Dariusz Salamon
Jeśli nie należysz do Chrystusa to gdzie należysz? Nigdzie ? Bynajmniej....
8 obserwujących
271 notek
700k odsłon
825 odsłon

Polskie Rezerwy Złota rosną! = Wielki Błąd Polski! - Błąd na miarę Tysiąclecia!

Foto z Wikipedia
Foto z Wikipedia
Wykop Skomentuj34

Podobno Polska zgromadziła już złoto o wartości 60 miliardów złotych, wydawałoby się, że powinniśmy się z tego powodu cieszyć no bo przecież jest to nasze złoto i w razie czego będzie po co sięgnąć np podczas wojny.

Niektórzy pewnie też powiedzą, że dzięki zasobom złota powaga i wiarygodność Polski wzrasta, wszystko to prawda, ale... No właśnie, są tutaj niestety różne ale i to nie małe bynajmniej ale...

Zacznijmy od tego, że zakupy złota na rezerwy krajowe związane są z kosztami obsługi, magazynowania itp ale to mały problem w porównaniu z pytaniem, gdzie owo złoto przechowywać - w kraju czy za granicą?

To jest pytanie poważne, albowiem jak wskazuje historia mogą z tym być kłopoty, podobne do tych jakie przechodziliśmy z wywozem złota z Polski podczas agresji Niemiec na Polskę Anno Domini 1939 roku a nawet dużo większe, możemy po prostu nie zdążyć wywieźć złota podczas kolejnej agresji na nasz piękny kraj.

Z drugiej strony trzymając złoto za granicą ponosimy większe koszty obsługi oraz... Narażamy się na to, że ktoś zgodnie z jakimś takim czy innym prawem nasze złoto zabierze i przekaże np pewnym Panom z NY jako jakieś zadośćuczynienie za to czy za tamto. To nie jest jakaś fikcja bynajmniej, chociaż bardziej realnym wydaje się zablokowanie złota RP na wniosek jakiegoś sądu np z USA co może spowodować utknięciem polskiego złota kto wie czy i nie na sto lat.

Niektórzy widząc "Polski sukces" i co gorsza owe tony złota z jeszcze większą energią będą się domagać odszkodowań, nie ważne teraz czy uzasadnionych, magia złota pobudzi szare komórki najlepszych prawników świata a i spowoduje naciski na na różnych ludzi, zwłaszcza na polityków, by uruchomili bestie, których sami są częścią składową w celu wywarcia nacisków na Polskę.

Nie zawsze warto świecić światu czy ludziom górą złota w oczy.

Tam gdzie jest złoto, zwłaszcza dużo złota, tam są i przeróżne demony, które wywleką stare żale nawet sprzed tysiąca lat, wzbudzą emocje i odwrócą nawet najlepsze ludzkie prawa na drugą stronę niczym męską koszulę, ale..!

- To wszystko... jednak są drobiazgi w porównaniu z czym innym!

Z czym?

Z Kosztem Alternatywnym jaki tutaj występuje, nie każdy zapewne wie czym jest Koszt Alternatywny, więc krótko napiszę: Jest to koszt jaki ponosimy lokując np pieniądze w danym przedsięwzięciu, koszt czyli zyski jakie osiągnęlibyśmy lokując owe pieniądze w co innego.

A więc mamy tutaj ogromny Koszt Alternatywny rezerw złota jakie Polska zgromadziła, nie dość, że mamy koszty obsługi, musimy martwić się o bezpieczeństwo złota i świecimy nim w oczy przeróżnym ludziom i organizacjom to jeszcze  ZAMROZILIŚMY  jakieś 60 miliardów!

Który rzemieślnik kupuje sobie złoto by je mieć w razie czego, gdy brakuje mu narzędzi do pracy? A może rolnik kupuje sztaby, gdy nie ma na nasiona albo nie ma gdzie składować plonów?? 

Złoto się kupuje, gdy nie ma innych potrzeb i gdy nie ma w co lepszego włożyć swoich pieniędzy, nikt nie kupuje złota, gdy mu brakuje ważnych rzeczy, albo gdy może obracać pieniędzmi z wielkimi korzyściami, nikt normalny tak nie robi, nikt mądry tak nie robi, nikt swoimi pieniędzmi tak nie zarządza bo każdy wie, że złoto leży a pieniądz musi pracować, albo sprowadzać niezbędne maszyny czy materiały bo z tego jest praca z tego są pieniądze i z tego w przyszłości można sobie nakupować złota, w przyszłości tak.

My bierzemy pożyczki na procent a kupujemy złoto..!  Gdzie jest lekarz?!

W sumie tak naprawdę nie wiadomo po co ładujemy pieniądze w rezerwy złota, prawdopodobnie w celu podkreślenia powagi Polski jako regionalnego mocarstwa do którego jak widzę kandydujemy, ale to już inna kwestia, wracajmy do zamrożonych miliardów a dokładniej do ich mocy, która leży odłogiem, nawet nie jak gnój na polu bo gnój na polu przyniesie wartość w postaci lepszych płodów rolnych a co nam przyniesie to, że gdzieś w podziemiach złożymy sztaby złota, które kosztowały nas ogromne pieniądze?

Nic nam to nie przyniesie, chociaż powiem wam, ze nawet na nieruchomym naszym złocie możemy zrobić super interes, ale o tym później, teraz wracajmy do złota, co zatem z nim zrobić?

Wykorzystać je!

- No ale jak?!

To proste, niech na nas pracuje i to ciężko niech na nas pracuje! Niech nie leży niczym kłoda w łóżku jedynie nam zawadzając, ale nie się rusza i to niech się rusza chyżo!

Przejdźmy zatem do Rzeczy, podam prawdziwy samograj biznesowy, całkowicie za Darmo, wystarczy wziąć tylko mój pomysł w swoje rządowe ręce i go zrealizować!

Tak dogonimy Zachód w 3-5 lat! - Wierzysz w coś takiego?

Jak myślisz, w co można zainwestować tak, by osiągnąć szybko ogromne zyski a przy okazji wynieść Polskę w ekonomiczne niebo? Niebo lepsze aniżeli nieba nad wieloma wieloma krajami Zachodu?

Wykop Skomentuj34
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale