138 obserwujących
5266 notek
2000k odsłon
  36   0

POLKI JEDNAK SKACZĄ W ZIMIE!

Powszechnie wyśmiewane jeszcze rok temu podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Chinach nasze skoczkinie narciarskie teraz nagle błysnęły: na Uniwersjadzie czyli Akademickich Mistrzostwach Świata zdobyły złoto i brąz i zdominowały konkurencję, zajmując cztery miejsca w pierwszej piątce. A jeszcze 11 miesięcy temu kibice byli wściekli – i słusznie – że dziewczyny kompletnie zawaliły medalowa konkurencje w mikstach, gdzie przy świetnych skokach Kubackiego i Stocha wystarczał ich nawet nie tyle dobry, co względnie przyzwoity wynik, aby zdobyć medal. Wtedy uznaliśmy, że mimo kilku lat wysiłków mamy dalej katastrofę w skokach narciarskich kobiet ,a potwierdzały to fakty z ostatnich tygodni i miesięcy: bardzo mała liczba zawodniczek na mistrzostwach Polski oraz rezygnacja z kadry jednej z reprezentantek, która zaczęła bajdurzyć o występach dla… innego kraju. A tymczasem teraz mamy taki „breaking-point”, który oby stał się trwałym przełamaniem! Brawa dla „złotej” Nicoli Konderli i „brązowej” Kingi Rajdy.

Trudność pisania felietonów w czasie choćby piłkarskich mistrzostw świata czy jak teraz Australian Open polega na tym, że szybko się dezaktualizują. Dlatego teraz tylko jedno zdanie: świetny start Polaków w „krainie kangurów!” – i Igi Świątek (2 mecze wygrane) i Magdy Linette (1) i Huberta Hurkacza (1). Dodatkowo zwyciężczyni plebiscytu na najpopularniejszego sportowca Polski uzyskała od organizatorów ciekawy przydomek: „1GA Express”. Australijczykom pogratulować pomysłowości!

Kończy się saga wybierania na oczach narodu trenera polskiej reprezentacji piłkarskiej. Gdy piszę te słowa na placu boju zostali byli trenerzy reprezentacji narodowych: jeden Szwajcarii , a drugi Grecji i Portugalii. Ten drugi ma większy dorobek i jest starszy. Zapewne, gdy Państwo będą czytać te słowa, będzie wiadomo, kto jest następcą Michniewicza. Uważam, że im szybciej, tym lepiej sprawę załatwić, bo za dwa miesiące gramy w eliminacjach ME z Czechami na wyjeździe.

Odnotuję w tym miejscu moją sportową konferencję prasową, którą miałem w zeszłym tygodniu w Stambule, a która dotyczyła organizowanego co roku w Polsce siatkarskiego Turnieju Gigantów. Idea jest taka, aby w 2023 zagrać dwa turnieje – i męski i żeński – w obsadzie polsko-tureckiej: po dwa kluby z każdego kraju. Z punktu widzenia siatkówki żeńskiej to dla Polski plus, bo i tureckie kluby i ich reprezentacja jest na światowym poziomie i taka konfrontacja może być dla naszych zawodniczek bardzo korzystna.

*tekst ukazał się na portalu pobandzie.com.pl    (19.01.2023)

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport