To i owo
Przez poznanie do poznania...
20 obserwujących
642 notki
279k odsłon
85 odsłon

Włochy – pakiet stymulacyjny

Wykop Skomentuj

Włochy – pakiet stymulacyjny

Najnowszy pakiet stymulacyjny we Włoszech, mający na celu pomóc gospodarce przezwyciężyć pandemię koronawirusa, będzie obejmował pomoc dla sektora turystyki i motoryzacji, powiedział minister gospodarki Roberto Gualtieri.

Rząd zapowiedział, że przedstawi środki o łącznej wartości 25 miliardów euro w pilnym dekrecie.

Prawie 1 miliard euro zostanie przeznaczone na wzmocnienie obecnych zachęt do sprzedaży najnowocześniejszych samochodów z silnikiem spalinowym, a także pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

Przemysł motoryzacyjny stanowi około 6,2% produktu krajowego brutto Włoch, jak wykazały dane dostarczone przez Fiat Chrysler Automobiles NV (FCA) (FCHA.MI).

Według Światowej Rady Handlu i Turystyki turystyka we Włoszech przyczynia się do około 13% PKB.

Gualtieri powiedział, że część dodatkowych wydatków zostanie wykorzystana na przedłużenie finansowania programów tymczasowych zwolnień „na kolejne 18 tygodni w sposób selektywny”. Dodał, że firmy, które najbardziej ucierpiały w pierwszej połowie 2020 roku, będą mogły zwrócić się o dodatkową pomoc.

Najnowsze bodźce spowodują, że deficyt budżetowy na 2020 r. osiągnie 11,9% produkcji krajowej, wobec celu wyznaczonego w kwietniu na poziomie 10,4%, podczas gdy dług publiczny kraju ma wzrosnąć w tym roku do 157,6% PKB.

Nowe środki to ponad 75 miliardów euro, które Rzym wydał już na pomoc firmom i rodzinom.

Ogólnie Rzym planuje przeznaczyć do 212 miliardów euro na pomoc ekonomiczną dla rodzin i firm, w tym gwarancje państwowe dla kredytów bankowych, chociaż oczekuje się, że tylko część tej kwoty zostanie wydana.

Włoska gospodarka została spustoszona przez pandemię koronawirusa, a Komisja Europejska przewiduje, że skurczy się w tym roku o 11,2%, to najostrzejszy spadek w bloku 27 krajów UE......

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka