167 obserwujących
2087 notek
4952k odsłony
859 odsłon

A mówiliście, że zmurszałek Terlecki to moja obsesja

Wykop Skomentuj45

Portal internetowy „Wprost” – vide: https://www.wprost.pl/kraj/10330630/syn-gowina-rapowal-o-panstwie-z-totalnego-gona-terlecki-to-jakis-swir.html  informuje:

„Syn byłego wicepremiera Jarosława Gowina postanowił wziąć udział w wyzwaniu #Hot16challenge2. Rap w wykonaniu Ziemowita Gowina wywołał sporo kontrowersji. W rozmowie z dziennikarką „Gazety Wyborczej” utwór skomentował Ryszard Terlecki.

Ziemowit Gowin dołączył do wyzwania #Hot16challenge2. O treść rapu w jego wykonaniu został zapytany Ryszard Terlecki. – To jakiś świr – skomentował wicemarszałek Sejmu w rozmowie z dziennikarką „Gazety Wyborczej”. Polityk PiS był wyraźnie zdziwiony, gdy dowiedział się, że chodzi o syna jego klubowego kolegi – Jarosława Gowina.

Państwo z dykty? Chyba z totalnego gówna. Obywatele rząd – sprawa nierówna. Wirus za oknem, w domu na ulicy. A politycy coraz bardziej dzicy” – rapował Ziemowit Gowin w utworze „Państwo z dykty”. Jego utwór powstał w ramach #hot16challenge2, a w tekście wspomniał również o rządzie Zjednoczonej Prawicy. „Mnie już od tego strzela kurwica. Jak tak dalej pójdzie, totalna kaplica, wypieodolę stąd szybciej niż Kubica.Pogońmy razem PiS-owskich frajerów. Jak w Korei propaganda. Pogrywa sobie z nami Kaczyńskiego banda, stroszą pióra udając piękne pawie, a w Polsce od dawna mamy bezprawie. Opozycja słaba, wszyscy o tym wiemy” – słyszymy w kawałku, który w 31 maja pojawił się w serwisie YouTube i zebrał już ponad 250 tys. Wyświetleń – vide:

                                                    https://www.youtube.com/watch?v=6sZD7d8ziYQ 

O twórczość Ziemowita zapytano na antenie Radia Plus jego ojca. – Syn jest zdolnym filozofem i jako ojciec bardziej jestem dumny z jego esejów filozoficznych niż z osiągnięć wokalnych. Jest wolnym dorosłym człowiekiem, ma prawo do swoich poglądów – stwierdził lider Porozumienia. – Nigdy nie byłem fanem rapu, od wczoraj tym bardziej. Proszę pozwolić, że moją szczegółową recenzję tego utworu pozostawię do rozmowy z synem – dodał polityk…

Mój komentarz:

W roku 2012, ówczesny poseł profesor Ryszard Terlecki w notce pt. „Polityczni wizjonerzy i jesienna gorączka” – vide: http://ryszardterlecki.salon24.pl/461368,polityczni-wizjonerzy-i-jesienna-goraczka zamieścił na swoim blogu krytykę notki pewnego blogera.

I nic by w tym nie było dziwnego, gdyby poseł profesor nie zataił tytułu krytykowanej niego notki i nazwiska jej autora, który jako jeden z nielicznych blogerów podpisuje swoje teksty imieniem i nazwiskiem. Ponieważ posłowi profesorowi zabrakło odwagi, zrobię to za niego i ujawnię tytuł notki, a także nazwisko autora tekstu wziętego wtedy na warsztat przez posła profesora. Chodziło o notkę pt. „Bohaterowie są zmęczeni” autorstwa Krzysztofa Pasierbiewicza (Echo24) – vide: http://salonowcy.salon24.pl/460264,bohaterowie-sa-zmeczeni , gdzie jej autor, mówiąc w skrócie, - przedstawił tezę konieczności niezwłocznego zakończenia wojny polsko polskiej, jako warunku sine qua non dla ruszenia spraw Polski do przodu. Napisał również, że w Polsce są konieczne zmiany systemowe, które może wprowadzić w życie jedynie wolne od starego myślenia pokolenie ludzi młodych, na drodze rewolucji pokojowej, podobnej do uwieńczonego sukcesem protestu młodych Polek i Polaków przeciw ACTA, co, jak pamiętamy rzuciło rząd Donalda Tuska na kolana.

Poseł profesor zaczął robić koło pióra rzeczonemu blogerowi słowami, cytuję:
"Oto sfrustrowany bloger, którego tekstów nie chce zamieszczać żadna gazeta, publikuje manifest wzywający do gruntownej dekomunizacji, szczególnie tych, którzy nie chcą dostrzec jego publicystycznego talentu...”, koniec cytatu.

Poseł profesor kontynuował, cytuję:
Ponieważ – jego zdaniem (Pasierbiewicza) – ani Tusk, ani Kaczyński, nie są zdolni podźwignąć Polski z kryzysu (oczywiście moralnego)...”, koniec cytatu.

Następnie pod adresem niepokornego blogera pada szyderstwo posła profesora, cytuję:
Zrobi to (rewolucję pokojową) nowa siła, czyli polityczna młodzież, która wywróci do góry nogami dotychczasowy porządek...”, koniec cytatu.

I na koniec poseł profesor szydzi, cytuję:
Bohaterowie kawiarnianej konspiracji, którzy przez ostatnich trzydzieści lat nie zdążyli ujawnić się swoim przeciwnikom, teraz palą się do obdzielenia świata rewolucyjnym doświadczeniem...”, koniec cytatu.

Jak widać zasiedziały jajogłowy matuzal nadal boi się jak ognia młodych Polaków, którzy mogliby go wysadzić z siodła.

Zaś dla pana Ziemowita, - z mojej strony wielki szacun!

Pan Ziemowit kontynuuje dzieło Johna Lennona:

                                                https://www.youtube.com/watch?v=C3_0GqPvr4U

Zaś ostatnio, zarówno w Stanach Zjednoczonych Donald Trump, jak u nas Jarosław Kaczyński straszą, że: "ich stanowisko jest jednoznaczne, wspólne, zaś jeżeli będą jakieś próby przeciwstawiania się temu, to oni wykorzystają wszystkie środki, jakie przynależą państwu, żeby prawo (jakie i czyje?) zostało wykonane".

Wykop Skomentuj45
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości