Tadeusz Rozłucki Tadeusz Rozłucki
218
BLOG

Milion różańców za świat

Tadeusz Rozłucki Tadeusz Rozłucki Rozmaitości Obserwuj notkę 0

Myśl, by rozpocząć kolejną różańcową krucjatę modlitewną, ponownie powróciła do filipińskich katolików. Tym razem planują oni zmobilizować co najmniej milion osób do modlitwy w intencjach całego świata. Akcja rozpocznie się 7 października w święto Matki Bożej Różańcowej i potrwa do 31 maja 2012 r.

Sytuacja na świecie na pewno jest trudna. Z jednej strony zagrożenie głębokim kryzysem ekonomicznym, z drugiej coraz częstsze próby rugowania chrześcijan z przestrzeni publicznej, czy to, jak ma to miejsce w niektórych w krajach azjatyckich poprzez przemoc, też tak jak w Europie w białych rękawiczkach i w majestacie prawa.

Jak podaje prasa celem kampanii: „Milion Róż dla świata: Pokój dla wszystkich narodów” jest zachęcenie Filipińczyków do ofiarowania modlitwy różańcowej każdego dnia za poszczególny kraj. Krucjata różańcowa będzie więc trwała 200 dni i zakończy się w święto Matki Bożej Królowej Świata.

Możemy przyzywać pokoju dla świata, z rąk dobrego Pana i Jego Matki – oświadczył bp. Nereo Odchimar, przewodniczący filipińskiego episkopatu. „Chcemy uwrażliwić naszą młodzież, że modlitwa może zmieniać świat, a ludzie, który się modlą, mogą mieć wpływ na życie innych” - dodaje arcybiskup Socrates Villegas.

Zachęcam także do włączenia się w krucjatę różańcową w intencjach naszej ojczyzny. Ta inicjatywa cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W internecie można już znaleźć strony poświęcone tej akcji modlitewnej.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości