0 obserwujących
38 notek
34k odsłony
1082 odsłony

eFlash: Co robimy z tym logo? A może...

Wykop Skomentuj63

Dyskusja nt. logo Polski rozwija się na blogach wraz z wzrastającą frustracją kolejnych osób zniesmaczonych trzema propozycjami poddanymi łaskawie pod głosowanie obywatelom.

Szczerze przyznam, że mi również dziwny szlaczek a la sprężyna nie odpowiada - delikatnie mówiąc. Jeszcze bardziej nie odpowiada mi postawienie pod ścianą tzw. "obywatelskiego" wyboru. Mamy wybierać spomiędzy tego co zostało odgórnie (przez kogo?) zaimplementowane. I jakoś wcale mi to nie odpowiada, i jakoś wcale nie uważam tego za wybór.

Jeżeli to ma być rzeczywiśćie logo naszego kraju - i nas samych - powinno to inaczej przecież wyglądać...

Dlatego też - zgodnie z duchem Projektu Polacy - zamiast narzekać, zapraszamy do przesyłania na nasz adres mailowy (fundacja@projektpolacy.pl) własnych propozycji. Będziemy je zamieszczać w naszych mediach społecznościowych (także na s24) i zbierać opinie.

Te loga, które uzyskają najkszychylniejsze komentarze zostaną wybrane do ostatecznego głosowania, na potrzeby którego zostanie założona strona www.

I wówczas będzie to rzeczywisty wybór obywateli a nie farsa. A wyniki głosowania, wraz z ilością głosów zostaną przedłożone przez naszą Fundację stosownym organomy państwa.

Autorów prosimy o zachowanie parametrów przesyłanego obrazka: poniżej 500 kB, 72 DPI

Przesyłać można nawet propozycje niedoskonałe graficznie - ostateczne wersję będą profesjonalnie dopracowane. Prosimy jednak o zdroworozsądkowe podejście - bohomazów zamieszczać nie będziemy. :)

***

Aby zachęcić Was do działania zamieszczamy jako pierwsi naszą propozycję. Jest ona odzwierciedleniem symbolu naszego kraju i narodu przez wieki - orła białego. Nie jest to proste przełożenie godła, lecz nawiązanie do niego. Uważamy, że godło to zbyt ważny symbol, aby umieszczać je w logotypie.

Szeroko rozpostarte skrzydła w swobodnym locie symbolizują jedną z najważniejszych dla Polaków wartości - wolność. Jest to podkreślone umieszczeniem tego słowa w logotypie.

 

Zobacz galerię zdjęć:

Wykop Skomentuj63
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale