167 obserwujących
2091 notek
4955k odsłon
593 odsłony

Jak Adam Bielan drogę na amerykańskie salony władzy "dobrej zmiany" przecierał

Adam Bielan na Balu Polonaise w Miami na Florydzie udziela wywiadu TVN-owi
Adam Bielan na Balu Polonaise w Miami na Florydzie udziela wywiadu TVN-owi
Wykop Skomentuj14

Przed chwilą w „Kropce nad i” minister Adam Bielan prawie ze łzami w oczach opowiadał, jak troskliwie Pan prezydent Andrzej Duda dba o ubogich Polaków, w przeciwieństwie do bezdusznego szpanera Rafała Trzaskowskiego.

Coś Państwu tedy opowiem.

Jak już wcześniej pisałem, niezmiennie od lat, amerykańska polonijna elita biznesowa urządza w Miami na Florydzie głośną imprezę za zaproszeniami, o które zabiega, wielokroć bezskutecznie, światowa śmietanka największych pod słońcem snobów i bufonów, przy czym należy nadmienić, że za takie zaproszenie, zależnie od lokalizacji stolika, trzeba wybecalować od kilkuset do kilku tysięcy zielonych papierów. Jest to spęd zbierających się dorocznie na tym merkantylnym tarle największych polonosnobów na półkuli północnoamerykańskiej, czyli „Międzynarodowy Bal Polonaise w Miami Beach na Florydzie ”. Zaś amerykański dziennik “Biały Orzeł” – vide: http://www.fl.bialyorzel24.com/floryda/art,461,bal-polonaise-w-miami-celebracja-100-lat-niepodleglosci-polski.html  (warto obejrzeć galerią fotografii pod tym artykułem prasowym) tak pisał o tym balu, cytuję fragmenty:

10 lutego 2018 w Eden Roc Hotel w Miami odbył się 46. Międzynarodowy Bal Polonaise. Wzięła w nim udział rekordowa liczba 400 osób, w tym duża grupa z Polski. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy było „100-lecie Niepodległości Polski i Wieki Polsko-Amerykańskiej Współpracy ”. Wśród gości byli m.in. minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, senator Anna Maria Anders, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, Radca z Ambasady RP w Waszyngtonie Paweł Gębski, arcybiskup Miami Thomas Wenski, wydawca Michał Lisiecki i jak zawsze dziesiątki osób z innych krajów takich jak Belgia, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, a nawet Zambia.

Bal rozpoczął się tradycyjnym polonezem. W pierwszej parze poprowadzili go Lady Blanka Rosenstiel z wydawcą „Białego Orła” Darkiem Barcikowskim, a dalej senator Anna Maria Anders oraz Daniel Kawczynski, członek Parlamentu w Wielkiej Brytanii (…)

Po przemówieniach wręczono tradycyjne nagrody. Złoty Medal dla premiera Mateusza Morawieckiego – za wkład w rozwój polskiej gospodarki i wzmocnienie współpracy polsko-amerykańskiej – odebrała z rąk Lady Blanki Rosenstiel córka legendarnego generała Władysława Andersa – Anna Maria Anders, pełnomocnik prezesa Rady Ministrów do spraw dialogu międzynarodowego. – Premier Morawiecki jest człowiekiem, który zna się na handlu międzynarodowym. Wie, jak rozbudować Polskę, jak sprowadzić inwestorów. Cieszymy się, że Polska znowu będzie wielkim krajem – tłumaczyła ten wybór w rozmowie z Polskim Radiem Lady Blanka Rosenstiel, gospodarz wieczoru (…)

Obecny na balu wicemarszałek Senatu Adam Bielan podkreślał, że takie imprezy integrują Polonię. – Wszelkie inicjatywy, które służą lepszemu zorganizowaniu Polonii i lepszej koordynacji jej działań, są ważne dla mnie, jako dla polskiego polityka, dlatego że silniejsza Polonia to lepsze relacje pomiędzy Waszyngtonem a Warszawą – powiedział wicemarszałek, dodając, że lepsze stosunki polsko-amerykańskie oznaczają większe bezpieczeństwo Polski (…)"

Jak pisałem w notce pt. „Bal Konfidenta" w Miami  na Florydzie ” – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/697941,bal-konfidenta-w-miami-beach-na-florydzie (obejrzyjcie galerię fotografii, a nie pożałujecie!) , - nie tylko Lech Wałęsa i ambasador Schnepf pchali się na amerykańskie salony, lecz pcha się tam drzwiami i oknami także nowofalowa arystokracja prawicowa „dobrej zmiany”.

A skoro wicemarszałek Senatu Adam Bielan z panią senator Anną Marią Anders przetarli już drogę, jestem gotów się założyć, że jeśli Andrzej Duda wygra z Trzaskowskim, to właśnie jego Lady Blanka Rosenstiel zrobi gościem honorowym przyszłorocznego Balu Polonaise w Miami na Florydzie, a zamiast ogni sztucznych będą świeczki chanukowe.

Bo taka już jest specyfika otwierającego drogę na amerykańskie salony biznesowe Balu Polonaise w Miami, że rozpoczynającego tę słynną fetę poloneza, w pierwszej parze z wdową po amerykańskim „królu whisky” multimilionerką Lady blanką Rosenstiel, zależnie od politycznej koniunktury, - coraz to inni polscy dygnitarze wodzą. Więc parafrazując Sztaudyngera można rzec trochę nie do rymu, że „ona była stała, tylko aspiranci do światowego szmalu się zmieniali”.

Zaś, jak tylko szczwany biznesmen Donald Trump się kapnął, że na kompleksach pisowskiej „władzy dobrej zmiany” można całkiem nieźle zarobić, wymienił kostycznego ambasadora Paula Jonesa na bombastyczną bizneswomen panią ambasador Georgette Mosbacher, - celując w bezbłędnie w gusta prominentów partii Jarosława Kaczyńskiego, a także miłośników Ojca Dyrektora.

A suweren za "użytecznych idiotów" robi.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)Zobacz galerię zdjęć:

Otwarcie Balu. Lady Blanka Rosenstiel i senator PiS Anna Anders
Otwarcie Balu. Lady Blanka Rosenstiel i senator PiS Anna Anders Ten sam bal kilka lat wcześniej
Wykop Skomentuj14
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka