To i owo
Przez poznanie do poznania...
40 obserwujących
1009 notek
592k odsłony
  1238   1

FTC szuka winnych inflacji?

FTC szuka winnych inflacji?

Chodzi o niewłaściwy adres….

Federalna Komisja Handlu(FTC) poszukuje informacji od Amazon.com Inc., Procter & Gamble Co., Walmart Inc., Kroger Co. C&S Wholesale Grocers Inc., Associated Wholesale Grocers Inc., McLane Co., Tyson Foods Inc. i Kraft Heinz Co. i innych firm o tym, jak radzą sobie z problemami w łańcuchu dostaw, w ramach śledztwa dotyczącego tego, czy problemy doprowadziły do ​​zachowań antykonkurencyjnych i podwyżek ceny.

Żądanie dokumentów nie jest częścią żadnego działania organów ścigania, powiedziała FTC w komunikacie prasowym. Zamiast tego agencja powiedziała, że ​​stara się zrozumieć przyczyny powszechnych problemów w łańcuchu dostaw, które zahamowały wzrost gospodarczy.

Wiele firm ma 45 dni na udzielenie odpowiedzi na pytania i ankiety.

 Polecenie będzie wymagało od firm wyszczególnienia, w jaki sposób radzą sobie z kryzysem łańcucha dostaw, w tym w jaki sposób wpłynął on na dostępność transportu, opóźnione zamówienia i doprowadził do wzrostu cen.

45 dni na odpowiedź o tej porze roku w USA? Kiedy około 75% pracowników biurowych bierze w okresie grudnia wolne, aby wykorzystać pozostałą część urlopu.

FTC chce również wiedzieć, co firmy robią, aby rozwiązać problemy i jak reglamentują produkty do sklepów, gdy produktów jest mało.

 Te działania pachną gospodarką nakazowo – rozdzielczą.

Co za wielka strata czasu i pieniędzy dla FTC i wszystkich firm obciążonych nonsensem.

 Jest to  polowanie na czarownice w łańcuchu dostaw w poszukiwaniu wzrostu cen….

 Tak zwane problemy z łańcuchem dostaw są wynikiem 40 lat „wolnych” umów handlowych i prawie całkowitego nieegzekwowania przepisów antymonopolowych.

Nie stało się to z dnia na dzień. Co FTC robiła przez te cztery dekady?

Zawsze trochę mnie denerwuje, gdy liberalni politycy dyskutują o wpływie inflacji na płacę minimalną, ale nigdy, przenigdy nie odważą się dyskutować o wpływie inflacji na zyski firmy. Jeśli inflacja jest na poziomie 2%, a sytuacja jest stabilna, to firma powinna co roku osiągać rekordowe zyski... o 2% większe niż przed rokiem. Rekordowych zysków należy się spodziewać co roku w środowisku inflacyjnym, ale liberałowie zachowują się tak, jakby to było straszne.

Moim skromnym zdaniem jest kilka przyczyn inflacji...

Synergia: Zielonego Ładu, pandemii Covid-19, zakłóconego łańcucha dostaw oraz złej polityki głównych banków centralnych tworzy kaskadę inflacyjną.Inflację światową bardzo szybko można zlikwidować:


- pandemie trwają do 5 lat (przy szczepionce, lekach o 1,5 roku krócej),

- łańcuch dostaw można szybko zreorganizować (dywersyfikacja),

- przede wszystkim należy zerwać utopijną walkę ekologii z rynkiem... 

Należy odejść od prób narzucenia światu metodami nierynkowymi energii odnawialnej. Rynek ma siłę i  się broni. Ludzie będą się ograniczać przez koszty energii, wielu popadnie w nędze inni umrą. Na tym etapie rozwoju technologia nie nadąża za przymusem politycznym dotyczącym CO2. Dlaczego rynek jest atakowany przez ekologów, zwolenników Zielonego Ładu? 


Jeśli rynek zostanie pozostawiony w spokoju sam wyreguluję negatywne zjawiska.

W przypadku lansowania modelu narzucania światu metodami nierynkowymi energii odnawialnej inflacja będzie rosła i obok inflacji pojawi się stagflacja.


....

Lubię to! Skomentuj39 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka