12 obserwujących
354 notki
141k odsłon
  200   0

Parlament Europejski grzmi...

Zdaniem Marco Zanniego z Tożsamości i Demokracji „Nie możemy zaakceptować, aby nasz partner, z którym prowadzimy handel, stosował w stosunku do oponenta politycznego tego typu broń. Prawa człowieka powinny być zawsze w centrum zainteresowania Unii Europejskiej. Wzywam, by wspólnota międzynarodowa potępiła to, do czego doszło i by władze rosyjskie wyjaśniły sprawę Nawalnego” 

David McAllister z Europejskiej Parii Ludowej w ostrych słowach potępił niedzielne aresztowanie Nawalnego. „Jest to niezgodne z międzynarodowym prawem. Wzywam władze Rosji do jego natychmiastowego uwolnienia. (…) Próba otrucia oraz aresztowanie Nawalnego, to następny argument, aby dokonać przeglądu stosunków z Rosja” – wskazał. Dodał, że powinny być nałożone unijne sankcje na odpowiedzialnych za zatrzymanie aktywisty.

Witold Waszczykowski z Partii Konserwatystów i Reformatorów podkreślił, że UE powinna zostać uruchomić procedura w ramach reżimu sankcyjnego za łamanie prawa człowieka. „Pytanie, czy nie powinniśmy domagać się większych sankcji, np. wyrzucenia z rozliczeń finansowych SWIFT, zamrożenia aktywów bankowych, wykluczenia rosyjskich towarów z naszych rynków” – powiedział dodając, że koszty działań Kremla powinna ponosić rosyjska klasa średnia, oligarchowie, sportowcy, artyści i naukowcy. „Społeczeństwo rosyjskie a przynajmniej jego część, która popiera Putina, musi znać koszty tej polityki imperialnej i musi zacząć ponosić cenę tej polityki imperialnej” – podsumował Waszczykowski.

No i tak się przejęli tak się nadęli że wypuścili bąka i poszli grzecznie spać pełni poczucia dobrze spełnionego obowiązku z którego i tak nic nie wyniknie. 

Ale to już nie ich sprawa. Oni zrobili co trzeba.

Oczywiście obudzą się kiedy będą potrzebowali dokopać Polsce. Wtedy wyładują wszystkie swoje kompleksy za wszystkie nic nie znaczące gesty wobec Putina.

Wiadomo Warszawa to nie Moskwa. W Warszawie już swoje interesy zabezpieczyli i kopanie nas nic ich nie kosztuje a przynosi taka ulgę po kopniakach od Putina.

A NS2 spokojnie buduje się dalej... Bo to tylko biznes przecież... A prawa człowieka nie mogą przeszkadzać w biznesie. Szczególnie kiedy to jest biznes niemiecko rosyjski.

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale