catrw catrw
1361
BLOG

Marsz na Waszyngton

catrw catrw USA Obserwuj temat Obserwuj notkę 88

Marsz na Waszyngton

image

To nawiązanie do marszu Martina Luthera Kinga  w obronie praw czarnoskórych Amerykanów.

Wczoraj 290 000 obywateli USA wzięło udział w marszu dla Izraela w Waszyngtonie.

Kolejne 250 000 oglądało to online. A na kanałach telewizyjnych kilka milionów....

 Bez względu na całkowitą liczbę, dziesiątki tysięcy ludzi zjechało do stolicy kraju, aby okazać poparcie dla jedynej demokracji na Bliskim Wschodzie, która jest atakowana przez Hamas, inne radykalne islamskie grupy terrorystyczne, liberalne media, które dają skrajnie lewicowym antysemitom amunicję w związku z ich fałszywymi wiadomościami o Strefie Gazy.

Na uwagę zasługuje fakt, że nikt nie odważył się bezpośrednio zaatakować marszu, ani Antifa, ani BLM, ani prawicowe bractwa....

Wiec był ponadpartyjny, a czołowi Republikanie i Demokraci w Kongresie stanęli po stronie państwa Izrael.

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego uznał marsz za wydarzenie bezpieczeństwa "poziomu 1", najwyższą klasyfikację w swoim systemie i zwykle używaną podczas Super Bowl i innych ważnych wydarzeń, powiedziało Associated Press dwóch funkcjonariuszy organów ścigania. Oznaczenie oznacza, że wydarzenie wymagało znacznej pomocy organów ścigania ze strony agencji federalnych, powiedzieli urzędnicy.

FBI i Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego wysłały wspólny biuletyn do funkcjonariuszy organów ścigania w Waszyngtonie, ostrzegając przed możliwością przemocy lub ataku inspirowanego wojną Izraela z Hamasem. Ale w biuletynie wyraźnie napisano, że urzędnicy federalni nie zidentyfikowali żadnego "konkretnego, możliwego do działania zagrożenia" dla marszu.

Urzędnicy nie byli upoważnieni do publicznego omawiania szczegółów biuletynu organów ścigania i rozmawiali z Associated Press pod warunkiem zachowania anonimowości.

Powiem krótko strzelano by do każdego...

Setki demonstrantów przybywających do Waszyngtonu na Marsz dla Izraela utknęło na międzynarodowym lotnisku Dulles po tym, jak kierowcy autobusów czarterowych odmówili zabrania ich do National Mall na wiec.

Federacja Żydowska w Waszyngtonie potwierdziła, że mówca na marszu powiedział tłumowi prawie 300 000 ludzi, że około 900 osób, które przyleciały wyczarterowanymi samolotami, zostało pozostawionych na lotnisku, gdy autobusy, które dla nich zorganizowano, nie pojawiły się.

Mówca oszacował, że około 600 osób dotarło do Waszyngtonu na imprezę na własną rękę, ale według doniesień inni utknęli na płycie lotniska przez cały dzień.

"Dowiedzieliśmy się od firmy autobusowej, że było to spowodowane celowym i złośliwym odejściem kierowców. Na szczęście wielu z nich było w stanie dotrzeć na marsz i jesteśmy wdzięczni kierowcom tych autobusów, które przyjechały" – powiedział w oświadczeniu dla FOX 5 rzecznik Federacji Żydowskiej w Detroit, która zorganizowała transport.

David Kurzmann, który współpracuje z Federacją, rozmawiał z FOX 5 krótko po demonstracji, mówiąc, że "słyszał, że kilkaset osób wciąż jest na płycie lotniska, ponieważ kierowcy autobusów odmówili zabrania uczestników na wiec" i że "powiedziano mu od innych ludzi, że to dlatego, że są Żydami".

Powiem krótko ci co brzydko zachowali się byli ubezpieczeni z bonusem i ten bonus stracili.

..............................................................................................

1. Nikt nie został napadnięty.


2. Było wiele flag amerykańskich.


3. Nie było rasizmu ani bigoterii.


4. Nikt nie chował się za maską na twarzy.


5. Wyrażono troskę o niewinnych po drugiej stronie.


6. Był ponadpartyjny.


7. Był dużo, dużo większy!image...

catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka