93 obserwujących
512 notek
331k odsłon
  348   0

Podziękowanie dla stałych współpracowników „Poetry&Paratheatre”

   

        https://img1.etsystatic.com/009/1/5118420/il_570xN.412681793_aqim.jpg                                   

                         Dowager Countess Sphynx Cat Portrait - Downton Abeby
                                       Autor:  Kim Parhurst, USA:


Przez większość z 6 lat istnienia czasopisma „Poetry&Paratheatre” towarzyszyła Czytelnikom umieszczona w profilu – a będąca autorstwa znakomitej amerykańskiej malarki Kim Parkhurst -  fantastyczna osobowość wirtualna zwana przeze mnie żartobliwie Fiki.

Niech jeszcze raz ozdobi tekst poświęcony „Poetry&Paratheatre” wraz z linkiem odsyłającym do Autorki i Jej innych znakomitych i popularnych dzieł.                                     

                                                        
                                              https://img1.etsystatic.com/033/0/5118420/isc_190x190.13495662097_o5ce.jpg                                            

                                                        Thank You Fiki:)

                                               Thank You Ms Kim Parhurst !


                Szanowni Państwo  
        
Od czerwca 2010 do 4 stycznia 2017 miałem przyjemność redagować oparte na znakomitej formule i pojemnym formacie a zaproponowane blogerom przez Salon24.pl czasopismo internetowe – tak zwane „lubczasopismo” – pod nazwą „Poetry&Paratheatre”.

W niektórych latach i miesiącach „P&P” było bardzo dynamiczne i dziennie ukazywało się 20-30 nowych i oryginalnych tekstów poświęconych sztuce, poezji polskiej i zagranicznej, literaturze, malarstwie, muzyce pop, fotografii, street-art, performance, teatrowi, parateatrowi, muzyce poważnej, filmowi, zabytkom antykwarycznym, muzealnym i przyrodniczym, oraz zmianom w polskim i globalnym społeczeństwie i idącymi wraz z nimi zmianom sieci internet.

Wyczerpywało w ten sposób formułę półdziennika poetycko-artystycznego, jedynego w Polsce. 

„P&P” było też pierwszym propagatorem nowych kierunków w poezji, prozie i sztuce XXI wieku: Poezji Sieciującej i Form Sieciujących.

Przez te lata publikowało w „P&P” grono znakomitych i oryginalnych Autorów, z których część wyraziła zgodę na status „stałego współpracownika”. Tworząc w ten sposób Redakcję. Stali współpracownicy mogli publikować bez mojej zgody.

Zanim zostanie przedstawiona całościowa dokumentacja lubczasopisma chciałem wyrazić podziękowanie dla Stałych Współpracowników. Rozumieliśmy się bez słów, „P&P” zyskiwało na wartości. A poprzez ich znakomite teksty – również na prestiżu.

Ponieważ nie zrobiłem screenu podaję Redakcję z pamięci. Gdybym czegoś nie dopatrzył po digitalizacji braki będą uzupełnione w dokumentacji końcowej. Tak, że proszę Autorów i Czytelników o wyrozumiałość. 

Chciałbym też podkreślić unikatowość „P&P” polegająca na daleko idącym zaufaniu kolegów blogerów do siebie: mimo, że większość Stałych Współpracowników nigdy nie widziała się na oczy i nie znała osobiście, a nawet nie wiedziała kim są blogerzy pod nickiem – lubczasopismo ukazywało się bez przeszkód.   

                „Poetry&Paratheatre” – Stali Współpracownicy, Redakcja   

Ewa Filipczuk
Gubernator, Warszawska Grupa Miejska
Jacek Gulla  - Nowy Jork, USA
Józef K.
Lemoniadowy
Marcin Małek – Dublin, Irlandia
Mariasz
Neda
Newdem
Niktt
Panna Wodzianna
Paweł Łęski
Prowincjałka
Przechodzień – Julian Skoczowski
Strof
Waldemar Żyszkiewicz
Wawel
Zbigwie
Zhongguo
Życie na temblaku

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura