To i owo
Przez poznanie do poznania...
20 obserwujących
643 notki
280k odsłon
573 odsłony

Rozwój instytutów kwantowych w USA

Wykop Skomentuj35

Rozwój instytutów kwantowych w USA

Biały Dom ogłasza plan o wartości 1 miliarda dolarów na stworzenie AI, instytutów kwantowych.

Wysiłek ma na celu utrzymanie konkurencyjności Stanów Zjednoczonych na świecie w dziedzinie sztucznej inteligencji i technologii kwantowych.

W ciągu najbliższych pięciu lat agencje federalne przeznaczą ponad 1 miliard dolarów na utworzenie 12 nowych instytutów badawczych zajmujących się sztuczną inteligencją i informatyką kwantową.

National Science Foundation i inne agencje federalne, w tym Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych, zainwestują 140 milionów dolarów w siedem instytutów zajmujących się sztuczną inteligencją, podczas gdy Departament Energii będzie nadzorować i inwestować 625 milionów dolarów w pięć instytutów zajmujących się informatyką kwantową.

Inwestycja DOE zostanie uzupełniona o 300 milionów dolarów w postaci prywatnych wkładów, z których część pochodzi w formie darowizn na usługi technologiczne od International Business Machines Corp., Microsoft Corp. i innych firm.

Wiadomość pojawiła się po propozycji administracji Trumpa, aby wydać około 30% więcej w budżecie nieobronnym na 2021 r. na sztuczną inteligencję i informatykę kwantową.

Zbiega się to również z presją konkurencyjną ze strony Chin i innych krajów, które inwestują w te nowe technologie. Według raportu opublikowanego w 2019 roku przez Center for Data Innovation (bezpartyjny instytut badawczy), Chiny wdrażają sztuczną inteligencję w szybszym tempie niż Stany Zjednoczone i Unia Europejska.

„Jest absolutnie konieczne, aby Stany Zjednoczone nadal były światowym liderem w dziedzinie sztucznej inteligencji i rozwiązań kwantowych” - powiedział dyrektor ds. Technologii USA Michael Kratsios. „Przyszłość amerykańskiego dobrobytu gospodarczego i bezpieczeństwa narodowego będzie kształtowana przez sposób, w jaki dzisiaj inwestujemy, badamy, rozwijamy i wdrażamy te nowatorskie technologie”.

Instytuty AI będą badać możliwości wykorzystania technologii w takich dziedzinach, jak rolnictwo precyzyjne, prognozowanie pogody i nie tylko. Instytuty będą gościć uniwersytety w całym kraju: University of Oklahoma, University of Texas at Austin, University of Colorado, University of Illinois at Urbana-Champaign, University of California, Davis oraz Massachusetts Institute of Technology.

Instytuty kwantowe skoncentrują się na obszarach obejmujących obliczenia kwantowe i sieci. Prace będą gościć w laboratoriach krajowych w Argonne, Brookhaven, Fermilab, Oak Ridge i Lawrence Berkeley Departamentu Energii.

Wśród celów instytutów jest prowadzenie wczesnych badań w obszarach, w których sektor prywatny jest mniej skłonny do inwestowania, ale które administracja uważa za ważne dla pozycji konkurencyjnej kraju. Na przykład jeden z instytutów sztucznej inteligencji będzie pracował nad opracowaniem narzędzi wykorzystujących sztuczną inteligencję, które mogą przyspieszyć odkrywanie i produkcję nowych związków bioaktywnych.

Instytuty będą również służyć jako poligon szkoleniowy dla następnego pokolenia ekspertów w dziedzinie sztucznej inteligencji, a Biały Dom postrzega je jako sposób promowania różnorodności w sektorze.

„Co najmniej sześć mniejszościowych instytucji obsługujących, w tym historycznie czarne college'e i uniwersytety, takie jak Tuskegee University, jest wśród partnerów” - powiedział dyrektor NSF Sethuraman Panchanathan. „W ten sposób tworzymy sieć, która, mam nadzieję, rozszerzy się i obejmie nie tylko każdy stan, ale każdy segment naszego społeczeństwa”.

..............…………………………………………….

W UE Banco Bilbao Vizcaya Argentaria ( drugi co do wielkości hiszpański bank, jeden z największych w strefie euro ) stał się innowatorem obliczeń kwantowych. Eksperci z NBP obserwują te działania, to przyszłość...

Komputery stały się podstawą cyfrowej transformacji sektora usług bankowych i finansowych, a obliczenia kwantowe obiecują przenieść tę transformację na radykalnie nowy poziom.

 W zeszłym miesiącu BBVA ogłosił wstępne wyniki swoich niedawnych badań nad przewagą obliczeń kwantowych nad tradycyjnymi metodami komputerowymi. Zespół zadaniowy przyjrzał się złożonym problemom finansowym o wielu wymiarach lub zmiennych, które wymagają obliczeń, których wykonanie czasami zajmuje kilka dni. Na przykład w przypadku optymalizacji portfela inwestycyjnego naukowcy odkryli, że użycie algorytmów kwantowych może oznaczać znaczne przyspieszenie w porównaniu z tradycyjnymi technikami, gdy istnieje ponad 100 zmiennych.

Po zatrudnieniu naukowców z doświadczeniem w obliczeniach kwantowych, BBVA zidentyfikował piętnaście wyzwań, które można lepiej rozwiązać za pomocą obliczeń kwantowych, szybciej i z większą dokładnością.

Opublikowane w zeszłym miesiącu wyniki dotyczyły sześciu z tych wyzwań, stanowią dowód słuszności koncepcji przede wszystkim dla rozwoju algorytmów kwantowych, a także dla ich zastosowania w następujących pięciu zadaniach usług finansowych: statyczna i dynamiczna optymalizacja portfela, kredyt - optymalizacja procesów scoringowych, optymalizacja arbitrażu walutowego oraz wyceny i korekty instrumentów pochodnych.

Zauważono udane zastosowanie obliczeń kwantowych do uczenia maszynowego np. usprawnienie wykrywania oszustw w sektorze bankowym.

Innym ważnym aspektem nowatorskich działań  BBVA do obliczeń kwantowych jest rozwój sieci zewnętrznej.

29 lipca Fujitsu ogłosił nawiązanie nowej współpracy z BBVA w celu sprawdzenia, czy komputer kwantowy może przewyższyć tradycyjne techniki obliczeniowe w zakresie optymalizacji portfeli aktywów, pomagając zminimalizować ryzyko przy jednoczesnej maksymalizacji zwrotów, na podstawie danych historycznych sprzed dziesięciu lat.  ...

Wykop Skomentuj35
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie