To i owo
Przez poznanie do poznania...
43 obserwujących
1116 notek
739k odsłon
  4098   7

Ukraińska „królowa wojny”…

Rosjanie zalewają obszary Donbasu ogniem artyleryjskim i ostrożnie przemieszczają się poza nie, starając się pozostać w zasięgu zaopatrzenia. Ten rodzaj ruchu wymaga czasu i nigdy nie stworzy warunków do znaczącego postępu.

Ukraińska „królowa wojny”…

Eksperci mówią, że rosyjska artyleria cofa się do działań z lat 1944-1945. Głównym celem rosyjskiej artylerii jest to, co widać z linii frontu. Wygląda na to, że posiadane przez wojsko ukraińskie przenośne zestawy przeciwlotnicze (MANPADS) uniemożliwiają rosyjskim dronom działanie poza przednią krawędzią obszaru bitwy . Bez dronów i z minimalnymi możliwościami prowadzenia wojny elektronicznej rosyjska artyleria nie może trafić w cele znajdujące się głęboko za linią. Zamiast tego Rosjanie zalewają obszary ogniem artyleryjskim i ostrożnie przemieszczają się poza nie, starając się pozostać w zasięgu zaopatrzenia. Ten rodzaj ruchu wymaga czasu i nigdy nie stworzy warunków do znaczącego postępu. Co uwidoczniło się w bitwie o Donbas.

Nowy sprzęty, który otrzymała Ukraina od sojuszników z Zachodu może przyczynić się do przełomu.

Będzie przewaga jakościowa.

Co otrzymała oficjalnie Ukraina:

- amerykańskie ultralekkie haubice M-777 155 mm,


- francuskie samobieżne haubice CAESAR 155 mm,

- brytyjskie samobieżne haubice AS-90 155 mm,

- niemieckie samobieżne haubice Panzerhaubitze 2000 (PzH 2000),

- słowackie haubice samobieżne ZUZANA 155mm,

- amerykańskie haubice samobieżne M-109 Paladin 155 mm.

System wielokrotnego startu rakiet US M-270. Kluczową zaletą tej broni jest to, że potencjalnie przewyższa ona wszystko wyprodukowane przez Rosję. Dzięki integracji z systemami wywiadowczymi, obserwacyjnymi i rozpoznawczymi (ISR), może dotrzeć do węzłów zaopatrzenia i łączności, artylerii oraz systemów artylerii i obrony przeciwlotniczej.

System radarowy przeciwbateryjny AN/TPQ-36 Firefinder. System ten lokalizuje nadlatujący ostrzał artyleryjski i moździerzowy z odległości do 15 mil. Gdy tylko pocisk zniknie z maski, to znaczy pojawi się nad powierzchniowym bałaganem na horyzoncie, Q-36 może obliczyć punkt startu i punkt uderzenia z dokładnością do 10 metrów. Może być bezpośrednio połączony z ostrzałem baterii i dosłownie przeprowadzać misje przeciwogniowe na wrogiej artylerii, zanim pierwsza runda uderzy w ziemię.

Już przeszkolono pierwsze ukraińskie załogi dla M-777 i Q-36, a nowe zajęcia są w trakcie sesji.

Ukraińcy są mistrzami i wykorzystują swoją artylerię z maksymalnym efektem. To tradycja kozacka...image


To się już dzieje na naszych oczach 30 kwietnia 2022 roku nowo przeszkolone załogi ukraińskie zniszczyły ponad 30 rosyjski pojazdów w obwodzie charkowskim.

https://twitter.com/i/status/1520294407949406208


..

Lubię to! Skomentuj102 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka