1 obserwujący
19 notek
12k odsłon
  1567   2

W co gra Andrzej Duda ?

Screen TVP Info
Screen TVP Info

Prezydent poddał w wątpliwość spadek zachorowań na COVID-19 jest zasługą szczepień. W zeszłym roku o tej porze, zachorowania były na podobnym poziomie. 


"Choć oczywiście zawsze pozostaje cały czas to otwarte pytanie, czy rzeczywiście tak jest. I mówię o tym nie tylko w tym wystąpieniu, bo to pytanie zadajemy sobie w naszych kuluarowych rozmowach w tzw. formule bilateralnej, również i my prezydenci państw. To były tematy rozmów wczoraj z prezydentami, z primerami. To były także i tematy naszych rozmów dzisiaj" – mówił Duda."Czy możemy mówić o tym, że jeżeli liczba zachorowań w moim kraju, w Polsce, spadła w tej chwili do takiego poziomu dziennie, jak notowaliśmy dokładnie rok temu – czyli między 200 a 400 przypadków każdego dnia – to, czy rzeczywiście możemy się cieszyć, że jest to efekt szczepienia czy też jest to efekt po prostu tego, że takie a nie inne mamy warunki atmosferyczne, pogodowe, taka jest pora roku. W zeszłym roku nie mieliśmy szczepionki a tych przypadków było tyle samo" – kontynuował prezydent.


Andrzej Duda swoim wystąpieniem pokazał że ma odmienne zdanie co do szczepionki i szczepień obywateli niż jego koledzy z PiS-u, którzy za wszelką cenę chcą wszczepić wszystkich nie patrząc na skutki uboczne, jaki mogą się pojawić za kilka lat.  Prezydent dodał że musimy uniknąć podziału na lepszych i gorszych, zaszczepionych i niezaczepionych.


Co do zwolenników szczepień, czytałem ostatnio wywiad prof. Włodzimierza Guta,  ( ekspert do spraw pandemii) który stwierdził, że osoby niechcące się szprycować powinni zapłacić karę finansową nałożoną przez państwo. 


Najbardziej dotkliwe zawsze są konsekwencje finansowe. Myślę, że w tym przypadku kara finansowa byłaby trafnym rozwiązaniem – mówił profesor.


Tak więc nasuwa się pytanie...w co gra Andrzej Duda? Mówiący trochę językiem Konfederacji w kwestii szczepień ? Bo większość ekspertów rządu i ekspertów telewizyjnych nawołują a nawet straszą, że osoby które nie poddadzą się eksperymentowi medycznemu powinni płacić kary finansowe i mieć różne zakazy np. zakaz wchodzenia do restauracji. 

Lubię to! Skomentuj50 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka