197 obserwujących
2533 notki
5671k odsłon
  736   0

Nie łudźcie się. Będziemy płacić za kopalnię Turów. Wszyscy!

Ministerstwo Głupich Kroków PiS
Ministerstwo Głupich Kroków PiS

Ilustracja filmowa: https://www.youtube.com/watch?v=hsPY9s1vVSE

A teraz do rzeczy.

Portal internetowy Salon24, - vide: https://www.salon24.pl/newsroom/1167076,polski-rzad-nie-zamknie-kopalni-wegla-brunatnego-turow-jest-oswiadczenie informuje:

Polski rząd nie zamknie Kopalni Węgla Brunatnego Turów - jest oświadczenie. Polski rząd nie zamknie kopalni KWB Turów; wstrzymanie jej prac zagrozi stabilności polskiego systemu elektroenergetycznego; kara finansowa, o której mówi TSUE jest nieproporcjonalna do sytuacji i nie znajduje uzasadnienia w stanie faktycznym - tak władze odpowiadają na decyzję TSUE. Ze względu na niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów, Polska została w poniedziałek zobowiązana przez Trybunał Sprawiedliwości UE do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej okresowej kary pieniężnej w wysokości 500 tys. euro dziennie…

Mój komentarz:

Tak, jak napisałem w tytule noki, - nie łudźcie się. Będziemy płacić za kopalnię Turów. Wszyscy obywatele!

Naiwni Polacy wierzą, że Polska tych kar nie będzie płacić, co załatwi sprawę, - więc chciałbym ich wyprowadzić z błędu.

Dlaczego z błędu?

Bo Unia Europejska, która ma już dość polskich fochów i grania na nosie unijnym instytucjom prawnym, - potrąci nam zasądzone kary pieniężne, z innych funduszy, które miały do Polski napłynąć.

Obym się mylił.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Lubię to! Skomentuj64 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka