przegladidei przegladidei
885
BLOG

Marek Siwiec odleciał

przegladidei przegladidei Polityka Obserwuj notkę 14

Czasem przychodzi mi czytać takie bzdury, że nie mam pomysłu co ten temat napisać. Na szczęście nie dzieje się to zbyt często... tj. niemoc pisania, a nie czytanie bzdur. Bzdury bowiem czytam niemal codziennie. Mam nadzieję, że na emeryturze będę już wyłącznie sięgać po literaturę piękną i nic mnie nie zmusi do zajrzenia do jakiejkolwiek prasy. Póki co jednak muszę to robić.

Bzdura na dziś jest zbiór wypowiedzi europosła Marka Siwca [1]. Otóż twierdzi on, że prezydent Putin nie odbiera telefonów od premiera Tuska... ponieważ jest zły na PiS, za zaangażowanie w sprawę katastrofy smoleńskiej. Więcej nawet, europoseł stwierdza co dokładnie co następuje: "Gdyby nie było histerii związanej z wrakiem i z katastrofą to dzisiaj pewnie polski premier mógłby, mówię, normalnie mniej więcej tak jak dzwoni kanclerz Merkel do Putina, usłyszałby to samo oczywiście, ale przynajmniej mógłby zadzwonić. A dzisiaj po tej histerii nawet nie mamy takich werbalnych kontaktów z Rosją. Więc za to wszystko odpowiada PiS". Jak za wszystko to za wszystko. Jak nas Rosja zaatakuje to rozbrojona polska armia też będzie winą PiS. Tyle, że do jasnej cholery PiS nie rządzi już od 9 (słownie: DZIEWIĘCIU ) lat. Europoseł wpadł, zwyczajem części polskiej klasy rządzącej, w tendencję do tłumaczenia wszystkich niepowodzeń rządu działaniami poprzedników. Jest to niewiarygodne z dwóch powodów. Po pierwsze PIS NIE RZĄDZI OD 9 LAT, po drugi sam jest w opozycji, więc jego obrona rządu zawsze jest mało wiarygodna. Zresztą dalej nie jest lepiej, choć zabawniej.

Otóż europoseł twierdzi o śp. Lechu Kaczyńskim: "Uratował mu skórę, bo inaczej by pewnie tego faceta już nie było, mówię o Saakaszwilim (...). Fizycznie by go nie było, bo by Rosjan nie zatrzymano "... no kur*a mać. Czy Państwo to widzicie? Premier Tusk jest dobry mimo, że jest taką polityczną płotką, że prezydent Putin nawet od niego telefonów nie odbiera (oczywiście wina PiS)... a śp. Lech Kaczyński był zły... bo sobie z Rosjanami w Gruzji poradził i ich zatrzymał.

Oj chyba rację miała Natalia (nomen omen) Siwiec, że to "d*pa rządzi światem". Bo głowa na pewno nie.

Tekst ukazał się również na portalu: luznemysli.pl/

 

[1] www.rp.pl/artykul/16,1092845-Siwiec-w-Radiu-Zet-krytykuje-PiS.html

 

Dwóch zgredów z filozoficzno-analitycznym zacięciem, mających nadzieję na uchylenie rąbka prawdy. Interesują nas idee, światopoglądy i argumenty. Chcemy wiedzieć jak ludzie uzasadniają to, co głoszą. Jesteśmy również autorami serwisu: http://luznemysli.pl/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka