8 obserwujących
216 notek
101k odsłon
  180   0

Oburzające słowa Korwin-Mikkego. Porównał opozycję białoruską do zbrodniarzy

Janusz Korwin-Mikke porównał białoruskich opozycjonistów do: Trockiego, Lenina, Hitlera oraz Robespierra.

 Kiedy na Białorusi kolejni opozycjoniści są wsadzani do więzień i torturowani Korwin-Mikke usprawiedliwia posunięcia Łukaszenki i porównuje ich do zbrodniarzy: "Czy istnieje absolutna wolność słowa i absolutna wolność zgromadzeń? Dajmy przykład: weźmy, że na wielkim wiecu w Petersburgu czy Berlinie ma przemawiać płomienny mówca Lew Trocki, Włodzimierz Lenin albo Adolf Hitler w Berlinie i po ich przemówieniu istnieje ogromna szansa, że bolszewicy albo narodowi socjaliści przejmą władzę w swoim państwie i będą potem miliony trupów. To co czy odpowiedzialny przywódca może pozwolić na takie zgromadzenie i na wolne przemówienie?Nie ma wolności dla wrogów wolności. No tak, ale ktoś powie, ze roman Protasiewicz będzie walczył o wolność i demokrację ... normalność zachodu....Ja państwu przypomnę pewien przykład; otóż był kiedyś taki adwokat....zdolny, który uznał, że jego zdolności marnują się na prowincji. Postanowił pójść w politykę; walczył z tyranią, o prawa człowieka jak najbardziej; ale głównym jego kamieniem węgielnym była walka z kara śmierci. I pod hasłem walki z karą śmierci  i walce o prawa człowieka doszedł do władzy- nazywał się Maximilian Robespierre"- powiedział w swoim video-felietonie.

Korwin-Mikke jednak przyznał, że reżim Łukaszenki przesadził w sprawie Romana Protasiewicz i podkreślił, że to Polska finansuje białoruski portal informacyjny NEXTA: "Ludzie ubolewają nad losem Romana Protasiewicza...I rzeczywiście zgnoili człowieka, złamali go, pokazali w telewizji- obrzydliwe, naprawdę. Reżim JE Łukaszenki idzie w złą stronę, to prawda. Ale pomyślmy co ten człowiek robił: ten człowiek kłamał za pieniądze polskie, litewskie i jeszcze inne".

Co ciekawe Korwin-Mikke uważa, że Protasiewicz pod wpływem tortur mówi prawdę, sypie: "P.Roman Protasiewicz sypie, że NEXTĘ (obok Polski) finansował p.Dymitr Mazepin ("UralChem"). P.Mazepin zaprzecza. P.Dymitr Pieskow, doradca JE Włodzimierza Putina, prosi o szczegóły. Chodzą plotki, że p.Guceriew, konkurent p.Mazepina, zapłacił białoruskiemu KGB za ten kompromat!"- czytamy na jego Twitterze.

Sympatycy Konfederacji oraz samego Korwin-Mikkego, którego działalność śledzą przez wiele lat twierdzą, że zawsze przychodzi taki czas, że Korwin-Mikke poprzez swoje kontrowersyjne wypowiedzi ośmiesza swoje środowisko, aby obniżyć poparcie partii do której należy. Czyżby teraz nadszedł ten moment?Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka