inskrypcje
W poszukiwaniu woli mocy...
9 obserwujących
287 notek
34k odsłony
  54   2

(226) Mikrobiom daje, ale i odbiera szanse na zdrowe życie

Przykładem „współdziałania”, symbiozy osobników różnych gatunków w świecie zwierząt i ludzi jest ich mikrobiom, w tym bakterie jelitowe, bez których nie wyewoluowałyby prehistoryczne gatunki homo w homo sapiens

Na polskim nieładzie tracą ci, którzy przez wiele, wiele lat uczyli się, studiowali, a następnie przez wiele, jak się okazuje zbyt wiele lat ciężko pracowali, a tym samym dobrze zarabiali. Nie wszyscy zwracali uwagę na swoją kondycję zdrowotną, z tym kondycję swojego mikrobiomu.

Wprowadzanie rozwiązań zmniejszających wysokość wyższych emerytur jest niczym innym jak odbieraniem nabytych praw, co będzie skutkować m.in. odbieraniem szans na długie i zdrowe, a nade wszystko samodzielne życia. Władza w Polsce przez wprowadzeniem polskiego nieładu znacząco podwyższyła sobie uposażenia, a cynicznie odebrała osobom o wyższych emeryturach ich dochody. Ponadto okrada z zaoszczędzonych w bankach pieniędzy na „czarną godzinę”, w czas, gdy będzie koniecznym kupienie sobie na starość koniecznego wsparcia. Mamy niby społeczną gospodarkę rynkową. Aliści na aktywne wsparcie mogą liczyć rodziny i dworacy władzy. Osoby samotne, niesamodzielne będą zmuszone „wyjść na rynek” i kupić sobie wsparcie. Należy zauważyć, iż w Polsce nie ma w systemie zabezpieczenia społecznego tzw. ubezpieczenia pielęgnacyjnego funkcjonującego np. w Niemczech, które osobom o ograniczonej sprawności i samodzielności daje dodatkowe pieniądze, by ci mogli sobie kupić np. usługi pielęgnacyjne. Na marginesie pozwolę sobie zauważyć, że psisowski nowy ład; nie przewiduje skutecznego wspierania nie tylko dzieci i młodzieży w kryzysach psychicznych. Prawdopodobnie kryzys będzie się rozwijać, a tym samym rosnąć będzie liczba osób doświadczających kryzysów psychicznych. Dla nich nic... Ale to oczywiste, że mamy władze w Polsce dbające o „słupki”;, a nie o los osób niesamodzielnych. Wzrost liczby samobójstw wśród dzieci i młodzieży, pogarszanie się perspektyw osób starszych zwali ze stolca polskiego capo di tutti capi, a także jego dwór - mam nadzieję.

To o emerytach „średniakach”. A jaka będzie perspektywa seniorów doświadczających nędzy, biedy, wykluczenia? Prawdopodobnie tym gorsza im mniej będą mieli szans skutecznego troszczenia się o swój mikrobiom, o którym większość nic nie wie…

O kondycję mikrobiomu osób sprawujących władzę w Polsce dbają oni sami i ich coraz lepiej opłacani dworacy - eksperci nie tylko od słupków. 

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale