190 obserwujących
2432 notki
5512k odsłon
  1098   0

Tylko polskie kobiety mogą obalić „reżim Kaczyńskiego”

Białorusinki się budzą! Czas na Polki!
Białorusinki się budzą! Czas na Polki!

Ilustracja muzyczna: https://www.youtube.com/watch?v=-YGS9vhmFS0 

Portal internetowy Salon24 newsvide: https://www.salon24.pl/newsroom/1066939,mury-jacka-kaczmarskiego-na-wiecach-bialoruskiej-kandydatki-na-prezydenta informuje:

"Mury" Jacka Kaczmarskiego na wiecach białoruskiej kandydatki na prezydenta. Kandydatka na prezydenta Białorusi Swiatłana Cichanouska zgromadziła rekordową liczbę uczestników na swoim wiecu wyborczym w Mińsku. Według obserwatorów centrum praw człowieka Wiasna uczestniczyło w nim nie mniej niż 63 tys. ludzi. - Trafiłam do polityki nie dla władzy, a dla sprawiedliwości – mówiła Cichanouska, wzywając jego uczestników do głosowania 9 sierpnia i nieuczestniczenia w głosowaniu przedterminowym. Media niezależne zwracają uwagę, że czwartkowy miting był najbardziej masowym zgromadzeniem od czasu protestów po wyborach prezydenckich w 2010 r. Według różnych szacunków uczestniczyło w nich wtedy od 30 do 50 tys. ludzi. Po raz kolejny kandydatka zapowiedziała, że po zwycięstwie w wyborach uwolni więźniów politycznych i doprowadzi do nowych, uczciwych wyborów prezydenckich. Cichanouskiej towarzyszyły Maryja Kalesnikawa, koordynatorka sztabu niedopuszczonego do wyborów Wiktara Babaryki i żona Walera Capkały, który również nie został zarejestrowany i wyjechał z Białorusi w obawie o swoje bezpieczeństwo. Od czasu połączenia trzech sztabów te trzy kobiety wspólnie prowadzą kampanię Cichanouskiej. Chodzi m.in. o świadome działania obliczone na wywołanie konfliktu społecznego, wezwania do działań siłowych i przemocy wobec funkcjonariuszy. Oprócz tego wobec Cichanouskiego i Statkiewicza oraz innych osób wszczęto postępowanie z artykułu o przygotowaniu masowych zamieszek. Cichanouski to opozycyjny bloger. Przebywa w areszcie. Dotąd informowano, że ma zarzuty organizowania działań zbiorowych, poważnie naruszających porządek publiczny i utrudniania przeprowadzenia wyborów. Statkiewicz również przebywa w areszcie…

Mój komentarz:

Białorusinki się budzą, a nowogrodzka Polska coraz wyraźniej zmierza w stronę reżimu Łukaszenki, więc czas najwyższy na Polki.

Drogie Panie! Brońcie swoich praw, jak niepodległości! Bo politycy zawiedli, - i tylko Wy możecie jeszcze wyprowadzić Polskę z ciemności! Tak! Tak! Tylko polskie kobiety mogą obalić reżim Kaczyńskiego!

Dlaczego tylko Wy?

Bo w czasie pamiętnego „czarnego protestu” we wrześniu 2016 wychodząc na ulice polskich miast w sile setek tysięcy byłyście wspaniałe! Wznieciłyście „Powstanie Wrześniowe” Polski XXI wieku dające nadzieję na normalność. Wykazałyście ogromną odwagę, rozmach, siłę, potencjał intelektualny i zadziwiającą zdolność organizacyjną, pomysłowość i wielką kulturę. Obnażyłyście obłudę władzy PiS. Pokazałyście, że jest szansa żeby zmienić Polskę, na co wielu straciło nadzieję. Nie dopuściłyście, żeby Wasze dokonania zagospodarowali dla siebie cwani rutyniarze i dokończyłyście swój protest bez pomocy polityków!! Pokazałyście, że potraficie myśleć niezależnie. Nie weszłyście w żadne związki, bądź układy z partiami politycznymi, bo wiedziałyście, że Was ograbią z pomysłów, które ogłoszą, jako swoje. Oni tylko to potrafią robić dobrze. Działałyście wyłącznie własnymi siłami i rzuciłyście na kolana Kaczyńskiego, który musiał wycofać się rakiem!

A więc w Was cała nadzieja, Drogie Panie!

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Post Scriptum
Szanowni Państwo! W trosce o intelektualny komfort Gości mojego blogu, od jakiegoś czasu przyjąłem zasadę, że merytorycznie będę odpowiadał wyłącznie na sensowne komentarze. Zaś komentarze hejterskie, prostackie, namolne i niedorzeczne, a także niezwiązane z tematem będę kwitował formułką: "Następny, proszę!", albo je po prostu pominę milczeniem. Natomiast namolnych komentatorów celowo psujących dyskusję komentatorów niewybrednymi atakami na autora blogu będą blokował na jeden dzień. Nie chcę broń Boże nikogo urazić, bądź znieważyć, ale szkoda mi zdrowia na przekomarzanie się oszołomionymi komentatorami, którzy za każdym razem piszą to samo, a co gorsze zawsze wiedzą lepiej. Licząc na okazanie zrozumienia pozdrawiam Państwa serdecznie.

Tagi: ustawa antyprzemocowa, LGBT, prawa kobiet, konwencja stambulska, aborcja,

Zobacz galerię zdjęć:

Wrzesień 2016. Wielotysięczne czarne marsze polskich kobiet
Wrzesień 2016. Wielotysięczne czarne marsze polskich kobiet
Lubię to! Skomentuj65 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo