To i owo
Przez poznanie do poznania...
39 obserwujących
935 notek
551k odsłon
  1534   1

Biały Dom ujawnił szczegóły dwupartyjnego porozumienia Senatu w sprawie infrastruktury

Biały Dom ujawnił szczegóły dwupartyjnego porozumienia Senatu w sprawie infrastruktury


Po tygodniach długich nocy i niekończących się apelach, ponadpartyjna grupa senatorów w końcu osiągnęła porozumienie w „najważniejszych kwestiach” w swoim pakiecie „twardej” infrastruktury o wartości 1,2 biliona dolarów, ogłosili w środę zaangażowani w rozmowy senatorowie GOP.

 Może minąć kilka dni, zanim grupa skończy pisać ustawę, ale Senat może rozpocząć debatę nad ustawą.

Zgodnie ze szczegółami planu, miliardy zostałyby przeznaczone na odnowienie infrastruktury Ameryki, takiej jak drogi, mosty, koleje, a także szerokopasmowy internet. 


Prezydent Joe Biden nazwał umowę "najbardziej znaczącą długoterminową inwestycją w naszą infrastrukturę i konkurencyjność od prawie stulecia".


"Ta umowa sygnalizuje światu, że nasza demokracja może funkcjonować, dostarczać i robić wielkie rzeczy" - powiedział prezydent w oświadczeniu. "Tak jak zrobiliśmy to z koleją transkontynentalną i autostradą międzystanową, po raz kolejny przekształcimy Amerykę i popchniemy nas w przyszłość".

Chociaż tekst ustawy nie został opublikowany, Biały Dom powiedział, że umowa zawiera 550 miliardów dolarów w nowych wydatkach, nieco mniej niż 579 miliardów dolarów, które Biden i ta sama grupa senatorów ogłosili w zeszłym miesiącu, kiedy osiągnęli porozumienie w sprawie ram infrastruktury."Oczywiście, żadna ze stron nie dostała w tym porozumieniu wszystkiego, czego chciała" - powiedział Biden. "Ale to właśnie oznacza kompromis i wykuwanie konsensusu - serce demokracji".


Senat w środę w ubiegłym tygodniu wieczorem głosował za przejściem ustawy do formalnej debaty, przybliżając ustawodawstwo do ostatecznego głosowania. Demokraci chcą szybko zająć się ustawą, która jest jednym z priorytetów Bidena, przed sierpniową przerwą w obradach.


W ciągu ostatniego miesiąca senatorowie pracowali w nadgodzinach (tego brak w Senacie RP), aby sfinalizować ustawę, włącznie z wieloma spotkaniami w późnych godzinach nocnych. 


Oto co jest w porozumieniu: 


- 65 miliardów dolarów na łącza szerokopasmowe 

Projekt ustawy przeznacza 65 miliardów dolarów na rozszerzenie dostępu do szerokopasmowego Internetu, który to problem został zaakcentowany przez pandemię COVID-19, kiedy to restrykcje związane z dystansem społecznym zmusiły firmy, szkoły i rządy do prowadzenia codziennych działań w sieci.Biały Dom szacuje, że aż 40 milionów Amerykanów nie ma dostępu do szerokopasmowego Internetu.- 110 miliardów dolarów na drogi i mosty

Drogi i mosty - serce "fizycznej infrastruktury", na której, jak podkreślają Republikanie, ustawodawstwo powinno się w dużej mierze skupić - otrzymają $110 miliardów w nowych wydatkach. 

Stan amerykańskich dróg pogarsza się, a ponad 45 tys. mostów oceniono jako będące w złym stanie.
- 39 miliardów dolarów na transport publiczny

- 25 miliardów dolarów na lotniska 


- 7,5 miliarda dolarów na stacje ładowania pojazdów elektrycznych i taką samą kwotę na autobusy elektryczne. 
- 70 miliardów dolarów na infrastrukturę energetyczną

- 66 miliardów dolarów dla Amtrak (operator pociągów pasażerskich )


- 55 miliardów dolarów na inwestycje w czystą wodę pitną

- 50 miliardów dolarów na infrastrukturę wodną 

-21 miliardów dolarów na rekultywację środowiska

- 11 miliardów dolarów na projekty związane z bezpieczeństwem transportu

- 1 miliard dolarów na odbudowę połączeń między społecznościami podzielonymi przez autostrady.


https://edition.cnn.com/2021/07/28/politics/infrastructure-bill-explained/index.html

https://www.nbcnews.com/politics/meet-the-press/biden-s-two-track-infrastructure-push-keeps-chugging-along-n1275378

https://eu.usatoday.com/story/news/politics/2021/07/28/infrastructure-bill-includes-roads-bridges-broadband-under-deal/7979680002/


https://www.axios.com/bipartisan-infrastructure-bill-finalized-5d15a0b1-a0b7-4f6d-b486-8d894075d09c.html


...

Lubię to! Skomentuj38 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka