Marzec Miesiącem Kobiet
Dlaczego, zamiast na żłobki, pieniądze z podatków Polek wydawane są na Euro 2012?
Dlaczego Polki zarabiają średnio 23% mniej niż ich koledzy na tych samych stanowiskach?
Jakim prawem poseł Gowin śmie dołączać do Europejskiej Konwencji Bioetycznej swoją „deklarację”, która spowoduje, że kobiety, które poronią, będą mogły zostać oskarżone o morderstwo?
W środę 21.03., Klub Ruchu Palikota Warszawa-Ochota zaprasza na spotkanie z długoletnią aktywistką na rzecz praw kobiet w Polsce i obecną Wicemarszałkinią Sejmu RP Wandą Nowicką. Wicemarszałkini odpowie na pytania dotyczące m.in. nowo stworzonego Ruchu Kobiet, który ma bronić praw kobiet w Sejmie i poza nim, oraz kwestii ratyfikacji przez Rząd Komisji Bioetycznej Rady Europy.
Spotkanie będzie poprzedzone konsultacjami społecznymi z mieszkankami Ochoty.
Termin i miejsce spotkania:
21.03.2012., 17:00 (konsultacje społeczne) i 18:00 (spotkanie z Wicemarszałkinią Wandą Nowicką).
Dom Kultury „Rakowiec”, ul. Wiślicka 8
Serdecznie Zapraszamy Wszystkie Zainteresowane Kobiety!
Spotkanie prowadzą: Iga Korneta (Sekretarz RP Warszawa-Ochota, Ruch Kobiet) oraz Maksymilian Wudecki (RP Warszawa-Ochota)


Komentarze
Pokaż komentarze