא (Właśnie Polska)- reportażowa opowieść o Polsce z rozmowami o kulturze - Jedijot Sfarim, Tel Awiw 2009; WARSZAWSKI BEDUIN (Aspra-Jr, W-wa 2012)- biografia Romana Kesslera. @ ZDZICHU: WITH A LITTLE HELP OF HUMAN SHIELDS. Spiro Agnew: The bastards changed the rules and didn’t tell me. I LOVE THE SMELL OF NAPALM IN THE MORNING (Apokalipsa teraz). "Trzeba, żeby pokój, w którym się siedzi, miał coś z kawiarenki" (Proust). MacArthur: Old soldiers never die; they just fade away. Colombo: Just give me the facts. "Fuck the Cola, Fuck the Pizza, all we need is Slivovica". Viola Wein: Lokomotywa na Dworcu Gdańskim nie miała nic wspólnego z wierszem Juliana Tuwima. FUCK IT! AND RELAX (John C. Parkin)

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka