To i owo
Przez poznanie do poznania...
43 obserwujących
1136 notek
752k odsłony
  960   0

Demokraci chcą opodatkować posiadaczy broni

Demokraci chcą opodatkować posiadaczy broniimage
"Ponieważ dobrze zorganizowana milicja jest niezbędna dla bezpieczeństwa wolnego państwa, prawo ludzi do posiadania i noszenia broni nie ulegnie naruszeniu."

Druga poprawka nie zakazuje stanom i samorządom nakładania podatków na broń palną i amunicję, pod warunkiem że podatek nie jest tak wysoki, aby uniemożliwić posiadanie broni przez zwykłego konsumenta, tym samym obciążając posiadanie broni i naruszając prawa rozważane przez Druga poprawka.

O co chodzi?

Ponieważ w Kongresie USA zablokowano prawodawstwo dotyczące kontroli broni, lewica szuka nowych sposobów na ograniczenie prawa wynikających z Drugiej Poprawki.

Opodatkowanie broni palnej według stawki ryczałtowej może pomóc stanom i miejscowościom poradzić sobie z astronomicznymi wydatkami na opiekę zdrowotną ofiar postrzałów, ale prawdopodobnie nie wpłynie zbytnio na ograniczenie przemocy z użyciem broni palnej.

W tym celu potrzebna jest zmiana zachowania posiadaczy broni.

Przedstawiam propozycję Demokratki Roxanne Bland.

„...Łatwiejszym i prawdopodobnie skuteczniejszym sposobem zmiany zachowania jest starannie opracowana struktura podatkowa. Używanie kodeksu podatkowego do wpływania na zachowanie podatników nie jest niczym nowym. Na przykład państwo może zachęcać konsumentów na rynku nowego samochodu do zakupu modelu elektrycznego zamiast gazowego, dając kupującym hojną zachętę podatkową.

Co więcej, dochody z opodatkowania broni palnej były wykorzystywane przez prawie sto lat na opłacenie działań konserwatorskich, więc dlaczego dochody z takich podatków nie miałyby być wykorzystywane do ochrony ludzi?

Biorąc pod uwagę, że druga poprawka nie stanowi przeszkody w opodatkowaniu broni palnej, właściwie skonstruowany podatek byłby o wiele skuteczniejszą metodą kontrolowania dostępności wybranych rodzajów broni, w tym broni szturmowej, poprzez zwykłe podniesienie kosztów jej posiadania...”


https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1058815,obywatele-usa-sami-bronia-sie-przed-lewicowym-motlochem

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1059428,koniec-terroru-i-anarchii-w-seattle

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1074224,sprzedaz-broni-palnej-w-usa-pobila-kolejny-rekord


Pomysł Bland opiera się na prostym i fałszywym założeniu: korzystanie z praw wynikających z Drugiej Poprawki jest niewłaściwe. Jak dotąd debata na temat kontroli posiadania broni koncentrowała się na środkach regulacyjnych, które spotykają się z zaciekłym sprzeciwem. Jednak możliwe jest, że kontrola nad bronią to znaczy wpływanie na zachowanie posiadaczy broni można to osiągnąć dzięki kodeksowi podatkowemu, rzadko omawianemu środkowi.

Biorąc pod uwagę, że liczba posiadaczy broni w Ameryce z powodu zamieszek BLM i Antify gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat, lewica która wspierała te zamieszki zmieniła taktykę dotyczącą ograniczenia posiadania broni.


Myślę, że to dobrze, że więcej Amerykanów korzysta z praw wynikających z Drugiej Poprawki, i wspaniale, że w ostatnich latach udało się usunąć niektóre bariery związane z posiadaniem i noszeniem broni.

Pomysł Bland może spowodować, że mniej zamożni Amerykanie staliby się także mniej bezpieczni.


...

Lubię to! Skomentuj56 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka