To i owo
Przez poznanie do poznania...
20 obserwujących
643 notki
280k odsłon
270 odsłon

Grecja chce przyciągnąć rentierów

Wykop Skomentuj17

Grecja chce przyciągnąć rentierówGrecja prowadzi w starej UE kampanię mającą na celu zwabienie obcokrajowców niskimi stawkami podatkowymi. 

„Logika jest bardzo prosta: chcemy, aby rentierzy przenieśli się tutaj” - powiedziała Athina Kalyva, grecka szefowa polityki podatkowej w ministerstwie finansów. „Mamy piękny kraj, bardzo dobry klimat, więc czemu nie?” „Mamy nadzieję, że rentierzy korzystający z tej atrakcyjnej stawki spędzą większość czasu w Grecji” - powiedziała Pani Kalyva.

Ostatecznie celem jest rozszerzenie bazy podatkowej kraju - dodała. „To oznaczałoby zainwestowanie - wynajęcie lub zakup domu”.

Propozycja idzie jednak dalej, zgodnie z projektem ustawy liniowa stawka podatku w Grecji ma zastosowanie do innych źródeł dochodów, a także emerytur. „7-procentowa stawka ryczałtowa będzie miała zastosowanie do wszelkich dochodów danej osoby, czy to czynszów, czy dywidend, jak i emerytur” - powiedział Alex Patelis, główny doradca ekonomiczny premiera Kyriakosa Mitsotakisa. „Jako rząd reformistyczny musimy spróbować zaznaczyć wszystkie pola, aby pobudzić gospodarkę i zmienić modele wzrostu”.

Grecja zaoferuje zachęty finansowe, aby zachęcić zamożne osoby do przeniesienia rezydencji podatkowej do kraju, co jest częścią pakietu środków ulg podatkowych…

Konserwatywny rząd Grecji jest chętny do przyciągnięcia inwestycji, aby pobudzić perspektywy wzrostu odradzającej się gospodarki. … Tak zwany program „non-dom” będzie oferował wykwalifikowanym zamożnym inwestorom, którzy zdecydują się przenieść swoją rezydencję podatkową do kraju, zryczałtowany podatek w wysokości 100 000 euro od globalnych dochodów uzyskanych poza Grecją rocznie.

„Zachęta podatkowa będzie obowiązywać przez okres do 15 lat i obejmie korzyść w postaci braku podatku od spadków w przypadku aktywów spoza Grecji” ...

Jednym z warunków kwalifikacji będzie przebywanie w Grecji przez co najmniej 183 dni w roku i zainwestowanie co najmniej 500 000 euro w ciągu trzech lat. …

Inwestycje w wysokości 3 mln euro zmniejszą podatek liniowy do zaledwie 25 000 euro. Pojawi się również klauzula praw nabytych, chroniąca inwestorów przed zmianami polityki przez przyszłe rządy.

Grecja oferuje bogatym obcokrajowcom zryczałtowany niski podatek.

A ponieważ stawki podatkowe mają znaczenie, polityka ta przyciąga zamożnych obcokrajowców do Grecji, będzie „obywatelstwo przez inwestycje”.......


Wykop Skomentuj17
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka