Daria Zawiałow wydała nowy album "Wojny i noce". Szykuje się kolejny sukces

Teledysk do piosenki Wojny i Noce Darii Zawiałow już jest dostępny w internecie.
Teledysk do piosenki Wojny i Noce Darii Zawiałow już jest dostępny w internecie.
Dziś premiera jednego z najbardziej oczekiwanych albumów tego roku! Daria Zawiałow wydała płytę "Wojny i noce". Dwa poprzednie albumy dorobiły się platynowej płyty. Czy i tak będzie tym razem?

"Wojny i noce" 

Album "Wojny i noce" składa się z trzynastu utworów, w których wiele jest muzyki elektronicznej inspirowanej latami 80. To efekt współpracy wokalistki z Michałem Kushem, który usłyszeliśmy już na poprzedniej płycie "Helsinki".Nie zabraknie też gitarowych brzmień. 

- "Wojny i Noce" to album, który jest zdecydowanie najbardziej przemyślaną koncepcyjnie płytą w moim życiu – zarówno jeśli chodzi o warstwę muzyczną i liryczną, jak i całą oprawę graficzną, która wymagała ogromu pracy. Na ten moment ten album jest najbliższy memu sercu. To opis bardzo ważnego etapu w moim życiu. Teksty na płycie po raz pierwszy są aż tak osobiste - mówi o nowym projekcie Daria Zawiałow. 

Album w całości powstawał podczas pandemii. Widać dużo fascynacji Japonią, elektroniką. W jednym z utworów piosenkarka śpiewa po japońsku. Szata graficzna albumu inspirowana jest japońską mangą i filmami anime.

Polecamy:

image
Okładka albumu "Wojny i noce". 

Daria jak z Mangi

Od kilku miesięcy na swoich social mediach artystka pokazuje ilustracje i zdjęcia przedstawiające jej „mangowe” oblicze. Obcięła włosy i przefarbowała je na platynowo. Publikuje też wpisy po japoński i rysunki Agnieszki Szajewskiej (ps. gokunobaka).

Teledysk anime

Do sieci właśnie trafił teledysk anime do utworu będącego zapowiedzią krążka. Za reżyserię odpowiedzialny był Tomek Miazga z Frijstajlo oraz studio filmowe Platige Image. 

Duet z Dawidem Podsiadło

Poprzedni teledysk z tej płyty, "Za krótki sen", nagrany w duecie z Dawidem Podsiadło ma już ponad 5,7 mln wyświetleń na YouTube.

Z płyty "Wojny i noce" pochodzi również hit "Kaonashi" i piosenka "Żółta taksówka".

Daria Zawiałow - trasa koncertowa

Wraz z nowym albumem Daria Zawiałow zapowiada nową trasę koncertową. Zobaczymy ją w 30. polskich miastach. Tego lata artystka zamierza bowiem objechać ze swoim zespołem całą Polskę. Zaśpiewa również na imprezach muzycznych, takich jak FEST Festival czy Jarocin Festiwal. Daria zagra też w ramach cyklu Letnie Brzmienia, a w stołecznej Pradze Centrum wystąpi aż trzy razy. Zagra również koncert w gdyńskim Open’er Park.

Kim jest Daria Zawiałow?

Daria Zawiałow ma 29 lat. Śpiewała od dziecka, brała udział w konkursach muzycznych i festiwalach. Jako nastolatka chodziła do ogniska muzycznego w Koszalinie, ale nigdy nie uczyła się śpiewu profesjonalnie. W 2008 roku przeprowadziła się do Warszawy, gdzie rozpoczęła naukę w liceum o profilu muzycznym. W 2009 roku wygrała jedną z edycji "Szansy na sukces". Dzięki temu mogła wziąć udział w Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie śpiewała piosenkę Kasi Nosowskiej "Era Retuszera". W kolejnych latach próbowała sił w programach "Mam talent!" oraz "X Factor". Jeszcze jako nastolatka wygrała casting do chórków w zespole Maryli Rodowicz, gdzie występowała 2 lata. 

image
Daria Zawiałow, fot. materiały prasowe. 

W 2012 roku jeszcze jako D.A.R.I.A. opublikowała utwór"Half Way to Heaven", a następnie "Dwa światy". Do Opola powróciła w 2016 roku, gdzie zaśpiewała już własny utwór "Malinowy chruśniak", pierwszą zapowiedź debiutanckiej płyty "A kysz!", która ukazała się rok później. Reżyserka Kinga Dębska umieściła ją w swoim filmie "Plan B", na ścieżce którego Daria Zawiałow zaśpiewała piosenkę Wojciecha Młynarskiego "Jeszcze w zielone gramy". Utwór wszedł na pierwsze miejsce Listy Przebojów "Trójki".

Drugi album "Helsinki" miał swoją premierę w marcu 2019. W 13. utworach partie żywych instrumentów łączą się z elektroniką. W 2018 r. Daria Zawiałow zdobyła dwa Fryderyki za płytę "A kysz!", za "Helsinki" otrzymała kolejną statuetkę. W październiku 2019 została nominowana do nagród MTV Europe Music Awards 2019 w kategorii Najlepszy polski wykonawca. 

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura