Prawda bez politpoprawności
Mówię prawdę o wydarzeniach w Polsce i na świecie
7 obserwujących
188 notek
143k odsłony
  265   3

Stan wyjątkowy przedłużony na 60 dni. To dobra decyzja

Jakub Kamiński/ East News
Jakub Kamiński/ East News

2 września został wprowadzony w przygranicznej strefie przylegającej do granicy polsko-białoruskiej stan wyjątkowy przez Prezydenta na wniosek Rady Ministrów, początkowo na 30 dni. Wczoraj Sejm na wniosek Prezydenta  zaakceptował przedłużenie o 60 dni stanu wyjątkowego. Wniosek poparli posłowie PiS i Konfederacji, przeciw były KO, Polska 2050 i Lewica, wstrzymał od głosu się PSL

Jest to dobra decyzja. Napór migrantów od strony Białorusi się powiększa. Za sprawą Aleksandra Łukaszenki z coraz większej ilości krajów Afryki i Bliskiego Wschodu ściągani są migranci np. Białoruś wprowadziła ruch bezwizowy z Irakiem czy Egiptem. Jest coraz większa ilość prób nielegalnego przekroczenia granicy.

Lecz oczywiście nie to decyduje o stanie wyjątkowym. A jak jest powód żeby ten stan wyjątkowy obowiązywał ? Przede wszystkim zanim ten stan wyjątkowy został wprowadzony trzeba było pilnować granicy nie tylko od strony Białorusi ale od wewnątrz czyli z dwóch stron, ponieważ politycy totalnej opozycji i media z nimi związane przeszkadzały, policji, żołnierzom i Straży Granicznej w bronieniu naszej granicy, wystarczy wspomnieć o ganianiu się posła KO Franciszka Sterczewskiego z pogranicznikami czy niszczenie zasieków przez Obywateli RP, często spotykali się też ze słowną agresją, tymczasem według przepisów o stanie wyjątkowym w te miejsce nie mogą wjeżdżać ci którzy tam nie mieszkają w tym politycy i dziennikarze przez co służby mogą wykonywać swoją pracę.

Służby dotarły też do informacji że część migrantów ma powiązania z terrorystami z ISIS, niektórzy z nich też mają skłonności pedofilskie i zoofilskie. Zatem służby nie mogą dopuścić do wejścia tych osób na teren naszego kraju.

Oczywiście wiadomo że migranci nie chcą do Polski tylko do Niemiec a nasz kraj jest tylko krajem tranzytowym ale czy to oznacza że powinno się tych migrantów wpuścić ? Otóż nie, tak samo zrobił w 2015 premier Węgier Victor Orban gdy jego kraj też był tylko krajem tranzytowym a nie docelowym. Dlaczego ? Ponieważ Niemcy wykorzystać mogą pretekst że pierwszy kraj UE do którego przybyły migranci powinien przyjąć migrantów i ci migranci mogliby zostać odesłanych z powrotem do naszego kraju. Po drugie jeśliby ci migranci np. dopuścili się do zamachu terrorystycznego np. na terenie Niemiec to nasze państwo byłoby oskarżane o dopuszczenie wejścia terrorystów na teren Unii Europejskiej. Dlatego w interesie Polski jest żeby przeciąć szlak migracyjny który tworzy się m.in na naszej wschodniej granicy

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka