To i owo
Przez poznanie do poznania...
40 obserwujących
961 notek
562k odsłony
  2596   0

Dane z Izraela pokazują, że szczepionka działa

Dane z Izraela pokazują, że szczepionka działa

https://www.haaretz.com/israel-news/israel-hits-seven-month-record-in-covid-infection-1.10145606


https://www.haaretz.com/israel-news/israel-s-20-unvaccinated-now-account-for-half-of-all-serious-covid-19-cases-1.10146662?utm_source=mailchimp&utm_medium=content&utm_campaign=haaretz-news&utm_content=9c1103ee94


Jak donosi izraelska prasa 20% osób niezaszczepionych w Izraelu stanowi teraz połowę wszystkich poważnych przypadków COVID-19.

Nieszczepieni Izraelczycy stanowią tylko około 20 procent populacji kwalifikującej się do szczepionki, ale obecnie stanowią połowę wszystkich poważnych przypadków COVID-19 w kraju.

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia liczba poważnych zachorowań wśród nieszczepionych Izraelczyków wciąż rośnie i jest na dobrej drodze, by przewyższyć przypadki wśród zaszczepionych.

Nie ma odnotowanych poważnych przypadków wśród Izraelczyków w wieku poniżej 12 lat, którzy nie kwalifikują się do szczepienia zgodnie z obecnymi wytycznymi.

 We wtorek po południu (24 VIII) 330 z 679 ciężko chorych pacjentów nie było zaszczepionych, podczas gdy 16 było zaszczepionych częściowo, a 333 w pełni zaszczepionych.

Obecnie 168 pacjentów znajduje się w stanie krytycznym, a 123 jest podłączonych do respiratorów. Liczba poważnie chorych zaszczepionych pacjentów spadła. Prof. Ran Balicer, który kieruje komisją ekspertów doradzających Ministerstwu Zdrowia w sprawie pandemii koronawirusa, odniósł się do tej zmiany we wtorkowym tweecie.

Napisał, że „tendencja” osób nieszczepionych, które stają się większością nowych poważnie chorych pacjentów, utrzymuje się, i powiedział, że w poniedziałek ponad 50 procent nowych pacjentów w ciężkim stanie było nieszczepionych. Na początku lata nastąpiła cisza w infekcjach i zgonach, w dużej mierze przypisywana udanej kampanii szczepień izraelskiego rządu. Ponad 5,4 miliona z 7,1 kwalifikujących się Izraelczyków zostało zaszczepionych.

Jednak ze względu na rozpowszechnienie wariantu delta liczba przypadków znacznie wzrosła od końca lipca. Pomimo najlepszych wysiłków urzędników zdrowia publicznego, około 1 080 000 kwalifikujących się Izraelczyków pozostaje nieszczepionych, poinformowało ministerstwo w poniedziałek wieczorem.

 W tym miesiącu zaobserwowano niewielki wzrost liczby Izraelczyków otrzymujących pierwszą dawkę, przy czym liczba pierwszych dawek podawanych dziennie wzrosła z 3023 w dniu 1 sierpnia do 10 982 w poniedziałek. Pomimo zmniejszającej się skuteczności szczepionki w zapobieganiu infekcji, nadal zapewnia znaczną ochronę przed ciężkimi chorobami.

Ministerstwo Zdrowia odnotowało 215,9 ciężkich przypadków COVID-19 na 100 000 osób wśród nieszczepionych w wieku powyżej 60 lat, w porównaniu do 21 na 100 000 osób wśród osób, które otrzymały dwie dawki szczepionki Pfizer.


                                           215,9 - 21


To sprawia, że ​​nieszczepione osoby starsze są ponad 10 razy bardziej narażone na ciężki przypadek niż ich zaszczepieni odpowiednicy.

Około 1,5 miliona Izraelczyków otrzymało już trzecią dawkę przypominającą, która według niedawnego badania Maccabi Healthcare Services wykazała 86 procent skuteczności w zapobieganiu zakażeniu COVID-19 wśród osób w wieku 60 lat i starszych.

 „Trzeci szczepienie jest bardzo skuteczne zarówno w przypadku infekcji, jak i poważnych chorób” – powiedziała w zeszłym tygodniu Anat Ekka Zohar, szefowa działu jakości, badań i zdrowia cyfrowego w Maccabi, wzywając każdego, kto może się zaszczepić.

 „Skuteczność szczepionki sprawdza się w przypadku wariantu delta i jest rozwiązaniem pozwalającym ograniczyć rozpowszechnioną infekcję” – dodała.

 Dalsze dane i analizy potwierdziły, że zastrzyk przypominający znacznie zmniejsza infekcje i poważne przypadki. Według danych ministerstwa, Izrael osiągnął w tym tygodniu siedmiomiesięczny rekord liczby nowych infekcji COVID, rejestrując w poniedziałek prawie 10 000 nowych przypadków, podnosząc całkowitą liczbę Izraelczyków zarażonych od lutego do 1 005 511. 


..........................................................................................


Dane z USA - Dane są spójne i niepodważalne. Szczepienia ratują życie.

https://mishtalk.com/economics/covid-vaccination-rates-vs-death-rates-daily-and-last-7-days-update...

Lubię to! Skomentuj221 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości