Blog
Projekt Polacy
Projekt Polacy
Projekt Polacy Fundacja powołana do odbudowy i twórczej kontynuacji cywilizacji łacińskiej
0 obserwujących 38 notek 34147 odsłon
Projekt Polacy, 16 października 2014 r.

eFlash: Co robimy z tym logo? A może...

Dyskusja nt. logo Polski rozwija się na blogach wraz z wzrastającą frustracją kolejnych osób zniesmaczonych trzema propozycjami poddanymi łaskawie pod głosowanie obywatelom.

Szczerze przyznam, że mi również dziwny szlaczek a la sprężyna nie odpowiada - delikatnie mówiąc. Jeszcze bardziej nie odpowiada mi postawienie pod ścianą tzw. "obywatelskiego" wyboru. Mamy wybierać spomiędzy tego co zostało odgórnie (przez kogo?) zaimplementowane. I jakoś wcale mi to nie odpowiada, i jakoś wcale nie uważam tego za wybór.

Jeżeli to ma być rzeczywiśćie logo naszego kraju - i nas samych - powinno to inaczej przecież wyglądać...

Dlatego też - zgodnie z duchem Projektu Polacy - zamiast narzekać, zapraszamy do przesyłania na nasz adres mailowy (fundacja@projektpolacy.pl) własnych propozycji. Będziemy je zamieszczać w naszych mediach społecznościowych (także na s24) i zbierać opinie.

Te loga, które uzyskają najkszychylniejsze komentarze zostaną wybrane do ostatecznego głosowania, na potrzeby którego zostanie założona strona www.

I wówczas będzie to rzeczywisty wybór obywateli a nie farsa. A wyniki głosowania, wraz z ilością głosów zostaną przedłożone przez naszą Fundację stosownym organomy państwa.

Autorów prosimy o zachowanie parametrów przesyłanego obrazka: poniżej 500 kB, 72 DPI

Przesyłać można nawet propozycje niedoskonałe graficznie - ostateczne wersję będą profesjonalnie dopracowane. Prosimy jednak o zdroworozsądkowe podejście - bohomazów zamieszczać nie będziemy. :)

***

Aby zachęcić Was do działania zamieszczamy jako pierwsi naszą propozycję. Jest ona odzwierciedleniem symbolu naszego kraju i narodu przez wieki - orła białego. Nie jest to proste przełożenie godła, lecz nawiązanie do niego. Uważamy, że godło to zbyt ważny symbol, aby umieszczać je w logotypie.

Szeroko rozpostarte skrzydła w swobodnym locie symbolizują jedną z najważniejszych dla Polaków wartości - wolność. Jest to podkreślone umieszczeniem tego słowa w logotypie.

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

doskonalenie - samodzielność - życzliwość

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @KFIATUSHEK7 Myślę, że jednak i jedno i drugie. Zwłaszcza, gdy obserwuję (zawodowo)...
  • @KFIATUSHEK7 Jedno drugiemu nie przeszkadza - to, co Pani (?) tak trafnie wskazuje to przecież...
  • @MOCART To dobrze, że wytrwale Pan próbuje. :) I chociaż postępu jeszcze nie ma, to...

Tematy w dziale