Blog
Silna Polska w Europie Narodów
Ryszard Czarnecki
Ryszard Czarnecki Eurodeputowany. Polityk PiS.
107 obserwujących 2708 notek 1315133 odsłony
Ryszard Czarnecki, 14 maja 2017 r.

PO za imigrantami

250 6 0 A A A
obóz w Calais
obóz w Calais

Liderzy PO zachorowali na amnezję i nie pamiętają, jak nie tylko gardłowali za otwarciem bramu do Polski dla imigrantów spoza Europy, ale tez takie decyzje w imieniu naszego kraju podejmowali na forum międzynarodowym. Ale jeśli nawet PO ma amnezję w sprawie polityki (pro)imigracyjnej, to Polacy jej nie mają.


Przypomnijmy fakty. Lipiec 2015. Rząd p.o. przewodniczącej PO Ewy Kopacz zgadza się na „przesiedlenie” 22 tysięcy ‒ uwaga imigrantów bezpośrednio spoza UE. Poza państwami Unii w programie tym ma uczestniczyć także Norwegia. To o tej decyzji dziś w Polsce w ogóle się nie mówi. Tymczasem, to właśnie ona o trzy miesiące poprzedziła inną, choć w tym samym duchu i znacznie dalej idącą, decyzję premier Kopacz, niestety, w imieniu Polski, też podjętą na szczycie UE w Brukseli. To był październik 2015. Ustalenia unijnego szczytu z udziałem wtedy jeszcze 28 krajów mówiły o przyjęciu przez państwo polskie 7 tysięcy uchodźców w pierwszej turze i niespełna 5 w drugiej. W sumie prawie 12 tysięcy.


Takie są fakty. Jeżeli szefowie PO mówią, że było inaczej – to łżą. Jeśli nagle, pod wpływem sondaży (jak to u nich zwykle) zmienili zdanie, to trzeba im przypomnieć, że Kopacz rzekła słowo, a kobyłka unijnych kar finansowych dla Polski – za płotem...


*pełna wersja komentarza, który ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (13.05.2017)


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

historyk, dziennikarz, działacz sportowy, poseł na Sejm I i III kadencji, deputowany do Parlamentu Europejskiego VI, VII i VIII kadencji, były wiceminister kultury, były przewodniczący Komitetu Integracji Europejskiej i minister – członek Rady Ministrów; wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @OBSERWATOR24 Dziękuję, niedługo wydam książkę z takimi właśnie reportażami.
  • @TEODOR49 Dziękuję za dobre słowa.
  • @MAREK.W Dziękuję za miłe słowa. Co do Rosji: niestety, znacznie dłużej niż rok...

Tematy w dziale Polityka