Blog
Projekt Polacy
Projekt Polacy
Projekt Polacy Fundacja powołana do odbudowy i twórczej kontynuacji cywilizacji łacińskiej
0 obserwujących 38 notek 34171 odsłon
Projekt Polacy, 13 grudnia 2014 r.

Śpiewaj Polaku!

W Projekcie Polacy razem dbamy o nasze polskie sprawy. Jedną z takich spraw jest przetrwanie polskiej tożsamości wynikającej z historii, tradycji i dorobku kulturowego i cywilizacyjnego narodu. W przypadku Polaków jest to dorobek piękny i bogaty – coraz częściej jednak zapominany i zaniedbywany.

Kluczowy składnik polskiej tożsamości to tradycja, a elementem tej tradycji jest wspólne śpiewanie. Bez naszego wspólnego śpiewania istotna część polskiej tradycji po prostu umrze… Dlatego zapraszamy każdego gorąco, aby przyłączył się do dbania o naszą polską tożsamość właśnie poprzez śpiewanie i zachęcanie do tego innych.

Śpiewniki są jedną z podejmowanych przez nas inicjatyw. Jeśli chcesz działać dla dobra Polski i Polaków - dołącz do nas! Zapraszamy też do współpracy w rozwoju śpiewników. Chcielibyśmy, aby w przyszłości śpiewniki były dostępne w internecie i on-line w wersji mobilnej, z zapisem nutowym, chwytami, gotowymi podkładami muzycznymi, rysem historycznym, aplikacjami itd.

***

Czas Świąt Bożego Narodzenia już niedługo, mamy adwent, okres radosnych przygotowań. Jak zawsze jest wiele spraw do załatwienia, ale każdy cieszy się na myśl o zbliżających się świętach.

Przygotowaliśmy dla Was coś, co mamy nadzieję, pozwoli na jeszcze radośniejsze przeżywanie okresu świąt Bożego Narodzenia.

Wspólne śpiewanie kolęd to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji – tych utworów jest kilkaset (sic!). Mamy swoje ulubione kolędy, które śpiewamy najczęściej, jednak.... zazwyczaj znamy tylko pierwsze zwrotki. A jak już zbierzemy się na kolędowanie, to nie dość, że nie znamy całości tekstu, to jeszcze każdy zna trochę inna wersję. Przynajmniej tak to wygląda u mnie…

Aby temu zaradzić, przygotowaliśmy „Śpiewnik Kolędowy” z kilkunastoma najpopularniejszymi kolędami. Jest on złożony w taki sposób, aby każdy mógł go sobie wydrukować choćby na domowej drukarce (lub w punkcie xero) – ważne, aby każdy śpiewający miał swój egzemplarz.

Śpiewnik Kolędowy można pobrać stąd.

 

Niech to Boże Narodzenie

będzie czasem miłości

spędzonym w cieple domowego ogniska

w atmosferze pojednania i pokoju serc,

a nadchodzący rok przyniesie

to, co dobre i piękne.       

 
Piotr Gniado

Szef Projektu „Śpiewaj Polaku!”

 

Zachęcamy do podzielenia się śpiewnikiem z innymi – prześłania go do swoich znajomych z zaproszeniem do wspólnego śpiewania.

PS. Kilka porad odnośnie drukowania śpiewnika:

  • śpiewnik można wydrukować w kolorze, jak i czarno-biały (kolorowy oczywiście jest ładniejszy),
  • najporęczniejszy jest wydrukowany w formie broszury, która po złożeniu będzie miała format A5 (zużyjemy wtedy tyko 7 kartek) – większość drukarek ma opcję drukowania broszury/zeszytu/książki/ ang. booklet,
  • najprościej natomiast wydrukować go na kartkach A4 jedno lub dwustronnie.

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

doskonalenie - samodzielność - życzliwość

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @KFIATUSHEK7 Myślę, że jednak i jedno i drugie. Zwłaszcza, gdy obserwuję (zawodowo)...
  • @KFIATUSHEK7 Jedno drugiemu nie przeszkadza - to, co Pani (?) tak trafnie wskazuje to przecież...
  • @MOCART To dobrze, że wytrwale Pan próbuje. :) I chociaż postępu jeszcze nie ma, to...

Tematy w dziale