186 obserwujących
2426 notek
5500k odsłon
  2938   1

Budka brzytwy się chwyta. O życiowej szansie Hołowni

Portal internetowy Salon24 – vide: https://www.salon24.pl/newsroom/1132767,oto-plan-budki-na-wyjscie-ko-z-impasu-koalicja-z-psl-i-holownia-wyjazdy-po-kraju informuje:

Oto plan Budki na wyjście KO z impasu. Koalicja z PSL i Hołownią, wyjazdy po kraju. Borys Budka zapowiedział ofensywę Koalicji Obywatelskiej, jeśli tylko zniesione zostaną obostrzenia. Lider KO liczy też na koalicję z PSL i Polską 2050…

Mój komentarz:

Po pierwsze Borys Budka nie powiedział, dlaczego niby Hołownia i PSL mieliby mieli by chcieć z nim koalicję zakładać, a także, czy były prowadzone na ten temat jakiekolwiek rozmowy?

A po drugie, tym razem o wyniku wyborów parlamentarnych zdecyduje moim zdaniem niechodzące dotychczas na wybory młode pokolenie Polek i Polaków, którzy chcieliby urządzić sobie Polskę po swojemu, a nie tak jakby chcieli politycy PiS, bądź Platformy Obywatelskiej.

Ktoś może zapytać, dlaczego uważam, że tym razem młodzi pójdą na wybory liczniej niż dotychczas? Odpowiadam. Bo młodym podpadły zarówno ostatnio partia Jarosława Kaczyńskiego, jak przed blisko dziesięciu laty partia Donalda Tuska.

Partia Donalda Tuska podpadła młodzieży szkolnej i studenckiej w styczniu 2012, kiedy w obronie wolności w Internecie młodzież wyszła w sile dziesiątków tysięcy na ulice polskich miast i miasteczek w pokojowym proteście przeciwko ustawie ACTA.

Wtedy, w notce pt. „UWAGA STUDENCI! CHCĄ WAS ZROBIĆ W KONIA!!! ” – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/387369,uwaga-studenci-chca-was-zrobic-w-konia tak apelowałem do strajkujących „dzieciaków”, cytuję:

Kochani! Nie dajcie sobie podstępnie odebrać tego, co już wywalczyliście, bowiem:

1.    W proteście przeciw ACTA byliście wspaniali!!!
2.    Wznieciliście „powstanie styczniowe” Polski XXI wieku dające nadzieję na normalność.
3.    Wykazaliście ogromną odwagę, rozmach, siłę, potencjał intelektualny i zadziwiającą zdolność organizacyjną, lecz także radość życia, pomysłowość i wielką kulturę.
4.    Obnażyliście obłudę i bojaźliwie zachowawczą postawę Premiera Tuska, a także niemotę klasy rządzącej w zrozumieniu cyberprzestrzeni i problemów społeczności Internetu.
5.    Pokazaliście, że jest szansa żeby zmienić Polskę, na co wielu straciło nadzieję.
Ale już widzę, słyszę i czytam, że po otrząśnięciu się z szoku, ekipa rządowa Tuska szuka metod i sposobów, żeby Was wykolegować.

Dlatego:

1.    Nie dajcie się podstępnie zagonić do zamkniętych obiektów.
2.    Nie dopuśćcie za żadne skarby, żeby Wasze dokonania zagospodarowali dla siebie cwani rutyniarze. Dlatego dokończcie swój protest sami! Bez pomocy polityków!!
3.    Zorganizujcie się i strajkujcie, jak niegdyś „Solidarność”.
4.    Nie wchodźcie w żadne związki, bądź układy z partiami politycznymi, bo Was ograbią z pomysłów, które ogłoszą jako swoje. Tylko to potrafią robić dobrze.
5.    A jak okrzepniecie organizacyjnie stwórzcie własną, niezależną konfederację, zrzeszenie, stowarzyszenie, bądź jakiś całkiem nowy ruch obywatelski. O partii pomyślicie później.
6.    Działajcie wyłącznie własnymi siłami!
7.    Jak od zarazy strońcie od „życzących Wam dobrze” pośredników i doradców, szczególnie z kręgów Gazety Wyborczej. Stać Was na samodzielność, bo w przeciwieństwie do skażonego komuną starszego pokolenia potraficie myśleć niezależnie!
8.    I pozostańcie na ulicy tak długo, by władza musiała się z Wami liczyć…
”, koniec cytatu.

I tak też się wtedy stało. Mimo trzaskających mrozów, przez kilkanaście dni z rzędu dziesiątki tysięcy młodych Polek i Polaków protestowały pokojowo i radośnie - vide: https://m.salon24.pl/d034d1aebf36c9b8616bbd7537c94b51,860,0,0,0.jpg , lecz nieustępliwie na ulicach polskich miast przeciwko ustawie ACTA aż do skutku, - w efekcie, czego młodzi ludzie „rzucili na kolana Donalda Tuska”, który widząc determinację protestującej młodzieży musiał wycofać się rakiem i spełnić żądania młodego pokolenia. Od tamtego czasu Platforma Obywatelska ma u ludzi młodych „przegwizdane ”.

Ówcześni „piękni dwudziestoletni”, to już dzisiaj pokolenie trzydziestolatków, które w październiku roku ubiegłego przyłączyło się do sprowokowanego przez partię Jarosława Kaczyńskiego po ogłoszeniu orzeczenia pisowskiego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia polskiego prawa aborcyjnego „Strajku Kobiet 2020”, którego trzon stanowiła dzisiejsza młodzież szkolna i studencka.

Pisowskim policyjnym siłom porządkowym udało się brutalnie stłumić„Strajk Kobiet 2020”, ale moim zdaniem, gdyby nie pandemiczne obostrzenia uniemożliwiające masowe wychodzenie ludzi na ulice polskich miast i miasteczek ubiegłoroczny „Strajk Kobiet” z pewnością by tak szybko nie wygasł. Ale choć „Strajk kobiet” został zamrożony, to w mózgach młodego pokolenia Polek i Polaków na trwałe zakodowało się hasło „***** ***„ i podobnie jak Platforma Obywatelska w roku 2012, obecnie PiS ma u młodego pokolenia także „przegwizdane ”. I jest bardzo prawdopodobne, że po całkowitym zniesieniu obostrzeń pandemicznych zakazujących masowego wychodzenia na ulicę, ubiegłoroczny Strajk Kobiet” odżyje na nowo, a w obliczu tego, co wyprawia PiS, - być może nawet ze zdwojoną siłą.

Lubię to! Skomentuj158 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka