166 obserwujących
2110 notek
4990k odsłon
768 odsłon

Uwodzenie chama

Wykop Skomentuj46

Portal internetowy Salon24 news – vide: https://www.salon24.pl/newsroom/1003623,kurski-tvp-pograzyla-banasia-prezes-telewizji-publicznej-o-lagodnym-kursie-wiadomosci informuje:

Prezes TVP Jacek Kurski uważa, że to media publiczne doprowadziły do politycznego upadku Mariana Banasia. Były polityk PiS odpowiedział też krytykom: - Gdyby "Wiadomości" lub nasz kanał informacyjny TVP Info nadawały propagandę, nikt by tego nie oglądał. (…) W najnowszym wywiadzie udzielonym tygodnikowi "Sieci", Jacek Kurski chwali misję telewizji publicznej i dodaje, że "Wiadomości" są wręcz zbyt łagodne w obowiązujących realiach na rynku mediów. (…) - Nie pozwolimy, by nagonki sterowane przez opozycję decydowały o naszym programie. Za bardzo szanujemy widza - zaznaczył Kurski…

Mój komentarz:

Ponieważ brak mi słów, żeby opisać, co Jacek Kurski zrobił z telewizji publicznej, tym razem, zamiast mojego komentarza, - pragnę panu Jackowi zadedykować esej młodego historyka Michała Augustyna  pt. „Bolszewicy polskiej prawicy” – vide: http://liberte.pl/bolszewicy-polskiej-prawicy/ , a dokładniej jego fragment zatytułowany: „Uwodzenie chama”, cytuję:

"Cham, czyli prymityw niezdolny do rozumienia czegokolwiek i dlatego zawsze łaknący prostych, często spiskowych wyjaśnień swojej nędzy, sfrustrowany sobą samym i tym, jak traktują go inni. (…) Cham nienawidzący wszystkich elit i spragniony przynależności do jakiejś wspólnoty, bez zaangażowania w to osobistego wysiłku, niejako z klasowego, czy rasowego automatycznego przydziału. Ten cham stanowi właśnie o sile bolszewików polskiej prawicy. Wszystko jedno, czy rzeczywistość wyjaśni mu Ojciec Dyrektor Rewolucjonista razem z Robesspierem Pospieszalskim, czy zrobi to sam Jarosław Kaczyński, cham jest gotowy na uwiedzenie. On chce bezpieczeństwa z daleka od odpowiedzialności i wolności, od debat, również tych toczonych przez „rewolucjonistów”. Wizja świata musi być prosta i zawsze zawierać element tłumaczący status chama: jego nieudaczność i biedę. Polski cham nie zna historii Polski. Nie zna, bo nigdy się jej nie nauczył, nawet jeżeli ktoś nauczyć go jej próbował (...) Cham, choć historii nie zna, czuje się jednak patriotą. Bolszewickim patriotą. I Jarosław Kaczyński to wie. Dlatego tego chama dopieszcza, kokietuje, schlebia mu, stawia wyżej od niedawnych towarzyszy broni i wykreowanych w opozycji do łżeelit, służalczych wobec wodza i rewolucji, elit „patriotycznych”. Tak samo chama kokietowali pierwsi sekretarze PZPR…”, koniec cytatu.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki i niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Wykop Skomentuj46
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura