Blog
recma
recma
18 obserwujących 237 notek 251356 odsłon
recma, 8 listopada 2018 r.

Ogniowa próba - appendix

306 10 0 A A A

Dziś kiedy przeglądnąłem wczorajszą notkę i komentarze pod nią, zauważyłem brak jasnego wytłumaczenia dlaczego stanowisko Ruchu Narodowego uważam za tak ważne. Ruch Narodowy, jako partia powstał, kiedy Bosak i Winnicki zorientowali się, że w Europie nacjonalizm zaczyna być “modny”. Powstają nowe partie i nawet cieszą się poparciem. Problem w tym, że w Polsce ten rodzaj nacjonalizmu zagospodarowało środowisko PiS. Zatem wzrastanie poparcia dla RN musi się łączyć z odebraniem poparcia PiS. Dla Narodowców zatem istotne jest powstanie jasnego podziału pomiędzy tymi ruchami. Dziel i rządź. A nie ma nic bardziej zgubnego dla partii, kiedy się nic nie dzieje i nikt o niej nie mówi. ( Warto tu pamiętać o udziale mediów narodowych w zamilczaniu RN)

Dlatego dam sobie głowę uciąć, że choć Winnicki i Bosak oficjalnie decyzję o odwołaniu Marszu powitali z zafrasowanymi minami, to w głębi duszy musiały im śpiewać skowronki. Bowiem po ostatnich latach kiedy na Marszu nic szczególnego się nie działo pozbawiało to RN poparcia. Ta szykująca się zadyma to była woda na młyn partii panów B. i W.

No i przyłazi Prezydent ze swoją propozycją i cała nadzieja na zaistnienie bierze w łeb. Co więcej, patronat Prezydenta pozbawia RN chwały z udanej manifestacji. Stąd taka frustracja we władzach RN.

Zatem podżerając popcorn popijany colą, obserwuję co zwycięży u panów B i W. Interes partyjny ( należy pamiętać o dodatkowej frustracji po laniu w wyborach) czy jednak chęć godnego uczczenia ważnej rocznicy.


Opublikowano: 08.11.2018 12:20.
Autor: recma
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Słynne cytaty

Donald Tusk "Zarówno termin, sposób i treść ówczesnej konferencji i zaprezentowanie raportu MAK-u był oczywiście próbą sformułowania rosyjskiej tezy, jeśli chodzi o zamach."

Radek Sikorski "Władze rosyjskie po zamachu były autentycznie wstrząśnięte, przypominam, że miało miejsce ileś decyzji, które były motywowane…"

Grzegorz Schetyna "Robienie atmosfery wokół tego zamachu, uważam, że jest haniebne"

Jacek Żakowski "Po zamachu wydawało się, że będzie mieli, mówiąc językiem obamowskim, reset w stosunkach polsko-rosyjskich."
Tomasz Turowski "[...]bo mimo zaangażowania wszystkich środków, jakie mogliśmy włączyć, wciąż było nas zbyt mało - pracowała zaraz po zamachu, tworząc między innymi centrum kryzysowe w administracji smoleńskiej."

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • To jest problem polskich dyplomatów. Bezmyślne stawianie przeciwnika w niewygodnej sytuacji, co...
  • tego co mówią specjaliści to dobry zakup. Na dobry początek, bo trzeba tych zestawów...
  • @Leonarda Bukowska  Słuszna uwaga.

Tematy w dziale Polityka