To i owo
Przez poznanie do poznania...
42 obserwujących
1092 notki
708k odsłon
  1209   1

Rewelacyjny kontrakt Tesli

Rewelacyjny kontrakt Tesli

image
Tesla dołącza do klubu bilionów USD i otrzymuje duże zamówienie od Hertza.

Hertz po uratowaniu od bankructwa od czterech miesięcy pod rządami nowych właścicieli planuje zelektryfikować flotę swoich pojazdów.

Bloomberg poinformował o kontrakcie Tesli z Hertzem na 100 tys. samochodów giełda zareagowała gwałtownym wzrostem notowań spółki Elona Muska.

image


Cena akcji Tesli podskoczyła dziś o 12,66% po wiadomości o zamówieniu 100 000 pojazdów od Hertza. Tesla (TSLA) dołączył do Apple Inc. (APPL), Microsoft Corp. (MSFT), Amazon.com Inc. (AMZN) i macierzystej firmy Google, Alphabet Inc. (GOOG), jako jedna z amerykańskich firm wartych więcej niż 1 bilion dolarów.


Osobisty udział Elona Muska, nie wliczając SpaceX, wynosił od poniedziałku 297 miliardów dolarów, według firmy Equilar Inc.

Hertz, który niedawno wyszedł z bankructwa, kupuje 100 000 Tesli Model 3 w ramach największego w historii zakupu pojazdów elektrycznych.

Samochody będą dostarczane przez 14 miesięcy w głównych lokalizacjach w USA i Europie.

Hertz zbuduje własną infrastrukturę ładowania.

W skali globalnej tylko 1 na 250 samochodów poruszających się po drogach jest elektryczny.


Pojazdy elektryczne stanowią zaledwie 2,2% udziału w światowym rynku pojazdów. Tymczasem w Stanach Zjednoczonych samochody elektryczne typu plug-in stanowią mniej niż 2% rynku pojazdów. ....

Lubię to! Skomentuj40 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka