To i owo
Przez poznanie do poznania...
43 obserwujących
1132 notki
748k odsłon
  1506   1

Meksyk planuje cyfrową walutę do 2024

Meksyk planuje cyfrową walutę do 2024


image Bank of Mexico ogłasza własną cyfrową walutę banku centralnego do 2024 r.

 Według meksykańskiego rządu Bank of Mexico planuje wprowadzić do obiegu własną walutę cyfrową do 2024 r., aby wykorzystać najnowszą technologię płatności do wspierania integracji finansowej w gospodarce, która w większości transakcji opiera się na gotówce.

 Bank centralny uważa, że ​​ważne jest „wykorzystanie tych nowych technologii i infrastruktury płatniczej najnowszej generacji jako cennych opcji zwiększania integracji finansowej w kraju”, podała administracja prezydenta Andrésa Manuela Lópeza Obradora.

 Jako podstawę dla platformy Bank of Mexico wykorzysta obecny system płatności elektronicznych, aby rozszerzyć opcje płatności „w ramach szybkich, bezpiecznych i wydajnych”.

Władze banku centralnego prowadziły rozmowy z instytucjami finansowymi na temat wdrożenia i infrastruktury potrzebnej do uruchomienia cyfrowej waluty, która mogłaby być używana do podstawowych transakcji, powiedziała osoba zaznajomiona z planami Banku Meksyku. Duża liczba transakcji odbywa się za pomocą gotówki, zwłaszcza biorąc pod uwagę dużą nieformalną gospodarkę, która w 2020 r. stanowiła około 22% produktu krajowego brutto Meksyku.

 Ten ostatni akapit wyjaśnia, co musisz wiedzieć. 22% gospodarki ma charakter nieformalny, a od dużej części nie pobiera się podatków. W czerwcu meksykański miliarder Ricardo Salinas Pliego powiedział, że pracuje nad tym, aby jego Banco Azteca stał się pierwszym bankiem w Meksyku, który zaakceptuje bitcoiny.

 Bank Centralny utrącił ten pomysł. Osoby, które posiadają Bitcoin z pewnością nie chcą przekonwertować go na peso, a nawet umieścić go w banku.

image


Pisałem wcześniej…, że projekty walut cyfrowych Banków Centralnych to zagrożenie dla WOLNOŚCI. Wszystko sprowadza się do kontroli i stopniowego wydobywania więcej z obywateli.

Pełna kontrola:

- pieniądze wpłacisz ale możesz nie wypłacić,

- każdy pieniądz może być śledzony,

- wypłaty mogą być ograniczone,

- wypłaty opodatkowane, prezenty opodatkowane

- jeśli rządy zdecydują, że ludzie „gromadzą” za dużo pieniędzy, nałożą na wpłaty limity czasowe, aby zmusić ludzi do ich wydawania,

- ujemne stopy procentowe,

- karne stopy procentowe za przekraczanie limitów....


https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1168313,eksperyment-z-cyfrowym-euro


https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1081136,cyfrowego-euro
...
Lubię to! Skomentuj61 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie