167 obserwujących
2087 notek
4952k odsłony
1033 odsłony

Hej Hej Ułani! Niepokorne Dzieci!

Wykop Skomentuj56

Portal internetowy „Wprost” – vide: https://www.wprost.pl/kraj/10330630/syn-gowina-rapowal-o-panstwie-z-totalnego-gona-terlecki-to-jakis-swir.html informuje:

Syn byłego wicepremiera Jarosława Gowina postanowił wziąć udział w wyzwaniu #Hot16challenge2. Rap w wykonaniu Ziemowita Gowina wywołał sporo kontrowersji. W rozmowie z dziennikarką „Gazety Wyborczej” utwór skomentował Ryszard Terlecki.
Ziemowit Gowin dołączył do wyzwania #Hot16challenge2. O treść rapu w jego wykonaniu został zapytany Ryszard Terlecki. – To jakiś świr – skomentował wicemarszałek Sejmu w rozmowie z dziennikarką „Gazety Wyborczej”. Polityk PiS był wyraźnie zdziwiony, gdy dowiedział się, że chodzi o syna jego klubowego kolegi – Jarosława Gowina.
„Państwo z dykty? Chyba z totalnego gówna. Obywatele rząd – sprawa nierówna. Wirus za oknem, w domu na ulicy. A politycy coraz bardziej dzicy” – rapował Ziemowit Gowin w utworze „Państwo z dykty”. Jego utwór powstał w ramach #hot16challenge2, a w tekście wspomniał również o rządzie Zjednoczonej Prawicy. „Mnie już od tego strzela kurwica. Jak tak dalej pójdzie, totalna kaplica, wypieodolę stąd szybciej niż Kubica. Pogońmy razem PiS-owskich frajerów. Jak w Korei propaganda. Pogrywa sobie z nami Kaczyńskiego banda, stroszą pióra udając piękne pawie, a w Polsce od dawna mamy bezprawie. Opozycja słaba, wszyscy o tym wiemy” – słyszymy w kawałku, który w 31 maja pojawił się w serwisie YouTube i zebrał już ponad 250 tys. Wyświetleń – vide:

                                         https://www.youtube.com/watch?v=6sZD7d8ziYQ

O twórczość Ziemowita zapytano na antenie Radia Plus jego ojca. – Syn jest zdolnym filozofem i jako ojciec bardziej jestem dumny z jego esejów filozoficznych niż z osiągnięć wokalnych. Jest wolnym dorosłym człowiekiem, ma prawo do swoich poglądów – stwierdził lider Porozumienia. – Nigdy nie byłem fanem rapu, od wczoraj tym bardziej. Proszę pozwolić, że moją szczegółową recenzję tego utworu pozostawię do rozmowy z synem – dodał polityk…

Mój komentarz:

Jaki jest poziom polityki PiS każdy widzi.

A dlaczego tak jest? Między innymi, dlatego, że dożywotni działacze PiS typu Kaczyński, Terlecki. Lipiński, Kuchciński, Kamiński, Suski et consortes nie podlegają praktycznie żadnej kontroli, bądź weryfikacji, i jak dotąd nikt się nie odważył powiedzieć na głos, że to, co robią nijak nie pasuje do dzisiejszej rzeczywistości.

Kolejnym zagadnieniem jest problem zarządzania państwem. Niestety, znakomita większość stanowisk obecnej partii rządzącej jest w rękach amatorów politycznych kompletnie pozbawionych zdolności menadżerskich, którzy, co najgorsze, za Boga nie chcą ustąpić miejsca młodym, a nie daj Boże zdolniejszym niż oni.

Nie mniej ważnym problemem są gigantyczne szkody wyrządzone przez ludzi Jarosława Kaczyńskiego skażonych komuszą mentalnością, jak poseł Stanisław Piotrowicz, którzy zrobili kariery polityczne jeszcze za komuny, a potem je kontynuowali w post-komunistycznej Polsce.

Nasuwa się tedy logiczny wniosek, że Polską powinni zacząć zarządzać ludzie młodzi, których kompletnie nie obchodzi walka pomiędzy Tuskiem a Kaczyńskim. Po pierwsze, dlatego, że z racji wieku młodzi nie są skażeni strusiowato nielotnym myśleniem odziedziczonym po komunie, po drugie, że dojrzewali już w dobie Internetu, który mają we krwi i po trzecie, że w przeciwieństwie do tchórzliwie zachowawczych postaw pokolenia starej generacji, cechują się świeżym spojrzeniem, chęcią podejmowania odważnych decyzji i rozmachem umożliwiającym im swobodne poruszanie się w cyberprzestrzeni XXI wieku.

Dlatego uważam, iż warunkiem koniecznym, żeby Polska rzeczywiście ruszyła do przodu i dogoniła Europę jest dokończenie rewolucji rozpoczętej przez NSZZ „Solidarność” i brutalnie stłamszonej stanem wojennym, przykro mi to mówić, przy haniebnie biernym przyzwoleniu polityków zdemoralizowanych komuną.
I dlatego twierdzę, że tę bezkrwawą rewolucję nowej Solidarności są w stanie dokończyć tylko ludzie młodzi, ale nie tacy, jak wychowankowie Zbigniewa Ziobro bolszewicy polskiej prawicy Jacek Ozdoba, Jan Kanthak i Sebastian Kaleta – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/1012406,bolszewicy-polskiej-pawicy , lecz tacy piękni dwudziestoletni jak Ziemowit Gowin właśnie, który kontynuuje dzieło Johna Lennona, - vide: https://www.youtube.com/watch?v=C3_0GqPvr4U .

Bo jak pisałem w notce pt. „Bohaterowie są zmęczeni” – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/460264,bohaterowie-sa-zmeczeni , pozbawione widoków na przyszłość pokolenie młodych Polek i Polaków powinno obecnie stworzyć własne, niezależne struktury, jak niegdyś „Solidarność”, unikając jak ognia wchodzenia w jakiekolwiek związki, bądź układy z partiami politycznymi, bo ich ograbią z pomysłów, które ogłoszą, jako swoje.

A jak okrzepną organizacyjnie, powinni stworzyć własne ugrupowanie polityczne, zrzeszenie, stowarzyszenie, bądź jakiś całkiem nowy ruch obywatelski, działając wyłącznie własnymi siłami! I powinni być wytrwali, nie tak jak ich rówieśnik Paweł Kurtyka, niegdyś prawicowy działacz młodzieżowy, który po wygranej PiS-u w roku 2015 równie szybko rozbłysnął, co zgasł, -  i słuch o nim zaginął.

Że powinni jak od zarazy stronić od „życzących im dobrze” pośredników i doradców starszego pokolenia. Że powinni przyjąć jakąś zupełnie nową nazwę, gdyż nie do końca jednoznaczne słowo „prawica” już się zdewaluowało w społecznym odbiorze. 

A stać ich na samodzielność, gdyż w przeciwieństwie do skażonego komuną starszego pokolenia potrafią myśleć niezależnie!  A jak im się uda, pokażą Polsce i Światu, że można w sposób pokojowy raz na zawsze skończyć ze starym myśleniem i wiecznie skłóconą Rzeczpospolitą rządzoną przez piszących na komputerze jednym palcem, skostniałych mentalnie, nieczujących bluesa zgredów.

Dlatego z mojej strony dla pana Ziemowita, - wielki szacun!

Wiem jak poważny problem ma ojciec Ziemowita Gowina, któremu jako ojciec z całego serca współczuję. Ale widziały gały, na co oczy przymykały, jak już w roku 2013 Maria Peszek ostrzegała, co naprawdę myśli polska młodzież - vide:
                                       https://www.youtube.com/watch?v=c8mxfrsUpKA

Tak. Tak. Młodzi już się nie nabiorą na radiomaryjne rymy częstochowskie Marcina Wolskiego i hymny  Jana Pietrzaka.

To już nie ta sama Polska, nie te same miejsca i nie ci sami ludzie, - niż się oderwanemu od ludzi i świata Kaczyńskiemu i nie odstępującemu na krok od pana Prezesa zmurszałkowi Terleckiemu wydaje.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Wykop Skomentuj56
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka