To i owo
Przez poznanie do poznania...
39 obserwujących
939 notek
553k odsłony
  1602   3

W kontekście powrotu Donalda Tuska

W kontekście powrotu Donalda Tuska

Wyborczy rynek to nic innego jak styl życia zbudowany wokół produktu.

Po działaniach Donalda Tuska widzę, że wyborczy rynek buduje Igor Ostachowicz. Poznaję to po rzucaniu „papierowych kulek” z fejk niusami.

Donald Tusk i PO już byli poddawani weryfikacji tego rynku i o dziwo odnosili sukcesy. Co się stało, że produkt przestał być atrakcyjny dla wyborców?

Nieudolne kierownictwo partii KO-PO (Kopacz, Budka) zamiast pokazywać zalety produktu ujawniło jego wady, które wcześniej staranie były zakryte.

Partie polityczne jak firmy muszą tworzyć rynki, nowy styl życia - wśród wyborców konsumentów.

Muszą sprawić, że pomysł płacenia głosem wyborczym za produkty wydaje się naturalny.

Dobre programy społeczne i gospodarcze zawsze są doceniane przez większość wyborców-konsumentów.

Tradycyjnie modele wydobywania zasobów zakładają, że jednostki działają tak, jakby tworzyły strategie oparte na pełnych informacjach.

Skuteczną strategią gromadzenia informacji jest obserwowanie żerujących zachowań innych osób, zwanych informacją publiczną.

Media mogą wykorzystać tę strategię, pozornie dostarczając dokładne informacje, jednocześnie kształtując informacje w celu zmanipulowania ludzi do zachowań w sposób korzystny dla mediów lub ich klientów. Ale bez przesady, która zawsze tylko szkodzi.

Tutaj można użyć modeli Central Place Foraging (CPF), aby zbadać, w jaki sposób propaganda prasowa kształtuje strategie.

Modele zakładające doskonałą informację pomijają możliwość dezinformacji wśród wyborców mogą nie doceniać zakresu i stopnia wpływu kandydata na obszary wydobycia zasobów wyborczych. Zła strategia kandydata blokuje wydobywanie optymalnych zasobów wyborczych, co pokazują sondaże w których kandydat ma mniejsze poparcie niż partia którą reprezentuje...

 Badania wykazały, że na wybory produktów wyborczych znaczny wpływ mają relacje medialne i rekomendacje w różnych mediach.

W przeciwieństwie do reklamy wyborcy postrzegają te źródła jako bardziej neutralne i bardziej wiarygodne, ponieważ zazwyczaj zakładają, że treści redakcyjne i zakres produktów w gazetach i czasopismach są niezależne i wolne od wpływu reklamodawców. Choć tak nie jest…

Czy Platformę Obywatelską można „poprawić”?

Czy po powrocie Tuska produkt odniesie sukces?

Jest inna rzeczywistość polityczna.

Wszyscy komentatorzy polityczni zadają sobie pytania:

- Kiedy będzie piątka Donalda Tuska?

- Czy będzie przebity szklany sufit 27% poparcia dla PO?

Działania Tuska zaczęły się od przekonania, że z PiS-em można wygrać.

Wielu komentatorów twierdzi, że zintegrował PO i jej elektorat, że Platforma Obywatelska Donalda Tuska pożera coraz skuteczniej Polskę 2050 Szymona Hołowni...Teoretycznie walka o władzę zaczyna się od nowa. W KO-PO stare - nowe twarz, ale i te same problemy. Powrót Tuska wywarł także duży wpływ na koalicję ZP…

Jest większa aktywność i spokój oparty na wypróbowanych strategiach zdobywanie serc i umysłów wyborców (500 plus, Polski Ład, Piątka Kaczyńskiego, wyprawka).

Ogólny model „serc i umysłów” walki z totalną opozycją utrzymuje, że obywatele są mniej skłonni do wspierania grup opozycji, jeśli rząd zapewnia usługi publiczne i bezpieczeństwo. Opierając się na tym modelu, widzimy, że wydarzenie polityczne, które budzi powszechne oczekiwania co do przyszłych usług publicznych i bezpieczeństwa, zwiększa wsparcie dla rządu i zmniejsza sympatię dla grup opozycyjnych stosujących „przemoc”w życiu publicznym.

Rośnie optymizm wśród większości społeczeństwa w dobie pandemii, że rząd ZP i prezydent Andrzej Duda będą świadczyli usługi i dobra publiczne w szczególności bezpieczeństwo, miejsca pracy, granty socjalne – to da reelekcję PiS.

Potencjalny wybór KO-PO Donalda Tuska jest gwarancją destabilizacji tego modelu, co może zburzyć dotychczasowy ład społeczny.

Rola zbiorowych działań obywateli na rzecz konsolidacji tego modelu jest realizowana w ramach różnych inicjatyw oddolnych wspieranych przez Premiera RP Mateusza Morawieckiego i Rząd ZP. Dosłownie od Koła Gospodyń do partii politycznych. Odbudowa pasów transmisyjnych między społeczeństwem z terenu, a władzą centralną jest największym sukcesem PiS-u. To polskie państwo obywatelskie.

 Opozycja totalna nie chce uczestniczyć w koncepcji polskiego państwa obywatelskiego.

Próbuje budować swój model elitarności wynikający często z kompleksów postniewolniczych.Te pseudoelity utrudniają promowanie zarówno demokracji, jak i wspólne działania na rzecz dobrobytu obywateli i rozwoju Polski, poprzez zestaw strategii, które często są niezauważalne i zmieniają się w czasie. 


...

Lubię to! Skomentuj75 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka