To i owo
Przez poznanie do poznania...
30 obserwujących
812 notek
441k odsłon
  1492   0

Trochę o bezpieczeństwie Izraela…

Trochę o bezpieczeństwie Izraela…

O bezpieczeństwo Izraela troszczy się wielu ludzi na całym świecie….

Ale jeśli chcesz być bezpieczny zawsze licz przede wszystkim na siebie. Dlatego Izrael ma najlepszą armię w regionie choć może małą liczebnie ale dobrze wyszkoloną i doskonale wyposażoną. To armia obywatelska o bardzo wysokim morale.

Drugim filarem bezpieczeństwa jest najlepsza na świecie dyplomacja.

IDF zademonstrował „przełom” w obronie laserowej co zmieni strategiczną rzeczywistość Izraela, cieszę się, że obywatele Izraela są bezpieczniejsi podobnie jak obywatele Polski z powodu obecności baz US Army w Polsce…

Nowy system laserowy, który jest znacznie tańszy niż system Iron Dome, został zbudowany do przechwytywania zagrożeń RAM (rakieta, moździerz i artyleria), dronów i pocisków przeciwpancernych. 

Dyrekcja ds. Badań i rozwoju Ministerstwa Obrony ujawniła przełom w technologii laserowej, mówiąc, że ma uzupełnić krajowy system antyrakietowy Iron Dome.

Nowy system laserowy został stworzony do przechwytywania zagrożeń rakietowych, moździerzowych i artyleryjskich, powietrznych dronów i pocisków przeciwpancernych. 


Nową technologię odsłonił  Gen. Yaniv Rotem, który powiedział, że zmieni to zdolność Izraela do strategicznej obrony. 

„Wkraczamy w nową erę wojen energetycznych w powietrzu, na lądzie i morzu. Inwestycje w badania i rozwój poczynione w ostatnich latach przez Ministerstwo Obrony sprawiły, że Izrael jest jednym z wiodących krajów w dziedzinie energetyki systemów laserowych.

Laserowe przechwytywanie, jest ciche i niewidoczne, oparte jest na technologii lasera elektrycznego, a nie na laserach chemicznych używanych dotychczas.

Koszt jest mniejszy niż 10 szekli (około 3,50 USD) za przechwycenie, w przeciwieństwie do Iron Dome, która kosztuje około 170 000 szekli (49 000 USD) za przechwycenie.

W wyniku przełomu technologicznego Ministerstwo Obrony uruchomiło trzy programy rozwoju wysokoenergetycznych laserowych systemów demonstracyjnych we współpracy z przemysłem obronnym, Rafaelem i Elbit Systems…

Element systemu, nazwany Light Blade, jest zdolny do walki z zapalającymi balonami i latawcami, które w ciągu ostatnich dwóch lat wywoływały niezliczone pożary w społecznościach sąsiadujących z południową granicą Izraela, a także z dronami.....

Lubię to! Skomentuj32 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka