193 obserwujących
2879 notek
6113k odsłon
  341   1

Upokarzający obywateli, bezkarni ignoranci prowadzący nas ku gospodarczej katastrofie!

Inflacja; Zdrada stanu; Dyktatura ciemniaków

Portal internetowy meney.pl, vide: https://www.money.pl/gospodarka/inflacja-w-polsce-wrzesien-2022-r-oficjalne-dane-gus-6817890452691808a.html informuje:

Znów rekord inflacji w Polsce. Aż takiego się nie spodziewano!

Inflacja CPI we wrześniu 2022 r. według szacunku Głównego Urzędu Statystycznego wyniosła 17,2 proc., a w stosunku do poprzedniego miesiąca 1,6 proc. To najwyższy odczyt od lutego 1997 r. Inflacja kolejny raz przebiła oczekiwania ekonomistów, którzy spodziewali się wzrostu, ale nie aż tak wysokiego. Jak zauważa na Twitterze Michał Przybylak, inflacja 17,2 proc. oznacza spadek realnej wartości 500+ w ciągu roku o 86 zł, minimalnej pensji o 517 zł, czy średniej emerytury o 464 zł.

Wstępny szacunek inflacyjny z września dowodzi, żeinflacja w Polsce nie hamuje, tak jak przekonywał kilka tygodni temu szef Narodowego Banku Polskiego prof. Adam Glapiński. Eksperci wskazywali przed publikacją danych w piątek, że wysoki wynik może popsuć nastroje w Radzie Polityki Pieniężnej. Wielu obserwatorów gospodarki, w tym niektórzy członkowie RPP, zapowiadali, że po sierpniowym szczycie, inflacja będzie się obniżała w kolejnych miesiącach. Nasze szacunki nie potwierdzają takiego scenariusza…

Mój komentarz:

Upokorzenie wpisuje się często w system władzy, w proces jej sprawowania przez jednych ludzi nad drugimi. Upokorzenie przez jednostkę lub grupę wiąże się z poczuciem bezsilności i niemocy ofiar. Pojawia się w sytuacji lekceważenia, wyśmiewania, czy pogardzania, a zatem dyskredytacji jakiejś osoby, którym to działaniom osoba ta nie ma możliwości się przeciwstawić.
(Donald Klein)

Na wszelki wypadek przypominam wszem i wobec, iż według Wielkiego Słownika Języka Polskiego, „ignorant” to osoba, która nie ma podstawowej wiedzy w jakiejś dziedzinie.

Natomiast, orędownikom polityki gospodarczej rządu PiS pragnę uświadomić, że według tego samego słownika, „użyteczny idiota” to osoba, która kierując się własnymi poglądami i szlachetnymi intencjami, działa nieświadomie na rzecz czyichś interesów politycznych.

Wniosek końcowy:

Nienotowana od 25 lat inflacja 17.2% skutkująca galopującą drożyzną to kolejny skandaliczny rekord, do którego doprowadzili bolszewicy polskiej prawicy w osobach zakłamanych i fantasmagorycznych bajkopisarzy: premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa NBP Adama Glapińskiego, którzy celem przedłużenia władzy PiS z premedytacją mamili Polaków, że nic złego się nie dzieje, choć musieli wiedzieć, jak opłakany jest stan finansów naszego państwa, -a z giełdy wyparuje 70 miliardów złotych.

W efekcie państwa już praktycznie nie ma, gdyż zajęty wewnętrzną walką na haki rząd już nie panuje nad niczym, gospodarka się psuje i rozwala od środka, a Polacy bankrutują, bo złotówka leci na pysk przy rosnących cenach, - zaś szeregowi obywatele drżą ze strachu, że zbliżającą się zimę przeżyją w głodzie, chłodzie i ciemnościach.

Tak właśnie się kończy dyktatura nieodpowiedzialnych ignorantów, - bo każdy rozsądnie myślący obywatel już widzi, że to katastrofa gospodarcza, a być może Apokalipsa. I tylko jakiś kretyn da sobie wmówić, że winę za ten upadek można zrzucić na pandemię i wojnę ukraińską, - gdyż wzrost inflacji w Polsce zaczął się znacznie wcześniej.

Dlatego też, należy tych dwóch nieudacznych szkodników niezwłocznie odsunąć od wpływu na polską gospodarkę, - zanim będzie już za późno na wszystko!

Ktoś zaprzeczy?

I nie dajcie nabrać na trick socjotechniczny z rzuceniem Dworczyka na pożarcie celem odwrócenia Waszej uwagi od polskiej zapaści gospodarczej zgotowanej nam przez działający na zlecenie krypto-marksistowskiego "rewolucjonisty" Kaczyńskiego, -  "jaczejkowski" tandem Morawiecki - Glapiński.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale