To i owo
Przez poznanie do poznania...
39 obserwujących
983 notki
575k odsłon
  235   0

Kłopoty z towarami na Boże Narodzenie

Kłopoty z towarami na Boże Narodzenie
Wielcy detaliści starają się uratować Boże Narodzenie, czarterując statki. The Wall Street Journal donosi, że najwięksi detaliści w USA czarterują prywatne statki towarowe, aby opływać opóźnienia w portach.

 Globalne opóźnienia w łańcuchu dostaw są tak poważne, że niektórzy z największych amerykańskich detalistów uciekają się do ekstremalnej i drogiej taktyki, aby zapełnić półki w okresie przed świątecznym, wynajmują własne statki towarowe do importowania towarów.

 Wyczarterowane statki są mniejsze niż te obsługiwane przez firmy takie jak Maersk i przewożą tylko niewielką część całkowitego importu.

 Według spedytorów statki, które mogą pomieścić około 1000 kontenerów, są średnio prawie dwa razy droższe niż koszt transportu ładunku na typowym statku kontenerowym o pojemności 20 000 kontenerów. Maklerzy statkowi twierdzą, że małe statki czarterowane na rejsy z punktu do punktu zarabiają teraz około 140 000 USD dziennie, wielokrotnie więcej niż okresie sprzed pandemii, kiedy takie rejsy były rzadkie ze względu na wysokie koszty.

 Czarterowanie statków to taktyka, która jest poza zasięgiem finansowym dla małych detalistów, dająca dużym firmom potencjalną przewagę w nadchodzących miesiącach.

W Dollar Tree Inc. regularni przewoźnicy wypełniają około 60% swoich zobowiązań umownych ze sprzedawcą ze zniżkami, powiedział we wrześniu dyrektor naczelny Michael Wityński.

Wąskie gardła w porcie daje większe możliwości mniejszym statkom , więcej portów jest w stanie obsłużyć towar.

Obserwacje produkcyjne ISM „Panelenci Komitetu Ankiet Biznesowych poinformowali, że ich firmy i dostawcy nadal borykają się z bezprecedensową liczbą przeszkód, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu. Na wszystkie segmenty gospodarki produkcyjnej wpływają rekordowo długie terminy dostaw surowców, utrzymujące się niedobory materiałów krytycznych, rosnące ceny surowców i trudności w transporcie produktów".

Globalne problemy związane z pandemią, absencja pracowników, krótkotrwałe przestoje spowodowane brakami części, trudności w obsadzaniu wolnych stanowisk i problemy z zagranicznym łańcuchem dostaw nadal ograniczają potencjał wzrostu produkcji.

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1166499,zaklocony-lancuch-dostaw-w-gospodarce-swiatowej


...

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka