echo24 echo24
168
BLOG

Wart Pac pałaca, a pałac Paca

echo24 echo24 Polityka Obserwuj notkę 3
Wybory europejskie 2024

Motto: Polityka jest jak gnojówka: cokolwiek byś robił, to będziesz śmierdział, kiedy do niej wejdziesz, a najgorsze, co cię może spotkać, to, że po pewnym czasie sam własny smród przestaniesz czuć, a może nawet minie kilka lat, a uwierzysz, że woniejesz niczym kwiatuszki w ogrodzie (Jacek Piekara, Szubienicznik)

Podług Wielkiego Słownika Języka Polskiego, powiedzenie „Wart Pac pałaca, a pałac Paca ” odnosi się do dwóch osób do siebie podobnych i niewiele wartych, - vide: https://wsjp.pl/haslo/podglad/9312/wart-pac-palaca-a-palac-paca 

A teraz do rzeczy.

Portal internetowy Salon24, w notce zatytułowanej „W PiS wrze przed wyborami. Powrót Jacka kurskiego dzieli partię ”, - vide: https://www.salon24.pl/marcin-dobski/1370643,tarcia-przez-start-jacka-kurskiego-do-pe-wewnetrzne-konflikty-i-podzialy-przed-wyborami informuje:

Start byłego prezesa TVP Jacka Kurskiego do Parlamentu Europejskiego budzi duży sprzeciw wśród "jedynek" PiS. Jak ustaliliśmy w kilku źródłach, miejsce na listach do PE obiecał mu Jarosław Kaczyński, a w grę wchodzą trzy okręgi wyborcze: nr 3 (woj. podlaski i warmiński-mazurskie), nr 8 (woj. lubelskie) i nr 9 (woj podkarpackie). Ujawniamy, co się teraz dzieje w Prawie i Sprawiedliwości…

Mój komentarz:

Patrz tytuł notki + fotka.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)


echo24
O mnie echo24

emerytowany nauczyciel akademicki, tłumacz, publicysta, prozaik,

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka