7 obserwujących
204 notki
97k odsłon
  615   0

Sommer: Terlikowski pisze jak stalinista. Sięgnął dna

Tomasz Terlikowski usprawiedliwia pomysł wprowadzenia "paszportów szczepionkowych" oraz tzw."segregacje sanitarną".

Parlament Europejski przyjął wprowadzenie tzw. "paszportów szczepionkowych". Będzie to dokument potwierdzający  zaszczepienie danej osoby, stwierdzenie negatywnego wyniku bądź wyleczenie się z infekcji. Pomysł jest uważany za kontrowersyjny, ponieważ wprowadza tzw."segregację sanitarną" i dzieli ludzie na lepszych i gorszych.

Według katolickiego i konserwatywnego dziennikarza Tomasza Terlikowskiego wprowadzenie "paszportów szczepionkowych" jest słuszne : "Jestem zwolennikiem paszportów szczepionkowych. Tak wiem, że oznaczają one dyskryminację osób, które nie chcą się szczepić, ale powodem owej dyskryminacji jest zdecydowana odmowa solidarności społecznej owych osób, a także lekceważenie praw innych”- napisał na swoim Facebooku.

Swoją wypowiedź Terlikowski uzasadnił zasadę z Prawa Rzymskiego, że "chcącemu nie dzieje się krzywda": "Jeśli więc ktoś nie chce się zaszczepić, to jest to jego akt wyboru, który wiązać się może z tym, że nie będzie on miał dostępu do pewnych usług czy możliwości wyjazdu. To jego wybór i nie powinien on mieć do nikogo o to pretensji. Nie istnieją ani finansowe, ani religijne powody do odmawiania szczepień. Państwo gwarantuje darmowe szczepionki, a wszystkie poważne wyznania chrześcijańskie, a także wielkie religie świata nie tylko akceptują, ale i wspierają szczepienia”- stwierdził.

Swojego oburzenia wpisem Terlikowskiego nie krył redaktor naczelny "Najwyższego Czasu" Tomasz Sommer, który porównał go do stalinisty: "Terlikowski sięgnął dna. Czy on naprawdę nie rozumie, że pisze jak stalinista?”- zapytał. Również Łukasz Warzecha nie krył swoje rozczarowania i wypowiedź Terlikowskiego uznał za "duży zawód".

Swoją opinią w tej sprawie podzieliła się też Kaja Godek: "Większość szczepionek na C19 jest skażona aborcją - albo na etapie produkcji albo na etapie testów.Red. Terlikowski chce wymuszać na ludziach branie takich preparatów poprzez wprowadzanie segregacji i tzw. paszportów szczepień. Kiedyś zadeklarowany obrońca życia, dziś przeszedł na skrajnie inną pozycję - nie tylko sam akceptuje korzystanie z owoców zbrodni, ale chce zmusić wszystkich do takiej samej akceptacji."- napisała na Facebooku. Po czym wezwała dziennikarza katolickiego do opamiętania: "Apeluję jednak do red. Terlikowskiego - Tomku, opamiętaj się! Ze względu na krew tych dzieci, które trzeba było zabić, aby powstały preparaty, które tak usilnie stręczysz Polakom."- czytamy.Lubię to! Skomentuj50 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura